Чому вагітним не можна спати на правому боці?

Adoption
Date
  • 148 Переглядів
Вагітні жінки стикаються з безліччю змін у своєму організмі, і одним з важливих елементів турботи про здоров'я мами та малюка є вибір правильної пози для сну. Багато лікарів рекомендують вагітним жінкам спати на лівій стороні, за винятком сплячої позиції на правій стороні.

1155_8.jpg (17.64 Kb)


Давайте розберемося, чому це рекомендується і які переваги це приносить:

- Поліпшення кровопостачання плаценти: Коли вагітна жінка спить на лівій стороні, це сприяє кращому кровопостачанню плаценти. Позиція на лівому боці така, що через розташування тиск матки, що збільшується, на великі судини, що проходять уздовж хребта, нижче, ніж при сні на правому. Це забезпечує більш ефективний приплив крові до плаценти, що сприяє нормальному розвитку дитини.
- Запобігання компресії порожнистої вени: Спляча позиція на лівому боці також допомагає запобігти компресії порожнистої вени, що знаходиться праворуч від хребта. Коли жінка спить на правій стороні, матка може чинити тиск на цю вену, через що струм крові може періодично порушуватися. - Позиція на лівому боці дозволяє зберігати нормальний кровообіг та зменшує ризик набряклості та варикозу.
- Запобігання неприємним відчуттям: На лівому боці немає додаткового тиску на стравохід, викликаючи печію та дискомфорт. Крім того, це положення може негативно впливати на кровообіг і дихальну систему, що може призводити до перепочинку та відчуття втоми. Поліпшення сну: Це пов'язано з тим, що правильне положення полегшує тиск на органи в животі, дозволяючи їм працювати більш ефективно. Більш комфортний сон сприяє загальному добробуту мами та допомагає їй відновитися.

Важливо, що кожна вагітність є унікальною, і в деяких випадках поза сну на правому боці може бути безпечною. Але загалом до рекомендацій лікарям варто прислухатися.

До чого може призвести сон на правій стороні вагітним
Під час вагітності сон відіграє важливу роль у загальному добробуті мами та малюка. Ось деякі ризики:

- Зменшення кровопостачання плаценти: Коли вагітна жінка спить праворуч, це може призвести до звуження артерій, які забезпечують кровопостачання плаценти. Обмежене кровопостачання може уповільнити передачу поживних речовин і кисню до дитини, що росте, що може вплинути на її розвиток.
- Збільшення ризику передчасних пологів: До такого сумного результату може призвести недостатнє постачання крові матки і плаценти.
- Погіршення симптомів ожиріння: У деяких вагітних жінок може бути схильність до розвитку ожиріння або мати надмірну вагу. Сон на правому боці може сприяти погіршенню симптомів ожиріння, таких як рефлюкс шлункового вмісту та здавлювання внутрішніх органів.

Важливо, що кожна вагітність унікальна, і рішення про вибір пози для комфортного сну слід обговорити з лікарем з огляду на індивідуальні обставини. Він зможе оцінити ваше здоров'я та ризик, а також запропонувати найкращі рекомендації для вас та вашої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, спати на правому боці


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Вагітність та пологи | 08:30, 18.04.2024

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: