Лунатизм: причини та лікування

Adoption
Date
  • 2337 Переглядів
Лунатизм (сомнамбулізм) - це тип парасомнії, порушення поведінки, яке відзначають під час сну. Найчастіше виявляють у дітей віком 3-8 років. Лунатизм передається у спадок і зазвичай проходить спонтанно у підлітковому віці.

2094_151029121943_sleep_man_sleepwalker_roof_moon_624x351_thinkstock_nocredit.jpg (23.37 Kb)


Лунатики можуть вставати з ліжка, гуляти або навіть виконувати різні дії, наприклад, переставляти меблі, виходити з дому та сідати за кермо. Як правило, особи з лунатизмом не пам'ятають, що робили в той час, коли мали спати.

Причин лунатизму детально не вивчені. Іноді цей стан пов'язаний з якими серйозними супутніми соматичними або психічними проблемами. Лікування лунатизму полягає в покращенні гігієни сну, виявленні та регулюванні потенційних тригерів та збереженні здоров'я пацієнта від шкоди, яку він може собі завдати під час нічних пригод.

Відомими тригерами лунатизму є: коморбідні розлади сну, особливо обструктивне апное сну, позбавлення сну, вживання алкоголю, підвищення температури тіла, вагітність, екстремальні тренування або сильна втома, стимули зовнішнього середовища, наповнення сечового міхура, сон у незнайомому місці, емоційний або дитячий страх розлуки, прийом ліків, у тому числі фенотіазинів, хлоралгідрату, золпідему та літію. Деякі патології, такі як інсульт, черепно-мозкова травма, мігрень або епілепсія можуть також сприяти виникненню лунатизму.

Особам, у яких відзначають хоч кілька епізодів снохождения, варто звернутися до лікаря за консультацією. Для встановлення діагнозу «лунатизм» фахівець може вести щоденник режиму сну та пробудження, де відображає події, що відбуваються з пацієнтом за ніч. Можна також провести аналіз крові для виключення гормонального дисбалансу як тригер даного стану. Для того, щоб знайти інші існуючі порушення сну, для дорослих рекомендовано проведення дослідження сну (полісомнографії). Також може бути проведена електроенцефалограма (ЕЕГ) виявлення аномалій. Варто зазначити, що аномалії на ЕЕГ зустрічаються у 47% випадках у пацієнтів із парасомніями.

Не всі епізоди лунатизму можуть бути повністю вилікувані. Однак, можна знизити частоту виникнення таких епізодів за допомогою наступних заходів: дотримання графіку сну, сон у зручній обстановці (зручне ліжко, прохолодна температура та темрява в кімнаті та ін.), управління стресом, прийом лікарських засобів, призначених лікарем (лоразепам, амітриптілін та ін). Крім того, усунення інших розладів сну, серед яких обструктивне апное сну, синдром неспокійних ніг або інші патології, у тому числі гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, депресія та тривожність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лунатизму, Лунатизм, можуть, обструктивне, прийом, епізодів, відзначають, патології, порушення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про

Не можна цілувати дітей в губи - психологи

Сімейні справи | 09:30, 03.03.2024

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про те, як має проявлятися вираз любові до своїх дітей.

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Характер дітей формують бактерії в кишечнику – науковці

Дитина | 08:30, 03.03.2024

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперерв

Ось чому ніколи не можна лоскотати маленьких дітей

Дитина | 07:40, 03.03.2024

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Це захворювання чи звичайне явище?

Що робити, якщо ваша дитина розмовляє уві сні?

Дитина | 01:20, 03.03.2024

Це захворювання чи звичайне явище?

Всі батьки з нетерпінням чекають першого слова свого малюка. Зазвичай це відбувається близько півтора року чи трохи раніше. Але іноді місяці продовжую

Коли дитині потрібен логопед?

Розвиток дитини | 00:30, 03.03.2024

Всі батьки з нетерпінням чекають першого слова свого малюка. Зазвичай це відбувається близько півтора року чи трохи раніше. Але іноді місяці продовжують йти, а дитина не поспішає вимовляти ні слова, ні навіть склади. Чи це нормально? Де межа між норм

Навіть далеко не всі дорослі вміють плавати!

Україна має рекорд. Максимальна відстань запливу немовляти у басейні

Дитина | 23:00, 02.03.2024

Навіть далеко не всі дорослі вміють плавати!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: