Прості правила, які допоможуть дитині полюбити книги

Adoption
Date
  • 2174 Переглядів
Чи люблять ваші діти читати? Здавалося б, парадокс: є методики для навчання читанню - буквам складам, словам - а ось методики привчання читати книги - немає. Тому що немає любові через насильство, і якщо пристрасть до читання не виникла сама собою, її доведеться видавати потроху, гомеопатично, в дуже грамотних дозах. На щастя, цю "рецептуру" вже описав у книзі французький письменник Даніель Пеннак.

1865_0936552-111_1.jpg (26.95 Kb)


Він сформулював десять золотих правил дитячого читання. Геніально простих правил, які діють: вони вже допомогли потоваришувати з книгами тисячам дітей. Спробуйте цей спосіб, щоб вже за місяць побачити, як ваш син із захопленням читає на сон майбутній. Це реальність!

10 правил Даніеля Пеннака

1. Право не читати. Чи не змушуйте читати силою. Скрипіть зубами. Мовчки скрипіть, але не змушуйте. Придумайте методи, як зацікавити, але не змушувати. Найкращий спосіб - почати читати книгу дитині вголос і... зупинитися на найцікавішому місці.

2. Право перескакувати. Дитина має право перегортати нудні сторінки (наприклад, довгі, описи природи) та читати те, що їй цікаво.

3. Право не дочитувати. Ніколи не змушуйте дитину дочитувати до кінця книгу, яка їй не сподобалася. Будуть у його колекції книги, які він перечитуватиме десятки разів.

4. Право перечитувати. Дозволяйте перечитувати улюблену книгу стільки разів, скільки дитина хоче.

5. Право читати будь-що. На перший погляд, це правило здається спірним, але воно важливе.

6. Право на боваризм (захоплено-піднесене ставлення до прочитаного, небажання побачити межу між фантазією та реальністю). Ніколи не висміюйте ідеали підлітків, будьте терпимі, нехай ви і чудово розумієте, що улюблений герой вашого чадо - лише плід фантазії автора і далекий від реального життя.

7. Право читати будь-де. Не забороняйте дитині читати в ліжку, метро чи автобусі, навіть за їжею. Якщо дитина бере з собою книгу, це найкраще, чого Ви могли б досягти: вона полюбила читання!

9. Право "втикати" (видудити з полиці першу-ліпшу книгу, відкрити її на будь-якій сторінці і встромитись на хвилинку, тому що у нас у розпорядженні тільки ця хвилина і є).

Навіть одна прочитана сторінка розширює світогляд. Якщо юному читачеві потрапила до рук книга, до якої він поки "не доріс", він погортає її, прочитає пару рядків - і значить, книга залишиться в пам'яті і дитина згадає про неї в потрібний момент.

10. Право мовчати про прочитане. Нормально, якщо дитина не хоче обговорювати з кимось (і з вами зокрема) прочитане. Можливо, зараз він до цього не готовий, але зовсім не обов'язково, що він книгу не прочитав, залишився байдужим до її змісту. Може, зовсім навпаки: сюжет настільки вразив, що дитині потрібен час, щоб "переварити" прочитане. Не поспішайте, дайте йому перепочити, насититися атмосферою та своїми думками.

Можливо, ці правила стануть у нагоді дітям ваших знайомих - поділіться ними просто зараз, і вам будуть дуже вдячні за цінну підказку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, читати, дитині, читання, змушуйте, правил, прочитане, спосіб, перечитувати, дочитувати, правила, заохочення, дитина читає, малюк, книги, книга, як привчити до книги


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: