Вчені: Материнське молоко пов’язане з кращими результатами шкільного віку для дітей, народжених недоношеними

Adoption
Date
  • 654 Переглядів
У дослідженні, яке спостерігало за недоношеними немовлятами протягом семи років, дослідники виявили, що діти, які отримували більшу кількість материнського молока як під час, так і після перебування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, мали кращі академічні досягнення, вищий IQ і зменшили симптоми синдрому дефіциту уваги/гіперактивності СДУГ.

8952_1880-shutterstock_590217050.jpg (21.4 Kb)


Діти, які народилися недоношеними, мають підвищений ризик зниження успішності в математиці, читанні та інших навичках, а також мають більший ризик розвитку синдрому дефіциту уваги/гіперактивності (СДУГ). Але нове дослідження показує, що втручання в перші тижні та місяці життя недоношеної дитини може призвести до кращих результатів розвитку нервової системи в наступні роки.

«Наше дослідження виявило, що годування материнським молоком недоношених немовлят може мати довгострокові переваги для розвитку нервової системи», — сказала авторка Менді Браун Белфорт, доктор медичних наук, MPH, з відділу педіатричної медицини новонароджених. «Багато сімей віддані ідеї забезпечення материнським молоком, але вони можуть зіткнутися з серйозними труднощами. Наші результати підкреслюють важливість надання підтримки для початку та підтримки лактації, оскільки материнське молоко в такому ранньому віці може принести користь через роки».

Белфорт разом з колегами вивчили наслідки нервового розвитку для 586 немовлят, народжених на терміні менше 33 тижнів вагітності в одному з п'яти австралійських перинатальних центрів. Діти були оцінені у віці 7 років (з поправкою на недоношеність). Команда вивчила дані про дозу материнського молока (обсяг материнського молока, який немовлята отримували щодня) і тривалість материнського молока (як довго матері продовжували годувати грудьми) та передбачила кілька результатів нервового розвитку. Ці результати включали академічні досягнення, вербальний і продуктивний IQ, симптоми СДУГ, виконавчі функції та поведінку.

Загалом команда виявила, що більше споживання материнського молока було пов’язане з вищим IQ продуктивності та вищими оцінками з читання та математики. Батьки також повідомили про менше симптомів СДУГ у дітей, які споживали більше материнського молока в дитинстві. Тривалість споживання материнським молоком (до 18-місячного скоригованого віку) також була пов’язана з вищими результатами читання, орфографії та математики. Дослідники контролювали наявність факторів, що вводять в оману, включаючи клінічні та соціальні фактори. Ці корисні асоціації були сильнішими для немовлят, народжених у найнижчому гестаційному віці, особливо тих, хто народився до 30 тижнів вагітності.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, материнського, молока, розвитку, дослідження, Белфорт, результати, академічні, молоко, недоношеними, материнське молоко, пов’язане з кращими результатами, шкільного віку, для дітей, народжених недонош


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: