Чи обов'язково вагітній робити УЗД?

Adoption
Date
  • 91 Переглядів
УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводять у першому триместрі, воно дає змогу визначити термін зачаття та виключити позаматкову імплантацію ембріона.

6603_2.jpg (24.88 Kb)


Інші види УЗД для вагітних:

- скринінг — планове дослідження під час вагітності, що включає УЗД органів малого таза та біохімічний аналіз крові на гормони. Проводиться в першому, другому та третьому триместрах;
- фетометрія — вимірювання розмірів плода (зросту, ваги, окружності голови, живота, довжини стегон). Допомагає виявити затримку розвитку плода;
- доплерометрія (доплерографія) — дослідження кровотоку та стану судин, що забезпечують живлення плода.

Вид і час проведення УЗД під час вагітності визначає гінеколог. Також лікар може призначити вагітній здати аналізи за підозри на наявність інфекційних і запальних захворювань.

Планове УЗД під час вагітності робиться в першому, другому, третьому триместрах і триває біля 20 хвилин. Перше УЗД під час вагітності проводиться на 11-14 тижні. Скринінг першого триместру показує:

- термін зачаття;
- будову та тонус матки;
- місце прикріплення плаценти;
- кількість ембріонів;
- розмір плода.

Під час першого УЗД можна почути серцебиття плода та визначити частоту серцевих скорочень. Під час дослідження можна виявити загрозу невиношування вагітності та ризики наявності патологій в ембріона.

Друге УЗД під час вагітності проводять на 18-21 тижні. Воно дає можливість дослідити кожен орган у плода. Скринінг у другому триместрі показує:

- довжину шийки матки;
- активність плода;
- кількість навколоплідних вод;
- судини пуповини;
- стан плаценти.

Дослідження дає змогу оцінити анатомію плода, виявити відхилення в розвитку внутрішніх органів. Другий скринінг вагітної також дає можливість визначити стать майбутньої дитини.

Третє планове УЗД проводиться на 32-34 тижні вагітності та дає змогу виявити можливі ризики перед пологами. Скринінг третього триместру визначає:

- стан здоров'я внутрішніх органів плода;
- ступінь зрілості плаценти;
- передлежання плода;
- рухову активність;
- наявність обвиття пуповини навколо плода;
- кількість навколоплідних вод;
- стан матки та родових шляхів.

Деякі патології в розвитку плода можна виявити тільки на пізніх термінах вагітності. Третій скринінг є найінформативнішим, оскільки дає змогу побачити внутрішні органи плода, що сформувалися.

УЗД вагітності найбільш інформативне в зазначені тижні, тому не варто пропускати терміни скринінгів для своєчасного виявлення можливих патологій. Позапланово пройти УЗД необхідно за болю внизу живота та кровотеч з піхви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітна, УЗД під час вагітності, УЗД


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: