Говориш сам з собою - це норма чи патологія?

Adoption
Date
  • 78 Переглядів
Багато людей люблять поговорити самі з собою, так би мовити, висловлюють свої думки вголос. Це норма чи варто звернутись до фахівця?

1756_yayayalrvapmpp.jpg (31.4 Kb)

Якщо розмова не пов'язана з психічними відхиленнями, галюцинаціями, то така поведінка є цілком припустимою і навіть корисною. Наприклад, у дослідженні, проведеному у 2012 році, учасники повинні були знайти якийсь предмет. І та група учасників, яка під час пошуку втраченого предмета промовляла своє завдання, легше впоралася з пошуком. Експериментально доведено, що за допомогою мотиваційної розмови можна значно збільшити результат виконуваної роботи.

Розмова з собою може бути позитивною (такою, що заохочує), негативною (такою, що піддає самокритиці) і нейтральною. У такий спосіб можна врегулювати свої емоції, знизити ступінь занепокоєння, а також наслідки стресу. Але якщо розмова з собою заважає, чинить негативний, гнітючий вплив на психічне здоров'я — слід звернутися до фахівця для визначення способів підвищення самооцінки, а також зробити розмову з собою більш позитивною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологія, говорити сам з собою


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Жіночий інтелект слабшає швидше, ніж у чоловіків

Мама | 21:00, 26.02.2021

Вчені попереджають, що жінки стикаються з швидким зниженням інтелектуальної діяльності, ніж чоловіки. А через це їм загрожує підвищений ризик старечого слабоумства.

Астматикам не варто боятись коронавірусу

Патологія | 13:00, 22.02.2021

Австралійські вчені представили в Journal of Asthma нову роботу, яка визначає ризики тяжкого перебігу COVID-19 і смерті від нього серед людей, які страждають на астму.

Аналіз сечі для діагностики раку шийки матки

Мама | 14:00, 12.02.2021

Простий неінвазивний тест, який аналізує сечу, може визначати присутність раку матки в організмі жінки.

Медики фіксують постковідні психічні розлади

Мама | 13:30, 10.02.2021

Люди, які перехворіли коронавірусом, ризикують відчути на собі певні психічні розлади.

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то теп

Як змінилося виховання дітей з аутизмом?

Патологія | 07:00, 09.02.2021

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то тепер, із плином десятиліть, дана хвороба не так лякає усіх, хто з нею стикається.

Порушення сну при цукровому діабеті

Патологія | 15:30, 06.02.2021

Безсоння часто супроводжує діабетиків. Причини цього можуть бути різними.

Вплив брудного повітря на серцево-судинну систему

Мама | 17:30, 05.02.2021

Крихітні частинки забруднювачів повітря, які називаються дрібними твердими частинками, можуть мати перелік наслідків для здоров'я, а вплив їх високих рівнів є відомим фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: