Антибіотики можуть призвести до грибкової інфекції через порушення імунної системи кишечника

Adoption
Date
  • 1332 Переглядів
Згідно з новим дослідженням Університету Бірмінгема та Національного інституту здоров’я, пацієнти, яким призначають антибіотики в лікарні, частіше хворіють на грибкові інфекції через порушення імунної системи в кишечнику.

6972_277587471_339285951569622_8065036563870891294_n.jpg (43.21 Kb)

За словами дослідників, використання препаратів для підвищення імунітету разом з антибіотиками може зменшити ризики для здоров’я від цих складних інфекцій.

Інвазивний кандидоз, що загрожує життю грибковою інфекцією, є серйозним ускладненням для госпіталізованих пацієнтів, яким дають антибіотики для запобігання сепсису та інших бактеріальних інфекцій, що швидко поширюються навколо лікарень (наприклад, C. diff). Грибкові інфекції важче лікувати, ніж бактеріальні інфекції, але основні фактори, що викликають ці інфекції, недостатньо вивчені.

Команда з Інституту імунології та імунотерапії університету спільно з дослідниками з Національного інституту здоров’я виявили, що антибіотики порушують імунну систему в кишечнику, що означає, що грибкові інфекції погано контролюються в цій області. Несподівано команда також виявила, що там, де розвиваються грибкові інфекції, кишкові бактерії також можуть втекти, що призводить до додаткового ризику бактеріальної інфекції.

Дослідження демонструє потенціал препаратів для підвищення імунітету, але дослідники також кажуть, що їхня робота також підкреслює, як антибіотики можуть мати додатковий вплив на наш організм, що впливає на те, як ми боремося з інфекціями та хворобами. Це, у свою чергу, підкреслює важливість ретельного поводження з доступними антибіотиками.

Авторка дослідження, Ребекка Драммонд сказала: «Ми знали, що антибіотики погіршують грибкові інфекції, але відкриття того, що бактеріальні супутні інфекції також можуть розвиватися через ці взаємодії в кишечнику, було несподіваним. Ці фактори можуть призвести до складної клінічної ситуації – і розуміючи ці основні причини, лікарі зможуть краще лікувати цих пацієнтів».

У дослідженні команда використовувала мишей, яких лікували коктейлем антибіотиків широкого спектру дії, а потім інфікувала цих тварин Candida albicans , найпоширенішим грибком, який викликає інвазивний кандидоз у людей. Вони виявили, що хоча смертність інфікованих мишей була підвищена, це було спричинено інфекцією в кишечнику, а не в нирках чи інших органах.

На наступному етапі команда точно визначила, яких частин імунної системи не вистачає в кишечнику після лікування антибіотиками, а потім додала їх назад у мишей, використовуючи препарати для підвищення імунітету, подібні до тих, що використовуються у людей. Вони виявили, що цей підхід допоміг зменшити тяжкість грибкової інфекції.

Дослідники продовжили експеримент, вивчивши лікарняні записи, де вони змогли показати, що подібні супутні інфекції можуть виникати у людей після лікування антибіотиками.

«Ці результати демонструють можливі наслідки використання антибіотиків у пацієнтів, у яких є ризик розвитку грибкових інфекцій», — додала Драммонд. «Якщо ми обмежимо або змінимо спосіб призначення антибіотиків, ми можемо допомогти зменшити кількість людей, які серйозно хворіють від цих додаткових інфекцій, а також вирішити величезну та зростаючу проблему стійкості до антибіотиків».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: антибіотики, грибки, виявили, здоров’я, інфекції, кандида, кандидоз, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, інфекція, кишечник


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Важливо пам’ятати про головний принцип лікування — не нашкодити. Що ніколи не потрібно робити, якщо ваша дитина застудилася?

Помилки батьків при лікуванні застуди чи ГРВІ у дитини

Профілактика і лікування | 05:00, 04.02.2023

Важливо пам’ятати про головний принцип лікування — не нашкодити. Що ніколи не потрібно робити, якщо ваша дитина застудилася?

Щоб гарно кашляти, що ми задіюємо? Згадуйте як ви колись кашляли від якогось фарингіту, трахеїту чи бронхіту. Згадали, як буває аж голова болить від т

Чому сиропи "від кашлю" не можна дітям?

Профілактика і лікування | 08:00, 03.02.2023

Щоб гарно кашляти, що ми задіюємо? Згадуйте як ви колись кашляли від якогось фарингіту, трахеїту чи бронхіту. Згадали, як буває аж голова болить від того клятого кашлю чи прес? Так, м’язи голови (частково), шиї, грудної клітки, міжреберні м’язи, діаф

Чи потрібен всім дітям інгалятор?

Все, що потрібно знати про інгаляції для дітей

Хвороби | 07:00, 03.02.2023

Чи потрібен всім дітям інгалятор?

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

На фоні будь-якої гострої респіраторної інфекції розвивається гострий аденоїдит, але протягом 7-10 днів при відповідному лікуванні з його симптомами в

Чим небезпечне запалення аденоїдів у дитини?

Хвороби | 12:00, 22.01.2023

На фоні будь-якої гострої респіраторної інфекції розвивається гострий аденоїдит, але протягом 7-10 днів при відповідному лікуванні з його симптомами вдається впоратися.

Якщо ніс постійно закладений, це спричиняє серйозний дискомфорт. Ці прийоми допоможуть розрідити слиз у носі та зменшити запалення.

Що робити, якщо заклало ніс?

Профілактика і лікування | 10:00, 19.01.2023

Якщо ніс постійно закладений, це спричиняє серйозний дискомфорт. Ці прийоми допоможуть розрідити слиз у носі та зменшити запалення.

Якщо холодної пори року вам ніяк не вдається позбутися застуди, пропонуємо скористатися натуральними засобами. Але перед цим проконсультуйтеся зі свої

Як позбутися затяжної застуди?

Хвороби | 07:00, 19.01.2023

Якщо холодної пори року вам ніяк не вдається позбутися застуди, пропонуємо скористатися натуральними засобами. Але перед цим проконсультуйтеся зі своїм лікарем!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: