Хвороба Каслмена: симптоми та причини

Adoption
Date
  • 178 Переглядів
Хвороба Каслмана — це рідкісний розлад, який включає надмірний ріст клітин у лімфатичних вузлах вашого тіла. Найпоширеніша форма захворювання вражає один лімфатичний вузол (уніцентрична хвороба Каслмана), як правило, у грудях або черевній порожнині.

_cnchpnrsx1hkxivqyvw7b7wpb7oacavzs4uiixpk_1366.png (274.4 Kb)
Мультицентрична хвороба Каслмана вражає кілька лімфатичних вузлів по всьому тілу і пов’язана з вірусом герпесу людини типу 8 (HHV-8) і вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Лікування та перспективи відрізняються залежно від різновиду хвороби Каслмана. Тип, який вражає лише один лімфатичний вузол, зазвичай можна успішно лікувати хірургічним шляхом.

Симптоми
Багато людей з уніцентричною хворобою Каслмана не помічають жодних ознак або симптомів. Збільшений лімфатичний вузол можна виявити під час фізичного огляду або візуалізації на наявність не пов’язаної проблеми.

Деякі люди з уніцентричною хворобою Каслмана можуть відчувати ознаки та симптоми, більш загальні для мультицентричної хвороби Каслмана, які можуть включати:

Лихоманка.
Ненавмисна втрата ваги.
Втома.
Нічна пітливість.
Нудота.
Збільшення печінки або селезінки.

Збільшені лімфатичні вузли, пов’язані з мультицентричною хворобою Каслмана, найчастіше розташовані в області шиї, ключиці, під пахвами та в паху.

Причини
Неясно, що викликає хворобу Каслмана. Однак інфекція вірусом герпесу людини 8 (HHV-8) пов’язана з мультицентричною хворобою Каслмана.

Вірус HHV-8 також пов’язують із розвитком саркоми Капоші, ракової пухлини, яка може бути ускладненням ВІЛ/СНІДу. Дослідження показали, що HHV-8 присутній майже у всіх ВІЛ-позитивних людей із хворобою Каслмана та приблизно у половини ВІЛ-негативних людей із хворобою Каслмана.

Фактори ризику
Хвороба Каслмана може вразити людей будь-якого віку. Але середній вік людей, у яких діагностовано уніцентричну хворобу Каслмана, становить 35 років. Більшість людей з мультицентричною формою перебувають у віці 50-60 років. Мультицентрична форма також дещо частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок.

Ризик розвитку мультицентричної хвороби Каслмана вищий у людей, інфікованих вірусом герпесу людини 8 (HHV-8).

Ускладнення
Люди з уніцентричною хворобою Каслмана зазвичай почуваються добре після видалення ураженого лімфатичного вузла. Мультицентрична хвороба Каслмана може призвести до небезпечних для життя інфекцій або органної недостатності. Люди, які також мають ВІЛ/СНІД, зазвичай мають найгірші результати.

Наявність будь-якої різновиди хвороби Каслмана може збільшити ризик розвитку лімфоми.

Коли звернутися до лікаря
Якщо ви помітили збільшення лімфовузлів збоку на шиї або під пахвами, під ключицею або в паху, зверніться до лікаря. Також зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви відчуваєте постійне відчуття повноти в грудях або животі, лихоманку, втому або незрозумілу втрату ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, хвороба Каслмана, хвороба, хвороби, вірус, людини, мультицентрична, уніцентрична, герпес, лімфавузол, вузол, причини, симптоми, лікування, ризик


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Існує три основні види головного болю: мігрень, далекий і

4 маловідомі факти про головний біль

Здоров'я | 05:00, 19.03.2023

Існує три основні види головного болю: мігрень, далекий і "гістамінний" біль. Найпоширенішим з них вважається саме біль, що давить, що виникає у більшої частини людей. Мігрень відрізняється сильними пульсуючими болями, які найчастіше виникають лише з

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике б

Афта у малюка: причини, симптоми, лікування

Дитина | 14:00, 18.03.2023

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике біле або червонувате кільце на внутрішній стороні її губ або на яснах, у вашої дитини може бути афта.

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає лі

Пухирі з лихоманкою у 2-річної дитини

Дитина | 08:30, 18.03.2023

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає ліків від вірусу, який викликає гарячкові пухирі, однак існують пероральні та місцеві ліки, які можуть

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавіру

Продукти, яких слід уникати, якщо дитина має ротавірус

Дитина | 00:30, 18.03.2023

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавірус викликає блювоту і може призвести до зневоднення і навіть смерті. Цей вірус спричиняє понад півміл

Експерти з Університету Ньюкасла виявили, що люди, які дотримувалися середземноморської дієти, мали на 23% менший ризик розвитку деменції, ніж ті, хто

Дієта, яка пов’язана зі зниженим ризиком деменції

Харчування | 19:00, 17.03.2023

Експерти з Університету Ньюкасла виявили, що люди, які дотримувалися середземноморської дієти, мали на 23% менший ризик розвитку деменції, ніж ті, хто цього не робив.

Виразка шлунка – це ранки на слизовій оболонці шлунка, які можуть бути викликані бактеріями або певними ліками. Якщо ви відчуваєте печіння та біль у в

Коли відчуття печіння в шлунку є ознакою виразки шлунка

Хвороби | 08:30, 17.03.2023

Виразка шлунка – це ранки на слизовій оболонці шлунка, які можуть бути викликані бактеріями або певними ліками. Якщо ви відчуваєте печіння та біль у верхній частині живота, можливо, у вас виразка.

Поліпи матки, також звані поліпами ендометрію, являють собою невеликі, м’які новоутворення на внутрішній стороні матки. Вони походять із тканини, що в

Поліпи матки: причини, симптоми та ускладненя

Мама | 14:00, 16.03.2023

Поліпи матки, також звані поліпами ендометрію, являють собою невеликі, м’які новоутворення на внутрішній стороні матки. Вони походять із тканини, що вистилає матку, яка називається ендометрієм.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: