Науковці дослідили, як гаджети впливають на стосунки батьків і дітей

Adoption
Date
  • 229 Переглядів
Чи не у кожній сімʼї, яка виховує дітей, може виникати проблема тривалого проведення часу за екраном телефонів та компʼютерів. Тоді батьки не знають, як достукатися до дітей та як зменшити вплив гаджетів на несформоване дитяче здоровʼя.

2866_7.jpg (42.66 Kb)


Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Pediatrics довело, що діти, які проводять багато часу за екраном гаджетів, менше розмовляють зі своїми батьками або опікунами. Вони менше говорять, менше чують і мають менше зворотного зв’язку з дорослими порівняно з дітьми, які проводять менше часу перед екранами.

На що це впливає, як зменшує рівень комунікації між дітьми та батьками та до якого висновку дійшли дослідники — розповідаємо далі.

Вплив екранного часу на стосунки у сімʼї
У новому дослідженні, під керівництвом дослідниці з Інституту дітей Університету Західної Австралії Мері Е. Браш, зібрали дані про 220 сімей у Південній Австралії, Західній Австралії та Квінсленді що виховують дітей, які народилися у 2017 році.

Науковці прагнули віднайти чинники, які заважають дітям та батькам якісно спілкуватися між собою.

Дослідники виявили, що у будь-якому віці тривалий екранний час пригнічував дитяче бажання говорити.

Наприклад, у віці від 18 місяців до двох років кожна хвилина, проведена перед планшетами чи іншими гаджетами, відображалася на зменшенні кількості вокалізації дитини та її навичок вести розмову.

У віці трьох років, якщо дитина перебувала перед екраном, у середньому, майже три години, кожна додаткова хвилина асоціювалася зі зменшенням кількості слів, які вона говорила батькам.

Дитина сидить в телефоні: як виправити ситуацію
Психологи та науковці переконані, що покращити ситуацію та збільшити взаємодію між батьками та дітьми у різному віці може також спільний перегляд пізнавального контенту.

Експертка із розвитку мови та цифрових медіа з Південного методистського університету в Далласі Сара Кукер підкреслила: аналіз вражає, але батькам варто розуміти, як можна контент у гаджетах використовувати на користь дітям та батькам.

"Гаджети нікуди не зникнуть, але звернення уваги на те, як і коли вони використовуються, може стати хорошим напрямком у майбутньому", — каже Сара Кукер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гаджети, стосунки, батьки, дитина, діти, стосунки батьків і дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуват

Як бути, щоб подруга чоловіка не стала його коханкою?

Сімейні справи | 11:20, 07.06.2024

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуватися, щоб вона не стала його коханкою.


Багато з нас мають шкідливу звичку гортати новини і фото в соцмережах перед сном. Психологи розповіли, що цього робити не варто, якщо хочете зберегти

Як соцмережі впливають на ваші стосунки?

Психологія | 06:20, 31.05.2024

Багато з нас мають шкідливу звичку гортати новини і фото в соцмережах перед сном. Психологи розповіли, що цього робити не варто, якщо хочете зберегти свої стосунки.

Сьогодні поговоримо про ті причини, на які жінки часто закривають очі і просто не хочуть їх помічати. А дарма!

Чому насправді чоловіки йдуть від своїх жінок

Сімейні справи | 12:10, 30.05.2024

Сьогодні поговоримо про ті причини, на які жінки часто закривають очі і просто не хочуть їх помічати. А дарма!

Для батьків діти завжди залишаються дітьми, навіть коли у тих вже є своя малеча. І коли цей зв'язок розривається, літнім мамі і татові боляче. Щоб цьо

Як зберегти добрі стосунки з дітьми до старості?

Сімейні справи | 11:20, 30.05.2024

Для батьків діти завжди залишаються дітьми, навіть коли у тих вже є своя малеча. І коли цей зв'язок розривається, літнім мамі і татові боляче. Щоб цього не сталося, варто правильно будувати стосунки з дітьми з малечку.

На жаль, багато чоловіків заводять стосунки

Які фрази видають чоловіка, що у нього є коханка?

Мама | 09:30, 30.05.2024

На жаль, багато чоловіків заводять стосунки "на стороні". І як би дивно це не було, вони хочуть це приховати. Тобто, мати дружину і коханку - їх влаштовує... Це не раціонально, адже якщо тебе не влаштовує твоя дружина і ти шукаєш іншу, тоді розійдися

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати н

Чи варто відновлювати стосунки з тим, з ким вже розійшлися?

Сімейні справи | 12:10, 29.05.2024

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати не варто було.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: