Грудне вигодовування знижує ризик серцево-судинних захворювань у матерів

Adoption
Date
  • 97 Переглядів
Відповідно до мета-аналізу Американської кардіологічної асоціації, жінки, які годували грудьми, мали менше шансів на розвиток серцевих захворювань чи інсульту або смерть від серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

5285_999e928-famveldman-depositphotos.jpg (23.26 Kb)

Користь грудного вигодовування для здоров’я дітей добре відома. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), це пов'язано з меншою кількістю респіраторних інфекцій і меншим ризиком смерті від інфекційних захворювань серед дітей, які були на грудному вигодовуванні. Грудне вигодовування також було пов’язане з користю для здоров’я матері, включаючи зниження ризику діабету 2 типу, раку яєчників і раку грудей.

Дослідники переглянули інформацію про здоров’я з восьми досліджень, проведених між 1986 і 2009 роками в Австралії, Китаї, Норвегії, Японії та США, і одного багатонаціонального дослідження.

Огляд включав медичні записи майже 1,2 мільйона жінок (середній вік 25 років на момент перших пологів) і проаналізував зв’язок між грудним вигодовуванням та індивідуальним серцево-судинним ризиком матері.

«Ми зібрали інформацію, наприклад, про те, як довго жінки годували грудьми протягом життя, кількість пологів, вік перших пологів і чи мали жінки серцевий напад або інсульт пізніше в житті чи ні», — сказала авторка дослідження Лена Чидерер.

Огляд виявив:

82% жінок повідомили, що колись у своєму житті годували грудьми.

У порівнянні з жінками, які ніколи не годували грудьми, жінки, які повідомили про грудне вигодовування протягом життя, мали на 11% менший ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Протягом середнього періоду спостереження в 10 років жінки, які годували грудьми протягом певного періоду свого життя, мали на 14% менше шансів на розвиток ішемічної хвороби серця; на 12% менше шансів отримати інсульт; і на 17% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань.

Жінки, які протягом життя годували грудьми протягом 12 місяців або довше, мали меншу ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

Не було помітних відмінностей у ризику серцево-судинних захворювань серед жінок різного віку або за кількістю вагітностей.

Незважаючи на рекомендації щодо грудного вигодовування від організацій, зокрема ВООЗ та Центрів з контролю та профілактики захворювань, які рекомендують годувати дітей виключно грудним молоком протягом принаймні шестимісячного віку, лише 1 з 4 немовлят отримує лише грудне молоко протягом перших шести місяців життя.

Важливо, щоб жінки усвідомлювали переваги грудного вигодовування для здоров’я своїх дітей, а також для свого особистого здоров’я. Більше того, ці висновки високоякісних досліджень, проведених у всьому світі, підкреслюють необхідність заохочувати та підтримувати грудне вигодовування, наприклад, сприятливе для грудного вигодовування робоче середовище, освіту та програми грудного вигодовування для сімей до та після пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Грудне вигодовування, знижує, ризик серцево-судинних захворювань, у матерів, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять ба

ТОП найкращих продуктів, які варто їсти під час вагітності

Вагітність та пологи | 00:30, 06.02.2023

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять багато порожніх калорій. Це допоможе вам і вашій дитині отримати необхідні вітаміни та мінерали.

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати й

Грип під час вагітності: як уберегтися

Вагітність та пологи | 08:30, 05.02.2023

Перехворіти на грип під час вагітності може бути більше, ніж просто неприємно – це може призвести до деяких ускладнень. Ось як запобігти та лікувати його, якщо ви захворіли на грип під час вагітності.

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не ст

Субхоріальна кровотеча під час вагітності: чи варто хвилюватись?

Вагітність та пологи | 01:30, 05.02.2023

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не становить ризику для вас чи вашої дитини. Ось що вам потрібно знати.

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та

Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Вагітність та пологи | 19:00, 04.02.2023

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Тест на стрептокок групи В під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.02.2023

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: