Щеплення від грипу: що потрібно знати

Adoption
Date
  • 538 Переглядів
Грип — це серйозний вірус, який щороку призводить до багатьох захворювань. Щоб серйозно захворіти на грип, не обов’язково бути молодим або мати ослаблену імунну систему. Здорові люди можуть захворіти на грип і передати його іншим.

7365_chto-takoe-vakcina-maincover-1471625471_jpg-700x400.jpg (24.92 Kb)

У деяких випадках грип може бути навіть смертельним. Смертельні випадки, пов’язані з грипом, найчастіше зустрічаються у людей віком 65 років і старше, але можуть спостерігатися у дітей та молодих людей.

Найкращий і найефективніший спосіб уникнути грипу та запобігти його поширенню – зробити щеплення від грипу.

Вакцина проти грипу доступна в наступних формах:

ін'єкційний укол,
високодозова ін'єкція (для тих, хто старше 65 років),
внутрішньошкірний укол,
назальний спрей.

Чим більше людей буде вакциновано проти грипу, тим менше грип може поширюватися. Це також сприяє формуванню колективного імунітету, допомагаючи захистити тих, хто не може отримати вакцину з медичних причин.

Вакцинація також може допомогти зменшити тяжкість захворювання, якщо ви все-таки захворієте на грип.

Як діє щеплення від грипу?
Щоб зробити вакцину, вчені відбирають штами вірусу грипу, які, за дослідженнями, будуть найпоширенішими в майбутньому сезоні грипу. Виробляються та розповсюджуються мільйони вакцин із цими штамами.

Після введення вакцини ваш організм починає виробляти антитіла проти цих штамів вірусу. Ці антитіла забезпечують захист від вірусу.

Якщо ви контактуєте з вірусом грипу пізніше, ви можете уникнути його зараження.

Ви можете захворіти, якщо зрештою контактуєте з іншим штамом вірусу. Але симптоми будуть менш вираженими, оскільки ви зробили щеплення.

Кому слід зробити щеплення від грипу?
Лікарі рекомендують всіму віці старше 6 місяців зробити вакцину проти грипу. Особливо це стосується людей категорії підвищеного ризику: вагітні жінки, діти віком до 5 років, люди віком до 18 років, які отримують терапію, люди старше 65 років, люди з індексом маси тіла 40 і вище, будь-хто, хто працює або живе в будинку престарілих або в лікувальному закладі.

Більшість лікарів також рекомендують усім отримати щеплення від грипу до кінця жовтня. Таким чином ваше тіло має час виробити потрібні антитіла до початку сезону грипу.

Навіть якщо ви не зробите щеплення від грипу до 31 жовтня, ще не пізно. Навіть якщо сезон грипу наближається, завжди корисно зробити щеплення від грипу.

Для вироблення антитіл проти грипу після вакцинації потрібно приблизно 2 тижні.

Центри контролю та профілактики захворювань вважають, що і грип, і новий коронавірус COVID-19 поширюватимуться цього року. Через це вакцина буде як ніколи важливою.

Побічні ефекти щеплення від грипу
Багато людей повідомляють, що щороку уникають вакцинації проти грипу, боячись, що захворіти від вакцини. Важливо розуміти, що вакцина проти грипу не може викликати у вас розвиток грипу. Ви не захворієте, тому що отримали вакцину. Вакцини проти грипу містять мертвий вірус грипу. Ці штами недостатньо сильні, щоб викликати хворобу.

Як і інші щеплення, у вас можуть виникнути деякі побічні ефекти від щеплення від грипу. Ці побічні ефекти часто легкі та тривають лише короткий період часу. Побічні ефекти щеплення переважують можливі симптоми розвитку грипу пізніше.

Найпоширеніші побічні ефекти щеплення від грипу включають:

хворобливість навколо місця ін'єкції,
субфебрильна температура протягом кількох днів після ін’єкції,
легкі болі та скутість.

Будь-які побічні ефекти, які виникають, часто тривають лише день або два. Багато людей взагалі не відчуватимуть жодних побічних ефектів.

У рідкісних випадках у деяких людей може виникнути серйозна алергічна реакція на щеплення. Якщо у вас раніше була алергічна реакція на будь-яку вакцину чи ліки, поговоріть зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, щеплення, ефекти, вірусу, вакцину, зробити, побічні, старше, антитіла, контактуєте


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

В Україні вводять бустерну COVID-дозу дітям

Щеплення | 00:30, 07.11.2022

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster

Вакцина проти оперізуючого лишаю може знизити ризик інсульту

Щеплення | 14:00, 04.11.2022

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster Vaccine Live, один із видів вакцинації проти оперізуючого лишаю, може запобігти інсульту у деяких лю

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю т

Як зупинити постійний кашель від алергії

Алергія | 08:30, 29.10.2022

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю та сверблячкою в очах, алергічний кашель може бути неприємним і дратівливим. Кашель, пов’язаний з але

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Вагінальна імунна система може підказати найкращий час вакцинації

Імунітет | 14:00, 26.10.2022

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип мож

Чому варто робити щеплення від грипу?

Щеплення | 00:30, 25.10.2022

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип може вражати людей по-різному, але під час типових сезонів грипу щороку мільйони людей хворіють на грип

Майже кожні батьки стикалися з емоційним хвилюванням, яке виникає, коли їхній дитині потрібна вакцинація. Іноді дискомфорт не припиняється після закін

Побічні ефекти вакцин у 4-річних дітей

Дитина | 19:00, 20.10.2022

Майже кожні батьки стикалися з емоційним хвилюванням, яке виникає, коли їхній дитині потрібна вакцинація. Іноді дискомфорт не припиняється після закінчення вакцинації. Діти можуть відчувати низку побічних ефектів від звичайних щеплень, таких як підви

Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку доросл

Ускладненнями кору можуть стати гепатит, апендицит, вірусний менінгіт, попереджають лікарі

Хвороби | 23:00, 07.10.2022

Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку дорослих від цієї інфекції.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: