Вчені: Передчасні пологи пов'язані з вагінальним мікробіомом матері

Adoption
Date
  • 498 Переглядів
Аналіз вагінальних бактерій у багатьох жінок на різних термінах вагітності може допомогти виявити тих, хто має ризик передчасних пологів.

4384_kmo_1642_00001_1_t218_002044.jpg (62.71 Kb)


Вагітні жінки, які народжують рано, мають більше шансів мати різноманітний вагінальний мікробіом, особливо в першому триместрі. Об’єднавши дані кількох досліджень, вчені проаналізували інформацію про широке коло жінок з точки зору етнічної приналежності та терміну вагітності, а також виділили конкретні бактерії, пов’язані з передчасними пологами.

«Ми показуємо зв’язок між вищим вагінальним мікробним різноманіттям і передчасними пологами, особливо в першому триместрі вагітності», — каже Марина Сирота, доцент Інституту комп’ютерних наук про здоров’я Бакара Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, США. «На додаток до підтвердження кількох видів бактерій, які, як відомо, пов’язані з передчасними пологами, ми виявили кілька нових».

Вона продовжує: «Наші результати проливають світло на участь вагінального мікробіому та конкретних бактерій у цьому процесі. Отримані результати можуть допомогти в майбутніх діагностичних і терапевтичних стратегіях, які допоможуть запобігти або відстрочити передчасні пологи».

Діти, народжені рано, до 37 тижнів вагітності, часто страждають від складних медичних проблем - передчасні пологи є основною причиною смерті новонароджених. Хоча існує багато факторів ризику, таких як материнський стрес, вік матері та низький індекс маси тіла матері, незрозуміло, як і чому це відбувається.

Роль вагінального мікробіому щодо передчасних пологів досліджувалася раніше, але ці дослідження мали свої обмеження.

Доктор Ідіт Кості, науковий співробітник лабораторії Sirota та перший автор цього дослідження, пояснює: «Попередні дослідження вивчали лише невелику кількість жінок і часто були упередженими щодо певних етнічних груп, що ускладнює широке застосування їх висновків".

«Ми провели мета-аналіз, коли ви об’єднуєте дані з різних досліджень в один набір даних. Це дало нам більший обсяг інформації щодо більш різноманітного кола жінок, з точки зору етнічної приналежності та терміну вагітності, ніж у кожному дослідженні».

Об’єднавши п’ять різних наборів даних, що дорівнює більш ніж трьом тисячам зразків понад чотирьохсот жінок, вчені змогли виявити нові зв’язки між вагінальним мікробіомом, конкретними бактеріями та передчасними пологами.

«Ми виявили, що жінки, які передчасно народили, мають значно більш різноманітний вагінальний мікробіом, особливо в першому триместрі, ніж жінки, які народили в термін», - повідомляє Кості.

Дослідники також ідентифікували специфічні мікроби, пов'язані з передчасними пологами. Деякі з них були підкреслені попередніми дослідженнями, наприклад Lactobacillus, який більш поширений у жінок, які народили в доношені терміни, тоді як інші, такі як Olsenella та Clostridium sensu scricto, були нещодавно пов’язані з ранніми пологами.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, пологами, передчасними, вагітності, дослідження, пологів, виявити, результати, триместрі, першому, передчасні пологи, пов'язані з, вагінальним мікробіомом матері, мікробіом, матері


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коричневі виділення під час вагітності: коли варто хвилюватися?

Здоров'я | 06:20, 21.03.2024

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 18:01, 20.03.2024

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері, так і дитини, що розвивається. Хоча більшість фруктів безпечні, деякі з них вагітним жінкам слід в

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: