Чому не можна платити дитині за оцінку "відмінно"?

Adoption
Date
  • 270 Переглядів
Не рідко трапляється так, що батьки, прагнучи заохотити свою дитину добре вчитися, платять їй за оцінку "5" чи "12", як тепер правильніше сказати. Однак, так робити категорично не можна. Пояснюємо чому.

3974_940x613_1_96c926a8ca8f241ad41838ca2219acea940x613_0xc35dbb80_14242768561503593681.jpg (55.19 Kb)

Щодо цього питання думки спеціалістів мають розбіжності. Частина психологів, прихильники західних колег, уважають, що гроші стимулюють дітей краще навчатися, гарно поводитися та різнобічно розвиватися. Прихильники цієї думки вважають, що дитина повинна мати саме грошовий інтерес, аби змалечку привчатися заробляти гроші та мати свій, хоч і маленький, але капітал. За допомогою грошових заохочень діти краще починають навчатися та проявляти цікавість до предметів, особливо до тих, за які їм батьки платять кошти.

Більшість вітчизняних психологів упевнені, що дитині за гарні оцінки категорично не можна платити. Адже тоді зовсім змінюється принцип навчальної освіти. Від початку навчання першокласник мав на меті стати відмінником, найкраще навчатися та найбільше знати:
- «Я старанно навчаюся, тому що я хочу мати вищий бал, хочу все знати, хочу отримувати з усіх предметів відмінно!»;
- «Хочу буди відмінницею, хочу бути розумною!».
Наразі, якщо дитині запропонувати гроші за відмінну успішність, зміниться сенс навчання:
- «Я старанно навчаюся, тому що я хочу отримати гроші. Мама пообіцяла мені, за кожен вищий бал — 50 гривень. Я зможу назбирати певну суму!»

У цьому випадку зовсім не йдеться про знання, зацікавленість в успішності — все упирається в гроші. Тоді самоціль школяра не здобуття знань, а отримання грошей!

Батьки звісно мають вирішувати самостійно — платити за оцінки чи ні. Хочете, щоб дитина не заробляла гроші, а заробляла оцінки, то краще відмовтеся від грошових заохочень за успішність у школі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, оцінки, гроші, платити за оцінки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо дитину виховувати фізично і постійно кричати на неї, принижувати, велика ймовірність, що в майбутньому вона стане агресивною і антисоціальною.

Що робить дитину антисоціальною?

Дитина | 12:30, 18.10.2018

Якщо дитину виховувати фізично і постійно кричати на неї, принижувати, велика ймовірність, що в майбутньому вона стане агресивною і антисоціальною.

Перші місячні для кожної дівчини - хвилююча і радісна подія. Психологічні особливості (емоції, реакції, поведінка) кожної людини індивідуальні. Тому с

Як розповісти дочці про місячні?

Дитина | 10:00, 18.10.2018

Перші місячні для кожної дівчини - хвилююча і радісна подія. Психологічні особливості (емоції, реакції, поведінка) кожної людини індивідуальні. Тому ставлення дівчаток-підлітків до майбутньої події як процесу дорослішання також різне. Так, одні дівча

Вченими з Пенсільванського університету була створена нова наукова робота, яка довела користь вживання риби в повсякденному раціоні.

Рибна дієта покращує дитячий сон і інтелект

Дитина | 17:00, 17.10.2018

Вченими з Пенсільванського університету була створена нова наукова робота, яка довела користь вживання риби в повсякденному раціоні.

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університ

Взуття впливає на фізичні здібності дітей

Дитина | 15:30, 17.10.2018

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університету (Німеччина), провівши дослідження.

Виявилося, діти, які здатні обманювати своїх батьків і вчителів, мають більш високі розумові здібності.

Чому брехня корисно впливає на дітей?

Дитина | 14:00, 17.10.2018

Виявилося, діти, які здатні обманювати своїх батьків і вчителів, мають більш високі розумові здібності.

Мама 6-річної дівчинки з Великобританії задала питання в соціальній мережі для батьків

Першокласниця вирішила зробити собі епіляцію

Косметологія | 14:00, 16.10.2018

Мама 6-річної дівчинки з Великобританії задала питання в соціальній мережі для батьків "Mumsnet". Жінка запитала у користувачів поради з приводу епіляції для своєї доньки - незважаючи на юний вік, дівчинка стала соромитися свого зовнішнього вигляду.

Американські учені рекомендують обов'язково укладати дітей спати після обіду - такий відпочинок позитивно впливає на навчання, на пам'ять дитини і її

Як зробити дитину відмінником?

Навчання | 10:00, 16.10.2018

Американські учені рекомендують обов'язково укладати дітей спати після обіду - такий відпочинок позитивно впливає на навчання, на пам'ять дитини і її успішність.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: