7 помилок у вихованні, які заважатимуть дитині все життя

Adoption
Date
  • 3947 Переглядів
7 головних помилок, які можуть зробити батьки, не навмисно зіпсувавши життя своїй дитині.

6586_119-65286-1acd4d08f7e94765912431ec5e8193.jpg (39.93 Kb)

"Перемогла дружба"
Цією фразою люблять закінчувати конкурси та змагання для дітей. Але правило про те, що кожен учасник отримує однакову винагороду, нівелює саме поняття змагання, і не дає нічого, крім дитячого розчарування в кінці.

Причина в тому, що такий підхід дозволяє кожному малюку відчувати себе особливим, найкращим, не дивлячись на об'єктивні досягнення. Однак в процесі дорослішання він однозначно почне помічати, що захоплення близьких з приводу його особистості чомусь не поділяють всі навколишні. І таке зіткнення з реальністю буде в рази болючіше, ніж розчарування від поразки в дитячих змаганнях.

Невмотивовані нагороди
Часто ми даруємо або купуємо нашим дітям щось не з бажання зробити приємне, а у вигляді відкупу. Наприклад, якщо в сім'ї кілька дітей, і одна дійсно заслужила заохочення, другу ми теж не хочемо обділяти - як так, адже вона засмутиться. Або ще варіант: дитина робить з нами щось не дуже приємне (йде до стоматолога, вчасно виконує домашнє завдання і т.д.), а за це ми "розплачуємося" з нею чимось матеріальним.

Ця система заохочення неправильна, адже наш малюк, знову ж таки, виростає непідготовленим до реальності. Ми не виховуємо в ньому розуміння, що кожну річ на світі треба заробити своєю працею або просто заслужити - ми вчимо безпідставно вимагати що-небудь для себе, мотивуючи це тим, що хтось поруч отримав подарунок. Ми вчимо торгуватися замість того, щоб розвивати внутрішню мотивацію і силу волі.

Повчання без прикладу
Фраза "я в твої роки" коробить всіх дітей і підлітків. Їм не цікаво, що робили ви колись. Тому що ось він ви, живий і дорослий, реальне продовження і наслідок своїх дитячих вчинків. І саме ви-теперішній є лідером в сім'ї і прикладом для малюка. Йому важливо те, як ви чините кожен день: порушуєте правила дорожнього руху, даєте хабар, брешете близьким. Ось те, чого дитина навчиться, адже діти дуже уважні. Тому, щоб змінити їх свідомість, починати завжди доводиться з себе.

Розумний - не означає дорослий
Всі батьки, бабусі і дідусі вважають, що їхній малюк - найбільш розумний, обдарований і талановитий. Це може бути і дійсно правдою, однак не варто плутати розумну дитину з дитиною дорослою. Якщо вона з легкістю освоює нове, це зовсім не означає, що вона здатна самостійно доїхати на інший кінець міста або приготувати обід. Будьте чесні з собою і співставляйте свої бажання з дійсністю.

Але і в протилежну крайність не можна пускатися, адже надмірна опіка не принесе нічого хорошого крихітці. Найкращий варіант - це уважно стежити за однолітками дитини. І якщо одного разу ви побачите, що вони набагато самостійніші за вашого малюка, це і буде вірним знаком, що ви даєте йому недостатньо волі.

Не забуваємо сказати про свої помилки
У ранньому дитинстві батьки для дитини подібні божествам - вони все знають і вміють. І буде куди краще для майбутнього вашої дитини, якщо свої повчання ви самі почнете супроводжувати розповідями з власного досвіду - про те, як ви допускали подібні помилки. Ось побачите: дитина дуже здивується, а одночасно стане більше вам довіряти. Адже рано чи пізно вона сама зрозуміє, що і ви не безгрішні. Головне, щоб це не опустило ваш авторитет в її очах. Говоріть про свої промахи. І обов'язково - про те, які висновки ви з них зробили!

Плюшевий світ
Ах, як страшно уявити, що ваш малюк впаде, зламає ногу, посвариться з другом або закохається не в ту дівчинку. Але це необхідний етап дорослішання! І якщо ви спробуєте захистити дитину від болю і страждань, то надасте йому ведмежу послугу. Подібні речі не можна прибрати з життя, їх можна тільки відкласти. І якщо малюк не дізнається всієї гіркоти втрат, болю в розбитих колінах і радості примирення зараз, йому доведеться зіткнутися з усім цим потім. Потім - в дорослому житті, коли вас не буде поруч так близько, щоб допомогти.

"Я сам"
Іноді нам просто не хочеться чекати, поки дитина сама зав'яже шнурки, адже ми можемо швидше. Іноді - лінь пояснювати, як виконати будь-яке доручення - простіше зробити самому. Так ми закладаємо в малюка упевненість, що не потрібно взагалі нічого робити. Якщо почекати, хтось неодмінно виконає твою роботу. А якщо робити помилки, прийде хтось розумний і сам все виправить. Як думаєте, легко їм прийдеться в дорослому житті з такими установками?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дітей, помилки, батьки, дитина


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як допомогти дитині вибрати професію?

Дитина | 18:00, 29.11.2020

Вибір професії і місця навчання - це тривалий процес, який може зайняти кілька місяців або більше. При виборі професії поговоріть з дитиною, до чого вона більше схильна, який вид роботи вважає привабливим для себе.

Чому діти брешуть батькам?

Мама | 19:45, 25.11.2020

Дитина може іноді прибрехати.

Виховання хлопчика: які помилки роблять батьки?

Дитина | 20:30, 23.11.2020

Навіть якщо ви дотримуєтеся "модних" поглядів про те, що у виховання не повинно бути статі, завжди варто пам'ятати про специфіку хлопчаків.

Як реагувати на підліткове хамство?

Виховання | 23:00, 20.11.2020

Перепади настрою властиві людям у підлітковому віці. Рекомендуємо прислухатись до порад психолога.

Чому не варто балувати дітей?

Виховання | 18:00, 18.11.2020

Надмірне балування може негативно вплинути на дитину в майбутньому.

Стикаючись із дитячими істериками, легко втратити самовладання. Це тест на терпіння, і батьки повинні пройти його до кінця. Спробуймо з’ясувати, чому

Як заспокоїти дитячу істерику

Дитина | 06:30, 18.11.2020

Стикаючись із дитячими істериками, легко втратити самовладання. Це тест на терпіння, і батьки повинні пройти його до кінця. Спробуймо з’ясувати, чому трапляються дитячі істерики і як батькам їм зарадити?

Книжки з багатьма ілюстраціями краще не купляти дітям

Розвиток дитини | 22:00, 17.11.2020

Детальні ілюстрації в тексті заважають літям 6-8 років зосередитись на сприйнятті самого тексту.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: