Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Adoption
Date
  • 76 Переглядів
Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

0084_yayayalrvapmppaapi.jpg (29.22 Kb)

Ми пропонуємо до вашої уваги способи, які допоможуть батькам донести до дитини важливе без зайвих емоцій.

Правило 1. Покажіть приклад
Якщо дитина не бачить вас з книгою щодня, навряд чи вона стане завзятим читачем. Ви ніколи не досягнете чистоти в дитячій, якщо неохайні самі.

Говорити дитині ви можете все що завгодно, а виховуємо ми її все одно своїми вчинками.

Поведінка батьків — приклад для наслідування. Повага і любов в родині буквально «передаються у спадок». Коли дитина бачить такі відносини, вона відчуває себе захищеною. А значить, спокійною і впевненою.

Правило 2. Будьте послідовні
Чим молодша дитина, тим важче її примиритися з нововведеннями. Малюкові важко зрозуміти, чому вчора можна було грати до 12, а сьогодні треба відправлятися спати о 8 вечора. Чому сьогодні солодощі до обіду, а завтра їх не можна зовсім. Можливо, дорослим нудно жити в такому передбачуваному світі, але дитині просто необхідно безпечне місце для відпочинку і засвоєння отриманої інформації.

Правило 3. Надавайте свободу з розумними обмеженнями
Важко уявити гармонійне життя (а виховання — тим більше) без «повітря свободи». Постійні заборони й обмеження не дадуть дитині повноцінно розвиватися і пізнавати навколишній світ.

Обмеження в невеликій кількості обов'язкові, особливо якщо дитина починає переступати межі допустимого. Але вони повинні бути конкретними, а не розпливчастими.

Формулюйте обмеження чітко і зрозуміло.

Вашій строгості вимагає все, що пов'язане з загрозою життю і здоров'ю дитини. І звичайно, обмеження корисні там, де мова йде про шанобливе ставлення до людей.

Правило 4. Хваліть дітей
Привчіть себе помічати у своїх дітях всі гарні прояви. Не ставтеся до цього як до зрозумілого факту.

Постійна похвала, навіть за незначні успіхи, може докорінно змінити поведінку дітей в кращу сторону. З іншими заохоченнями (мультфільми, подарунки, солодощі) варто бути обережними.

Правило 5. Замініть настанови більш м'якими і зрозумілими фразами
Зазвичай коріння проблем з неслухняністю ростуть з того, що і як ми говоримо дітям. Наприклад, замість «Збери свої іграшки!» запропонуйте «Давай зберемо твої іграшки, добре?».

Фраза «Приготуйся до сну» досить розпливчаста, дитина може неправильно зрозуміти. Тому краще уточнювати: «Одягни піжаму», «Почисть зуби», «Сходи в туалет» і так далі.

Також намагайтеся виключити зі своєї промови частку «не»: замість «Не тікай від мене!» скажіть «Візьми мене за руку».

І звичайно, стежте за своїм тоном: «Сідай тут зараз же!» краще замінити «Сідай поруч зі мною». Ось побачите, дитина відреагує на неї зовсім по-іншому!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, поведінка, батьки, мама, тато


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому діти не розуміють математику?

Дитина | 06:20, 02.03.2021

Фахівці розповіли, чому дітям важко даються точні науки.

Дефіцит заліза: перші симптоми

Мама | 10:30, 01.03.2021

Одним із симптомів дефіциту заліза в організмі може бути дивний гастрономічний потяг до речей, що не належать до їжі.

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Довгий переліт з дитиною — випробування не стільки для батьків, скільки для оточуючих: немовлята не завжди добре переносять зліт і посадку та можуть б

Як маленькі діти переносять переліт

Дитина | 05:00, 28.02.2021

Довгий переліт з дитиною — випробування не стільки для батьків, скільки для оточуючих: немовлята не завжди добре переносять зліт і посадку та можуть бути досить шумними під час польоту.

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Реакція після щеплення: температура, набряк, почервоніння

Щеплення | 07:00, 27.02.2021

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є

Як діти переносять наркоз: У чому небезпека загального наркозу?

Хвороби | 05:00, 27.02.2021

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є те, що дитина може не прокинутися після операції . Такі випадки дійсно зафіксовані, проте відбувають

Користь арахісу для немовлят

Немовля | 15:30, 26.02.2021

Згідно з новим дослідженням знизити рівень алергії на арахіс серед людей можна, якщо змінити рекомендації щодо його споживання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: