Що не варто забороняти дітям?

Adoption
Date
  • 200 Переглядів
Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть від тих речей, які дитині потрібні для розвитку. Тому так часто ми чуємо на майданчику або у дитячій ігровій: «Не чіпай! Не ходи! Впадеш! Розіб'єшся!» і т.п. Ми програмуємо дитину на бездіяльність, аби тільки нам було спокійно, а потім дивуємося, чому вона ні до чого не прагне, коли стає старшою.

5612_5c8df6542f8435c8df6542f890.jpg (28. Kb)

Захищати дитину від реальної небезпеки потрібно, але є ті речі, які в жодному разі не можна забороняти малюкові:

Їсти самому. Звичайно, набагато простіше і чистіше нагодувати дитину самій. Але, заборонивши самостійно донести ложку собі в рот, ми заважаємо дитині дорослішати, відчувати себе великою, впевненою у своїх силах, брати на себе відповідальність.

Допомагати мамі. Ми постійно турбуємося, що дитина щось розіб'є, розіллє, не донесе до потрібного місця і всіляко його обсмикуємо і контролюємо, щоб вона в жодному разі нічого не чіпала і не розсипала. А минає кілька років і скарги змінюються: "Він нічого не хоче робити!". Чому? Але ми самі свого часу вплинули своїми заборонами на його бажання брати участь у домашніх справах. Дитині дуже важливо відчувати свою значимість, розуміти, що вона потрібна. Зверніть увагу, з яким прагненням і бажанням малюк витирає стіл або пилососить. А ще йому дуже потрібна похвала та схвалення від батьків.

Помилятися. Помилки неймовірно важливі як дітей, так дорослих. Помилятися та пробувати наново – єдиний шлях для розвитку! Не забороняйте малюкові помилятися, дозвольте йому перевірити свої сили, щось зробити правильно, щось не дуже. Тільки так він зможе зрозуміти різницю між тим, що добре, а що погано, чого варто прагнути, а чого уникати. Життя без помилок – прямий шлях до бездіяльності.

Малювати і бруднитися. Часто мами не дають дітям олівці чи фарби, щоб не забруднився, не розмалював стіни, не наївся фарб. Але цього можна уникнути, зробивши фарби в домашніх умовах або купивши правильні, водорозчинні в магазині, виділивши місце і одяг для малювання, які легко відчистити. І хай малює! Якомога більше!

Дурніти, шуміти, кричати і бігати. У такий спосіб дитина висловлює свої емоції, розслаблюється, виплескує енергію, що накопичилася.

Лазати по спорткомплексу на вулиці. Дитині потрібний виплеск енергії. І якщо ви вже не хочете, щоб малюк громив ваш будинок, робити це на майданчику - найвірніший варіант! І звичайно ж, ми всі переживаємо, як би не впав, як би чогось не зламав. Але найкращий спосіб цього уникнути — навчити дитину бути спритною і вміти добре триматися руками. Нехай тренується! Тоді ви будете впевнені, що в більш дорослому віці, коли він вже стане гуляти один, у нього буде достатньо умінь і спритності, щоб носитися по спорткомплексу з іншими дітьми і не падати.

Грати з водою. Вода - ідеальний засіб розвитку дитячої фантазії через гру, джерело великого щастя та відкриттів. Вона манить не лише малюків, а й дітей дорослих. Згадайте, яке захоплення завжди викликають бризкалки влітку. Тому, замість заборон на водні ігри, краще організуйте дитині простір і інструменти (каструлі, тазики і пелюшки), приєднуйтесь до пустощів і отримуйте задоволення разом зі своїм цікавим чадом!

Торкатись тендітних речей. Краще пояснюйте дитині, що з цим варто бути обережнішим, де може бути небезпека, як краще поводитися з цією річчю. Розкажіть, що її можна доторкнутися, розглянути, а потім акуратно покласти. Дитині часто просто хочеться доторкнутися. І складно буде навчитися берегти речі, якщо дитина не усвідомлює їхню крихкість.

Не доїдати їжу. Організм дитини - сформована біосистема, яка, якщо ви попередньо не нагодували її шоколадом та чіпсами, точно знає, що потрібно з'їсти і в якій кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дитину, дитині, Дитині, спосіб, розвитку, Звичайно, малюкові, дорослих, відчувати


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Психологія | 05:00, 29.05.2022

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з

До яких проблем з вигодовуванням можуть призвести пустушки?

Дитина | 01:30, 29.05.2022

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з ГВ.

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, біл

Червоні ясна у малюків: причини

Дитина | 00:30, 29.05.2022

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, більшість дітей мають певний ступінь гінгівіту.

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А

Дітям, які ростуть з бабусею і дідусем, дуже пощастило - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 28.05.2022

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А ще вони більш емоційно стабільні.

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в

Як тато впливає на формування особистості дитини?

Тато | 10:00, 28.05.2022

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в фольклорі? Він виступає майже чужою людиною, стороннім спостерігачем. Але і його роль у розвитку ди

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті

Цитати, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей

Дитина | 08:00, 28.05.2022

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті методи виховання, які застосовували до них. Але чи не були ті методи травматичними для дітей?

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: