Бабусині казки: міфи і забобони вагітних

Adoption
Date
  • 5991 Переглядів
Зародження нового життя - процес таємничий і непередбачуваний. Ну а там, де є таємниця, неминуче з'являються марновірства. Причому найчастіше досить безглузді, а часом навіть шкідливі. Чи варто вірити у всі ці бабусині казки? Дізнавалася "Наша мама".

Вагітній жінці неварто шити і в'язати - дитина заплутається в пуповині.

Дане марновірство абсолютно безпідставне, оскільки якоїсь певної причини, що приводить до обвиття дитини пуповиною, офіційна медицина не знає. Цьому явищу взагалі немає наукового пояснення, втім, як і лікування. Єдине, що можна зробити в даній ситуації - це призначити гомеопатичний препарат (краще не самостійно, а за допомогою лікаря-гомеопата, тоді ймовірність позитивного ефекту вища). Що ж стосується шиття і в'язння, то вони на обвивання впливу не роблять. Більш того, хотілося б нагадати, що в старовину майбутні мами не мали можливості купувати готовий одяг у магазинах, а тому все дитяче придане шилося, в'язали і вишивали власними руками. І вже, звичайно, не після пологів, а під час вагітності, коли на це у жінки був час.

Вагітній не можна стригти волосся - це скорочує життя дитині.

У давнину люди вірили, що людське волосся несе в собі енергетику свого господаря, якою можуть скористатися відьми і заздрісники. Щоб убезпечити себе від псування або наговору, щойно випадене волосся прийнято було спалювати або закопувати. З тієї ж причини майбутнім мамам радили не стригтися. Сучасна медицина ніяких особливих рекомендацій щодо довжини волосся вагітних не дає. Зате гінекологи радять не піддавати локони фарбуванню. Справа в тому, що фарби для волосся - це агресивна хімія, здатна спровокувати алергічну реакцію або призвести до інтоксикації. Так як під час вагітності імунний статус жінки змінений, а значить, реакція на реагенти може бути найнесподіванішою.

Не можна купувати заздалегідь коляску і дитячі речі.

Вагітність - це таємниця. І ніхто не може сказати з упевненістю, як пройдуть пологи і наскільки благополучно вони закінчаться. Страх перед невідомістю - ось, що лежить в основі цього забобону. І тут, як не можна до речі, було б згадати слова преподобного Серафима Саровського, який говорив: «А ви не вірте, і прикмети не збудуться!» Іншими словами, все залежить від психологічного настрою жінки. Якщо ж страх в душі дуже великий, не купуйте дитяче придане заздалегідь. Зрештою, у Вас є родичі, які зможуть зробити необхідні закупівлі в перші дні після народження дитини. Можна також скористатися послугами Інтернет-магазинів, в яких є можливість вибрати всі необхідні речі заздалегідь, а придбати вже після повернення з пологового будинку. Тоді Ви і з розміром не прогадаєте, і переживати даремно не будете.

Малюк, народжений в «сорочці» буде щасливим.

В акушерській практиці бувають випадки, коли плідні оболонки, в яких дитина перебуває в утробі матері, не розриваються під час пологів і малюк з'являється на світ у так званій «сорочці». Це буває вкрай рідко, а тому вважається добрим знаком. У давнину плодові оболонки використовували як захисний амулет від пристріту («сорочку» висушували і клали в ладанку, яку в майбутньому дитина носила на шиї). Чи приносив цей оберіг щастя, сказати важко, але сьогодні плодовий міхур рятує життя недоношеним дітям. У науковій літературі описана і успішно застосовується методика, завдяки якій під час кесаревого розтину недоношених дітей витягують на світло в плодовому міхурі. Робиться це для того, щоб знизити травматизм, якому піддаються немовлята під час пологів. Для ослаблених, недоношених малюків ці заходи є рятівними.

Вагітна жінка не повинна гратися з кішкою, інакше у дитини буде багато ворогів.

Спілкування з кішками і собаками приносить людині позитивні емоції. Відмовляти собі в задоволенні погладити кішку або улюбленого пса через якісь прикмети - нерозумно. «А як же токсоплазмоз, який переносять кішки?» - Запитаєте Ви. Відповідаємо: збудник цього захворювання представляє загрозу тільки в тому випадку, якщо жінка зіткнулася з ним під час вагітності вперше, що буває досить рідко (ми що дарма їли в дитинстві пісок з пісочниць?).

Набагато частіше зараження відбувається не від контакту з кішками, а після порції погано прожареного м'яса. Медична статистика свідчить, що найбільша кількість хворих цим захворюванням зафіксовано у Франції - країні, де так люблять біфштекс з кров'ю. Не дарма обстеження на токсоплазму у Франції включено в обов'язкову загальнодержавну програму. Так що не поспішайте викидати улюблену кішку на смітник. Краще обстежте її на токсоплазмоз, а заодно і самі здайте аналізи на інфекції. Якщо з'ясується, що Ви не хворіли цим захворюванням раніше, то постарайтеся не цілувати свою улюбленицю і забирайте її «туалет» у захисних гумових рукавичках.

Джерело: tsn.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, міфи, забобони, прикмети


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Домашні засоби, які довзолені майбутнім матусям

П'ять масок для красивого обличчя вагітної

Вагітність та пологи | 00:45, 28.07.2019

Домашні засоби, які довзолені майбутнім матусям


Намагайтеся залишатися спокійною

Як стрес під час вагітності впливає на малюка

Вагітність та пологи | 12:25, 10.07.2019

Намагайтеся залишатися спокійною

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Депресія у вагітних: основні причини і способи лікування

Психологія | 11:00, 06.07.2019

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Які наслідки медикаментозного аборту для організму?

Вагітність та пологи | 12:31, 12.06.2019

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Права, які має вагітна при пологах.

Які права має жінка під час пологів

Вагітність та пологи | 09:30, 08.06.2019

Права, які має вагітна при пологах.

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, п

У матці є свій мікроб ДНК

Вагітність та пологи | 23:30, 07.06.2019

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, помилкове.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: