Двійки в щоденнику - помилки батьків, а не дитини

Adoption
Date
  • 1158 Переглядів
Чому трапляється так, що дорослі над усе хочуть, щоб їхні діти вчилися якнайкраще, в той час як молодші члени родини ці прагнення не поділяють, і чи справді гарні оцінки є перепусткою в краще життя?

7883_mama-s-rebenkom12.jpg (34.56 Kb)


Для батьків, як правило, є справжньою трагедією, коли діти не хочуть виконувати їхні вимоги щодо навчання. Причин такої поведінки з боку нащадків може бути велика кількість.

Протест проти системи виховання та системи стосунків є одним з найпоширеніших причин поганого навчання. Так само дитина може демонстративно відмовлятися від занять музикою, іноземними мовами, хореографією тощо. Ситуація протесту свідчить про високий рівень недовіри до дитини, страх батьків, що вона не виконуватиме сценарій, який вони підготували для свого нащадка.

Часто турботлива мама чи тато вже розписали життя свого дитяти років на 10 наперед. А дитина тим часом живе своїм внутрішнім життям, про яке батьки навіть не здогадуються. Часто вони підміняють власними прагненнями і бажаннями реальні потреби своєї дитини. Причому вони абсолютно щиро вірять, що ніхто, крім них, не знає краще, що треба їхнім дітям. Якщо послідовно втілити подібну модель у життя, вийде світ, в якому дідусі і бабусі проживатимуть життя за дітей, діти - за онуків, онуки - за правнуків. Ніхто не матиме своєї волі і не буде собою. Ви ще не вжахнулися? Єдиний вихід із такої ситуації - усвідомити, що ваша дитина - також людина, а не напівфабрикат. Вона може бути дуже разюче несхожою на вас. Тому просто недоцільно відмовляти їй у проявах свого "Я". Як тільки ви перестанете тиснути на чадо, в нього пропаде потреба демонстративно погано навчатися.

Боротьба за владу в родині - ще одна поширена причина "шкільних негараздів". Коли батьки вибудовують свій авторитет на тому, що дитина має слухатися і підкорятися, остання дуже швидко віднаходить спосіб дошкулити авторитарним "старим" - зокрема, поганим навчанням. Насправді, ця ситуація є безвихідною. Поки стосунки в родині не зміняться, розв'язати її практично неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не варто сварити дитину за погані оцінки

Надмірні навантаження - теж викликають бажання проігнорувати обов'язки, зокрема й навчання. Ледащо, часто думають у такому випадку батьки і помиляються. Суспільство диктує: життя дитини має бути щонайменше структурованим - навчання, додаткові заняття, режим. Однак, якщо по совісті, - хто з дорослих тривалий час витримує подібне життя? Адже воно зовсім не враховує справжніх нахилів та прагнень дитини. З'ясувати нахили можна в ранньому віці - ще до школи. Спостерігайте за своїм малям, і ви побачите, до чого в нього є здібності і до чого лежить душа. Допоможіть йому витрачати енергію саме на те, що зробить його реалізованим і щасливим.

Завчасна підготовка до школи - нерідко породжує проблеми з подальшим навчанням. Малюк приходить у 1-й клас, опанувавши програму 3-го класу. Ніяких відкриттів, новизни. Поступово дитина втратить інтерес до школи, а в класі десь 5-6-му ненавидітиме її.

Якщо хочете, щоб ваша дитина втратила інтерес до навчання, робіть так:

1. примушуйте будь-якою ціною виконувати домашні завдання, поки вони не стануть абсолютно довершеними. Використайте час, призначений для відпочинку і сну дитини;
2. у жодному випадку не залишайте чаду права на помилку - він має бути бездоганним! За відступ від цього правила карайте невідкладно і суворо;
3. частіше порівнюйте свою дитину в негативному контексті з іншими дітьми. Якщо будете робити це досить часто і переконливо, ваш малюк вам неодмінно повірить;
4. послідовно критикуйте і ніколи не хваліть;
5. регулярно згадуйте - от я у твої роки... Бажано, щоб ваш малюк відчував себе винним уже тому, що народився у більш комфортних умовах;
6. залякуйте і карайте фізично.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: навчання, школа, дитина, оцінки, поведінка, виховання, батьки, поради


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому діти не хочуть вчитися, які на це причини - читайте далі.

Причини, чому дитина втратила інтерес до навчання

Дитина | 15:30, 21.05.2019

Чому діти не хочуть вчитися, які на це причини - читайте далі.

Психологи і вчителі зібрали головні рекомендації для батьків, як виконувати домашні завдання з дітьми без стресу для них.

Поради, як виконувати домашні завдання без нервів і стресу

Дитина | 12:30, 20.05.2019

Психологи і вчителі зібрали головні рекомендації для батьків, як виконувати домашні завдання з дітьми без стресу для них.

Як зрозуміти, що дитина має захоплення до малювання - читайте далі.

Як розпізнати у дитини прагнення до малювання

Дитина | 15:30, 17.05.2019

Як зрозуміти, що дитина має захоплення до малювання - читайте далі.

У школах доволі часто, з початкових класів відбирають дітей на додаткові заняття музикою, які мають слух і гарно співають, але чи потрібно це дитині -

Чи потрібна дитині музична школа

Дитина | 15:30, 15.05.2019

У школах доволі часто, з початкових класів відбирають дітей на додаткові заняття музикою, які мають слух і гарно співають, але чи потрібно це дитині - читайте далі.

Британські вчені з Королівського коледжу Лондона вважають, що екзамени у школах зовсім непотрібні, оскільки успішність учня можна визначити і без них.

Без екзаменів можна зрозуміти чи дитина розумна

Дитина | 14:00, 14.05.2019

Британські вчені з Королівського коледжу Лондона вважають, що екзамени у школах зовсім непотрібні, оскільки успішність учня можна визначити і без них.

Книги, які заставлять підлітка задуматися над своїм життям.

Топ-5 книг для підлітків

Школярі | 17:00, 07.05.2019

Книги, які заставлять підлітка задуматися над своїм життям.

Некоторым детям легче дается математика, а некоторым она вообще трудно запоминается. Но каждый школьник, хоть немного должен понимать точные науки, ве

Как помочь ребенку выучить математику

Школярі | 10:32, 12.04.2019

Некоторым детям легче дается математика, а некоторым она вообще трудно запоминается. Но каждый школьник, хоть немного должен понимать точные науки, ведь в будущем это пригодится. Как помочь ученику с математикой - читайте дальше.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: