Норми ВООЗ: зростання ваги новонародженого

Adoption
Date
  • 9613 Переглядів
nvxltyrw__e.jpg

Неодноразово новоспеченим батькам доводиться чути від педіатрів: "оо, який богатир", або ж "яке ж іоно крихітне у вас!" Як зрозуміти батькам, що їх малюк достатньо набирає вагу для свого віку?Щоб успішно народити здорового малюка, жінці потрібно поправитися в середньому на 10-14 кг.

Плід (а не мама!) повинен набирати приблизно 200-300 г на тиждень. Але і це не дасть гарантованих 3200-3500 г при народженні (така норма ваги для доношених немовлят при зростанні 50-51 см).

Зрозуміло, що не можна узагальнювати і рівняти всіх під один показник. Все індивідуально. Тому і медсестра повинна не один раз з'явитися у вас вдома, і педіатр зобов'язаний оглядати не менше разу на місяць. Ми ж говоримо про норми, які, звичайно, не еталон, а приблизний орієнтир для батьків, про основні параметри (їх бажано контролювати самостійно).

Дитина, що народилася в строк, в нормі за перший місяць набирає близько 500 грам. І так відбувається протягом наступних чотирьох місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-6 фактів, про які ви не знали

Зріст дитини також має важливе значення, так як відображає фізіологічний розвиток і зрілість. У нормі за перші три місяці малятко росте на 9 см, а в наступні місяці буде витягатися не так швидко - на 2-2,5 см в місяць.

Визначити, чи наїдається маля, чи добре набирає вагу, можна за допомогою дитячих і дорослих ваг (за умови, що спершу зважується мама, а потім вона ж, але з крихіткою на руках).

Мамі в допомогу і таблиця нормативів ваги Всесвітньої організації охорони здоров'я, розписана на основі масштабних педіатричних досліджень по всьому світу:

pribavka_vesa.jpg

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджений, вага, здоров'я, немовля, харчування


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Для немовляти однаково шкідливі і переохолодження і перегрів, адже процеси терморегуляції у нього ще не налагоджені, до того ж протягом всієї прогулян

Як мамі вдягнути немовля на літню прогулянку?

Немовля | 14:00, 19.04.2021

Для немовляти однаково шкідливі і переохолодження і перегрів, адже процеси терморегуляції у нього ще не налагоджені, до того ж протягом всієї прогулянки він знаходиться практично без руху.

Когда вы готовитесь стать мамой и папой, для вас все очень трепетно, особенно если речь идет о появлении на свет первого ребенка. Ведь тогда все вперв

Список необходимых вещей для новорожденного

Немовля | 07:20, 19.04.2021

Когда вы готовитесь стать мамой и папой, для вас все очень трепетно, особенно если речь идет о появлении на свет первого ребенка. Ведь тогда все впервые: эмоции, чувства, переживания, мысли о том, как все будет, ваше стремление обустроить детскую ком

У чому переваги грудного вигодовування для дитини - читайте у матеріалі

Основні переваги грудного вигодовування

Вагітність та пологи | 17:00, 18.04.2021

У чому переваги грудного вигодовування для дитини - читайте у матеріалі

Коли в родині з'являється дитина, жінки з великим досвідом у вихованні дітей і бабусі починають закидати молоду маму порадами. Багато з яких виявляють

Три марні поради, які дають мамам немовлят

Мама | 14:00, 18.04.2021

Коли в родині з'являється дитина, жінки з великим досвідом у вихованні дітей і бабусі починають закидати молоду маму порадами. Багато з яких виявляються повністю марними і такими, що втратили актуальність.

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих  курців змінюється мікробіом.

Пасивне куріння змінює мікробіом немовлят

Немовля | 15:30, 16.04.2021

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих курців змінюється мікробіом.

Безліч молодих батьків підігрівають молоко перед тим, як напоїти малюків.

Материнське молоко краще не кип'ятити

Мама | 06:20, 14.04.2021

Безліч молодих батьків підігрівають молоко перед тим, як напоїти малюків.

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Лікування алергічного діатезу у немовляти

Немовля | 10:30, 13.04.2021

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: