Амніоцентез при вагітності: коли робити?

Adoption
Date
  • 368 Переглядів
Амніоцентез — також відомий як амніо — це тип пренатального тесту, який може виявляти та діагностувати хромосомні захворювання. Результати тесту можуть надати вам цінну інформацію про вашу дитину та допомогти прийняти рішення щодо її здоров’я. Однак не кожній майбутній мамі цей тест знадобиться. Ось що вам потрібно знати про амніоцентез і як визначити, чи підходить він вам.

8308_1511434460_5a16a8dc429f3.jpeg (21.99 Kb)


Що таке амніоцентез?
Амніоцентез - це процедура, яка витягує амніотичну рідину (тобто рідину, яка оточує вашу дитину) з матки. Ця рідина, яка містить клітини вашої дитини та інші хімічні речовини, може надати широкий спектр інформації про її генетику, здоров’я та рівень зрілості.

Амніоцентез може виявити кілька сотень генетичних захворювань, включаючи синдром Дауна, хворобу Тея-Сакса та серповидно-клітинну анемію. На відміну від біопсії ворсин хоріона (CVS), під час якої зразок тканини береться з плаценти, амніо також може виключити дефекти нервової трубки, такі як spina bifida.

Однак амніо не виявляє будь-які аномалії, включаючи заячу губу або піднебіння. І це не може визначити серйозність проблеми.

Для чого проводиться амніоцентез?
Як і будь-яке генетичне тестування, амніоцентез необов’язковий. Зазвичай це пропонується, коли:

Результати скринінгового тесту (комбінованого аналізу крові в першому триместрі, квадроскринінгу або неінвазивного пренатального тестування, наприклад, або аномального ультразвукового дослідження під час анатомічного скринінгу) виявляються ненормальними.
У вас уже є дитина із захворюванням, яке можна діагностувати як амніо, як-от синдром Дауна або муковісцидоз.
У вас або вашого партнера в сімейному анамнезі були такі генетичні захворювання, як хвороба Тея-Сакса або серповидно-клітинна анемія (якщо ви не пройшли обстеження та не виявили, що ви є носієм).
Є підозра на токсоплазмоз, п'яту хворобу, цитомегаловірус або іншу внутрішньоутробну інфекцію.
Вам 35 років або більше, і ви хочете виключити, що ваша дитина має синдром Дауна, оскільки існує дещо вищий ризик його розвитку у старших мам (хоча, якщо ви отримали обнадійливі результати скринінгу, ви можете пропустити амніо після того, як ви ми консультувалися зі своїм практиком).

Коли роблять амніоцентез під час вагітності?
Амніоцентез зазвичай виконується між 15 або 16 тижнем і 20 тижнем, хоча його можна проводити до пологів. Це не рекомендується до 15 або 16 тижня, оскільки існує ризик, зокрема викидень.

Чи несе ризик амніоцентез?
Ризики амніоцентезу — як для вас, так і для вашої дитини — рідкісні. Однак деякі ускладнення, які можуть виникнути, включають:

Викидень: за оцінками досвідченого лікаря, ризик того, що амніо у другому триместрі призведе до викидня, становить приблизно від 0,1 до 0,3 відсотка.
Маткова інфекція: це винятково рідко.
Передача інфекції вашій дитині: якщо у вас є така інфекція, як ВІЛ, гепатит С або токсоплазмоз, вона може передатися вашій дитині під час процедури.
Проблеми з резус-фактором: під час амніону частина вашої крові може змішуватися з кров’ю вашої дитини (хоча це буває рідко). Якщо ви резус-негативні, а ваша дитина резус-позитивна, вам введуть резус-імуноглобулін, щоб запобігти виробленню антитіл, які можуть завдати шкоди вашій дитині.
Підтікання амніотичної рідини через піхву.
Судоми або кров’янисті виділення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Амніоцентез при вагітності, коли робити, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, амніоцентез, синдром, тестування, включаючи, хвороби, скринінг, інфекції, тести при вагітності, тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вагітність проходить добре, існує невеличкий список продуктів, які краще уникати. Серед них, наприклад, сира риба Проте, якщо з самопочуттям щось

Які продукти краще не їсти під час вагітності?

Дієта для вагітних | 14:50, 18.04.2024

Якщо вагітність проходить добре, існує невеличкий список продуктів, які краще уникати. Серед них, наприклад, сира риба Проте, якщо з самопочуттям щось не так, варто стежити за тим, що їсть майбутня мама.

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Вагітність та пологи | 08:30, 18.04.2024

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: