Мама з татом дітям не друзі ?!

Adoption
Date
  • 112 Переглядів
Досить часто від батьків, особливо від мам, можна почути про бажання бути другом своїм дітям - це зараз своєрідна «крутість». Так було не завжди: ця ідея виникла в середині XX століття разом з більш демократичними виховними ідеями. Раніше вважалося само собою зрозумілим, якщо діти підкоряються волі батьків і йдуть за обраним для них шляхом.

6970_podruzhka.jpg (30.97 Kb)

Дружба - це відносини рівних, добровільний союз сторін, кожна з яких готова брати відповідальність за себе. Людей тримають разом взаємна симпатія, духовні цінності, емоційний комфорт і спільність інтересів. Чи так це у випадку з батьками і дітьми?

У сім'ї дитина залежна від батьків, і навіть при дуже добрих відносинах це не союз рівних, а ієрархія, де дорослому відводиться головний роль. Звичайно, це не роль деспота і гнобителя, а наставника і штурмана в фізичному і духовному світі дитини. Батьки дають їжу, дах, турботу, знання, освіту, вміння, підтримку, захист - дитина все це приймає.

Дорослий придумує і гру в дружбу. Як би там не було, ініціатором способу взаємодії є батьки, адже правила гри встановлює саме вони, тому що доросла людина вже має досвід і стійкі моральні орієнтири. Таким чином, немає ніякої рівності, і «дружнє» батьківство - в якійсь мірі фальш.

Дорослий може «спуститися» до рівня дитини, відмовившись від відповідальності. Дитина ж не може піднятися на рівень батьків: вона не сформувався ні фізично, ні розумово, ні духовно. На прикладі це виглядає абсурдно. На вулиці мороз, але малюк не хоче йти в дитячий сад в теплому шарфі: йому не подобається колір. Батькам би наполягти, знайти спосіб переконати дитину надіти шарф. Дитині пропонується самому взяти відповідальність за своє здоров'я і діяти так, як він вважає за потрібне. Карапуз відкидає шарф, йде на мороз з відкритим горлом і в підсумку захворює. Це що - досвід? Ні, це безвідповідальних батьків.

Можливі причини, за якими батьки прагнуть створити саме дружні відносини і відмовитися від природної ієрархії, - це невміння розпорядитися владою і відповідальністю.

Якщо в усьому погоджуватися з дитиною, надавати самостійно вирішувати недитячі проблеми, то незабаром — вона тут найголовніша і все можна. Ось вам готовий егоїст і хам. Виправити таку ситуацію буває вкрай важко!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, 1-3 роки, 3-7 років, 7-12 років, підліток, діти в родині, сімейні відносини, подруги, мама і дитина, правила, поради, психологія, розвиток, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зради коханої людини — страшний сон для будь-кого з нас. Якщо ви дорожите своїми відносинами і не хочете, щоб у вас або у вашої другої половинки з'яви

За словами психологів, ці ситуації збільшують ймовірність подружньої зради

Психологія | 12:00, 04.12.2021

Зради коханої людини — страшний сон для будь-кого з нас. Якщо ви дорожите своїми відносинами і не хочете, щоб у вас або у вашої другої половинки з'явився привід шукати когось на стороні, остерігайтеся ситуацій, які найчастіше до цього призводять.

Ви ризикуєте зіпсувати собі життя, втратити друзів і повагу близьких.

Ось чому психологи не рекомендують підтримувати стосунки з колишніми

Психологія | 10:00, 03.12.2021

Ви ризикуєте зіпсувати собі життя, втратити друзів і повагу близьких.

Психологи розповіли, як розпізнати чоловіка, який не зможе принести жінці задоволення під час інтимну вже під час 1 побачення.

Як на першому побаченні зрозуміти, що чоловік – поганий коханець

Сімейні справи | 09:00, 03.12.2021

Психологи розповіли, як розпізнати чоловіка, який не зможе принести жінці задоволення під час інтимну вже під час 1 побачення.

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чо

Правила спілкування з вагітною жінкою: шпаргалка для майбутніх татусів

Вагітність та пологи | 19:00, 01.12.2021

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чоловікам пережити цей ніжний період.

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Психологи розповіли, чому варто завчасно прикрашати ялинку

Сімейні справи | 12:00, 01.12.2021

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Чому зберігати гроші в спальні - недобре?

Сімейні справи | 10:00, 01.12.2021

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх

Що чоловіки люблять у жінках?

Сімейні справи | 09:00, 01.12.2021

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх вабить інше: ось чому поруч із чоловіками часто бачать “тихонь” та “сірих мишок”.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: