Як батькам реагувати на дитячі провокації

Adoption
Date
  • 474 Переглядів
Психологи підготували поради для батьків, як правильно себе поводити під час дитячих провокацій.
5542_nechemnii.jpg (23.72 Kb)

1. Спокійно реагуйте на подібну поведінку: посміхайтеся. Говоріть тихим голосом. Відмовтеся в такому випадку від покарань для дитини на користь природних наслідків. Наприклад, якщо ситуація виникає при підготовці уроків, допомагайте дитині виконувати завдання. Можливо, на уроці вона отримає погану оцінку і сама все зрозуміє.

2. Якщо дитина провокує вас злими жартами, смійтеся, жартуйте, похваліть її за кмітливість, але не реагуйте в негативному ключі. Хоча поступово м'яко пояснюйте, що злі жарти люди не люблять, тому через це у нього може не бути друзів.

3. Спробуйте зіграти в гру «навпаки». Наприклад, дитина наводить порядок в квартирі, а ви готуєте уроки. Найімовірніше, вашій дитині не сподобається фізична робота по дому, і тому вона сама попроситься виконувати домашнє завдання, ніж прибирати.

4. Коли ви розумієте, що ситуація виходить з-під контролю, перемикайте увагу дитини на щось інше. Наприклад, скажіть, що вам потрібно відлучитися на кухню. За час вашої відсутності дитина вже знайде інше заняття і не стане вас провокувати. Такий спосіб як би показує дитині, що ви приймаєте його правила гри.

5. Якщо ви все-таки не стрималися і накричали на дитину, відкиньте почуття провини. Потрібно розуміти, що дитина-провокатор домагається саме цього. Вона знає, що ви будете картати себе за погане ставлення до неї і в підсумку все їй дозволите. У такій ситуації краще показати свою образу. Згодом чадо зрозуміє, що ви іноді можете помилятися і не стримувати свої емоції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, виховання, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Кілька дуже важливих підказок

Як підготуватися до народження дитини: 7 лайфхаків

Психологія | 18:00, 09.02.2020

Кілька дуже важливих підказок

Перший рік життя дитини - випробовування для обох батьків

Малюк плаче, а батько не реагує: чи варто скандалити?

Психологія | 14:00, 16.01.2020

Перший рік життя дитини - випробовування для обох батьків

Будьте спокійні і методичні

Чотири способи подолати дитячі страхи

Виховання | 16:00, 03.01.2020

Будьте спокійні і методичні
Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: