Відповідь дитини на вакцину пов’язана зі способом пологів

Adoption
Date
  • 447 Переглядів
Метод, за допомогою якого народилася дитина, пов’язаний з тим, як її імунна система відреагує на дві ключові дитячі вакцини, показує дослідження.

9944_privivka-ot-rotavirusa.jpg (25.63 Kb)


Було виявлено, що діти, народжені природним шляхом, мають більш високий рівень антитіл, ніж діти, народжені за допомогою кесаревого розтину після прийому ін'єкцій, які захищають від бактерій, що викликають легеневі інфекції та менінгіт.

Експерти кажуть, що отримані результати можуть допомогти обговорювати питання про кесарів розтин між майбутніми матерями та їхніми лікарями, а також сформувати дизайн більш адаптованих програм вакцинації.

Дослідники вивчали взаємозв’язок між кишковими мікробами та рівнем антитіл після вакцинації в когорті з 120 немовлят, які були вакциновані на 8 і 12 тижні проти легеневих інфекцій і менінгіту.

Дослідники відстежували розвиток мікробіома кишечника — спільноти мікробів, яка живе в нашому тілі — на першому році життя дитини та її імунну відповідь на вакцини, перевіряючи зразки слини у віці 12 і 18 місяців.

Дослідження було проведено командою з Единбурзького університету, лікарні Spaarne та університетського медичного центру в Утрехті та Національного інституту громадського здоров’я та навколишнього середовища в Нідерландах.

У 101 дитини, перевіреної на антитіла в результаті вакцини, яка захищає від легеневих інфекцій, дослідники виявили подвоєний рівень антитіл у немовлят, народжених природним шляхом, порівняно з тими, хто народився за допомогою кесаревого розтину.

Грудне вигодовування було пов’язане з у 3,5 рази вищим рівнем антитіл порівняно з дітьми, які перебували на штучному вигодовуванні і народилися природним шляхом.

Рівень антитіл у результаті вакцини, що захищає від менінгіту, перевірили у 66 немовлят. Експерти виявили, що рівень антитіл у немовлят, народжених природним шляхом, незалежно від грудного вигодовування, був у 1,7 рази вищий, ніж у дітей, народжених через кесарів розтин.

Кишковий мікробіом закладається при народженні, швидко розвивається протягом перших кількох місяців життя, і на нього переважно впливають спосіб пологів, грудне вигодовування та прийом антибіотиків.

Команда виявила чіткий зв'язок між мікробами в кишечнику цих немовлят і рівнем антитіл.

Наприклад, серед багатьох бактерій у кишечнику високі рівні двох, зокрема, біфідобактерій та кишкової палички, пов’язані з високою відповіддю антитіл на вакцину, яка захищає від легеневих інфекцій.

Високий рівень E. Coli також був пов’язаний із високою відповіддю антитіл на вакцину, яка захищає від менінгіту.

Дитина отримує бактерії Bifidobacterium та E.coli через природне народження, і жіноче молоко потрібне для забезпечення цукром, щоб ці бактерії процвітали.

Команда прийшла до висновку, що мікробіом немовлят у ранньому віці сприяє реакції імунної системи на вакцини та встановлює рівень захисту від певних інфекцій у дитинстві.

Графіки вакцинації також можуть бути скориговані залежно від способу пологів або аналізу мікробіома дитини в майбутньому, кажуть експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Відповідь, дитини на вакцину, пов’язана з, способом пологів, спосіб, пологи, вакцинація, імунітет, мікробіом, бактерії, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, дієта, антитіла, немовлята, рівень, вакцини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли ч

Чи можна виганяти дитину з дому, якщо їй вже виповнилося 18 років?

Сімейні справи | 02:00, 30.09.2023

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли чадо чарівним чином має перетворитися в самодостатню та успішну людину. Але життєві реалії можуть пок

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Чому дуже важливо давати дитині право на помилку?

Мама | 07:30, 29.09.2023

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на

Якщо дитина хамить дорослим

Дитина | 06:20, 29.09.2023

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на дитину. Розповідаємо, що батьки роблять неправильно.

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають

«Як тобі не соромно?» Якими виростають діти, котрі часто чують ці слова?

Виховання | 02:00, 29.09.2023

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають з засоромлених дітей, відчувають себе некомфортно і мають труднощі в житті. Які саме?

Як впливає на сина любляча мама?

5 цікавих фактів про зв'язок між мамою і сином

Мама | 00:35, 29.09.2023

Як впливає на сина любляча мама?

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно ро

Що робити, якщо дитина сильно плаче?

Дитина | 08:20, 28.09.2023

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно робити насправді?

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримува

«Нестерпні» матері виховують успішних доньок

Мама | 07:30, 28.09.2023

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримували більш високі зарплати в порівнянні з тими, кому в дитинстві все дозволяли. Дівчата, яких в дитинс

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: