Чи повертається піхва до нормального стану після пологів?

Adoption
Date
  • 111 Переглядів
Пологи - це величезне випробування для організму жінки, і навіть найшвидші і легкі пологи передбачають значний процес відновлення. Тривалість часу, який потрібен тілу жінки, зокрема її піхві, щоб повернутися до нормального стану — і так, вона має повернутися більш-менш до нормального стану — дуже різниться. До факторів, що впливають, належать розмір дитини, тривалість пологів, попередні пологи, генетичні фактори та наявність розривів і необхідності накладання швів.

3098_likar-zhinka.jpg (24.3 Kb)

У перші години та дні після пологів, абсолютно нормальним є питання про те, чи відновиться ваша піхва коли-небудь і повернеться до нормального стану. З часом це точно станеться. Найсильніший дискомфорт має пройти через кілька днів, і до вашого шеститижневого післяпологового прийому у акушера-гінеколога ви будете на шляху до повного одужання.

Фізичні наслідки вагінальних пологів
Здається дивом, що жіноче тіло може розтягнутися настільки, щоб немовля могло вийти на світ, але це можливо, хоча іноді за медичної допомоги. Поєднання гормонів і неймовірної природної еластичності піхви роблять пологи та повне відновлення після пологів можливими.

У перші кілька днів після пологів піхва і промежина будуть набряклими і болючими. Ступінь набряку та болю залежить від генетичних факторів — організм кожної жінки реагує по-різному під час і після пологів — а також від тривалості та складності пологів, а також від того, чи народжувала вона раніше.

Розрив і епізіотомія
Відновлення після пологів буде більш болісним і триватиме довше, якщо ви маєте розрив промежини, коли промежина розривається природним чином, щоб розмістити голову дитини під час пологів. Менш поширеною є епізіотомія, тобто лікар розрізає промежину для полегшення пологів. Епізіотомію більше не рекомендують, але іноді все ще використовують, коли це необхідно. Половина всіх жінок, які народжують вагінально, матимуть принаймні невеликий розрив, який вимагає накладання швів. Майже всі ці розриви першого ступеня, які включають лише розрив шкіри, і розриви другого ступеня, які включають розриви шкіри та м’язів піхви. Більш серйозні розриви третього та четвертого ступеня трапляються менш ніж у 2 відсотках пологів. Використання щипців і вакуумна екстракція є іншими незвичайними медичними втручаннями, які викликають більший ступінь болю та подовжують період післяпологового відновлення.

Процес загоєння
Після вагінальних пологів мати може очікувати кровотечі з піхви протягом двох-чотирьох тижнів і може мати кров’янисті виділення протягом двох місяців. Протягом цього часу слід використовувати тільки максі-прокладки, а не тампони. Набряк піхви, хворобливість і іноді оніміння повинні зменшуватися з кожним днем, а найгірший дискомфорт зникає протягом тижня або двох. Безрецептурних знеболюючих зазвичай достатньо, щоб полегшити біль. Деякі жінки повідомляють, що їхня піхва почувається добре та нормально вже через кілька тижнів, але для більшості потрібно до шести тижнів, щоб біль і дискомфорт зникли. Якщо вам накладено шви, очікуйте, що на загоєння рани знадобиться від семи до десяти днів. Шви розпадуться, не потребуючи зняття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, тижні, відновлення, нормальний стан, дискомфорт, розриви, вправи, піхва


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять ба

ТОП найкращих продуктів, які варто їсти під час вагітності

Вагітність та пологи | 00:30, 06.02.2023

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять багато порожніх калорій. Це допоможе вам і вашій дитині отримати необхідні вітаміни та мінерали.

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати й

Грип під час вагітності: як уберегтися

Вагітність та пологи | 08:30, 05.02.2023

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати його, якщо ви захворіли на грип під час вагітності.

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не ст

Субхоріальна кровотеча під час вагітності: чи варто хвилюватись?

Вагітність та пологи | 01:30, 05.02.2023

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не становить ризику для вас чи вашої дитини. Ось що вам потрібно знати.

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та

Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Вагітність та пологи | 19:00, 04.02.2023

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Тест на стрептокок групи В під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.02.2023

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: