Вчені: Навчання учнів емпатії помітно покращує їхні творчі здібності

Adoption
Date
  • 5656 Переглядів
Згідно з новими дослідженнями, навчання дітей таким чином, щоб спонукати їх співпереживати іншим, помітно покращує їхні творчі здібності та потенційно може призвести до кількох інших корисних результатів навчання.

2343_pexels-photo-1322611.jpeg (21.54 Kb)

Висновки отримані в результаті річного дослідження Кембриджського університету з учнями 9 класу (віком від 13 до 14 років) дизайну та технологій (D&T) у двох лондонських школах. Учні однієї школи проводили рік, дотримуючись уроків, передбачених навчальною програмою, а в іншій групі на уроках D&T використовувався набір інструментів інженерно-проектного мислення, які мають на меті сприяти розвитку здатності учнів мислити творчо та виховувати емпатію під час вирішення проблем реального світу.

Обидві групи учнів були оцінені на креативність як на початку, так і наприкінці навчального року за допомогою Тесту творчого мислення Торранса: загальноприйнятого психометричного тесту.

Результати показали статистично значуще зростання креативності серед учнів інтервенційної школи, де використовувалися інструменти мислення. На початку року показники креативності учнів контрольної школи, які навчалися за типовою програмою, були на 11% вищими, ніж у інтервенційній школі. Однак наприкінці ситуація повністю змінилася: показники креативності в інтервенційній групі були на 78% вищими, ніж у контрольній групі.

Дослідники також досліджували конкретні категорії в тесті Торранса, які вказують на емоційну або когнітивну емпатію: такі як «емоційна експресивність» і «відкритість». Учні інтервенційної школи знову отримали набагато вищі бали в цих категоріях, що вказує на те, що помітне покращення емпатії вплинуло на загальні бали креативності.

Автори дослідження припускають, що заохочення емпатії не тільки покращує креативність, але може поглибити загальну залученість учнів до навчання. Примітно, що вони знайшли докази того, що хлопчики та дівчатка в інтервенційній школі реагували на курс D&T у спосіб, який суперечив традиційним гендерним стереотипам. Хлопчики продемонстрували помітне покращення в емоційному вираженні, набравши на 64% більше балів у цій категорії наприкінці року, ніж на початку, у той час як дівчата покращили когнітивну емпатію, показавши на 62% більше сприйняття перспективи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, креативності, емпатію, наприкінці, навчання, початку, інтервенційній, емпатії, мислення, покращує


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: