Як розказати дитині про людей з особливими потребами?

Adoption
Date
  • 683 Переглядів
Як поговорити зі своєю дитиною, якщо ви збираєтеся зустрічатися з сім'єю, де є особлива дитина?

9287_907.jpg (27. Kb)

Почати варто з розмови з батьками особливої дитини. Дізнайтесь у них, що дитина любить, а що їй не подобається, чого варто очікувати, чого краще уникати у спілкуванні вам та вашій дитині.

Наприклад, якісь діти люблять обійматися, а для інших тактильний контакт є надто сильним стимулом і вони його уникають, хтось лякається гучних звуків, а хтось дуже любить їх видавати, з кимось краще говорити повільніше, з кимось використовувати методи альтернативної комунікації. Ваші питання будуть цілком доречними і допоможуть вам підготуватися до зустрічі.

Потім зверніть увагу на своє ставлення до цієї сім'ї, дитини та в цілому до людей з особливостями здоров'я та розвитку. Діти зчитують наші переживання, навіть якщо ми їх ніяк не висловлюємо, тому спочатку чесно поговоріть із собою або з кимось, кому ви довіряєте.

Які почуття ви відчуваєте? Страх? Жаль? Огида? Гнів на те, як несправедливо обійшлася доля із цією сім'єю? Щось ще? Дозвольте собі помітити свої почуття, не оцінюючи ні їх, ні себе. Дозвольте їм бути. Скажіть собі: "Так, я це відчуваю, так, так буває". Як тільки ви дозволите собі відчувати емоції, які називають "негативними", почуття, які ви вважаєте "соромними" та "неналежними", їх інтенсивність знизиться, ви їх проживете і зможете відпустити.

Після цього можна говорити із дітьми. Говоріть просто, коротко, ясно, називаючи факти як щось зрозуміле. Наприклад: «Ми йдемо в гості до дівчинки, вона не може ходити, пересувається на візку. Її коляску краще не чіпати, тільки якщо вона тобі сама дозволить. Вона любить настільні ігри». Або: «Ми йдемо гуляти з хлопчиком. Він майже не розмовляє. У нього є альбом із картками, за допомогою яких він показує, що він хоче. Коли він радіє, він підстрибує та трясе руками, а коли чує гучні звуки, затискає вуха. Він дуже любить грати у наздоганяння».

Можна заодно запитати свою дитину: «А ти про себе як розповів(ла) би? Що ти любиш, чого не любиш, які у тебе особливості? — і в результаті підвести до висновку, що всі люди різні, всі особливі й унікальні, кожен має якусь «дивність», яку слід враховувати під час спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, любить, почуття, кимось, дитині, дитини, тільки, дозвольте, говорити, наприклад, інклюзія, інвалідність, особливі потреби


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: