Люди, які є «совами», можуть мати більший ризик розвитку діабету 2 типу та серцевих захворювань, ніж «жайворонки»

Adoption
Date
  • 495 Переглядів
Наші моделі активності та цикли сну можуть впливати на наш ризик захворювань, таких як діабет 2 типу та хвороби серця. Нове дослідження виявило, що цикли неспання/сон викликають метаболічні відмінності та змінюють уподобання нашого організму до джерел енергії. Дослідники виявили, що ті, хто не спить довше, мають меншу здатність використовувати жир для отримання енергії, тобто жири можуть накопичуватися в організмі та підвищувати ризик діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

9671_95_main.jpg (37.16 Kb)


Метаболічні відмінності стосуються того, наскільки добре кожна група може використовувати інсулін для сприяння поглинанню глюкози клітинами для зберігання та використання енергії. Люди, які є «жайворонками» (особи, які вважають за краще бути активними вранці), більше покладаються на жир як джерело енергії та є більш активними протягом дня з вищим рівнем аеробної підготовки, ніж «сови». З іншого боку, «сови» (люди, які вважають за краще бути активними пізніше вдень і вночі) споживають менше жиру для отримання енергії під час спокою та під час фізичних вправ.

Дослідники з Університету Рутгерса, штат Нью-Джерсі, США, розділили учасників на дві групи (ранню та пізню) на основі їх «хронотипу» — нашої природної схильності шукати активності та спати в різний час. Вони використовували передову візуалізацію для оцінки маси тіла та складу тіла, а також чутливість до інсуліну та швидкість жирового та вуглеводного обміну.

За учасниками спостерігали протягом тижня, щоб оцінити їх поведінку протягом дня. Вони дотримувалися дієти з контролем калорійності та харчування, і їм довелося голодувати всю ніч, щоб мінімізувати вплив дієти на результати. Щоб вивчити переваги палива, їх протестували в стані спокою перед завершенням двох 15-хвилинних вправ: однієї середньої та однієї високої інтенсивності на біговій доріжці. Рівень аеробної підготовленості перевіряли за допомогою завдання на нахилі, де нахил підвищувався на 2,5% кожні дві хвилини, доки учасник не досяг точки виснаження.

Дослідники виявили, що жайворонки споживають більше жиру для отримання енергії під час відпочинку та під час фізичних вправ, ніж сови. Жайворонки також були більш чутливими до інсуліну. З іншого боку, сови стійкі до інсуліну, тобто їхній організм потребує більше інсуліну для зниження рівня глюкози в крові, а їхній організм віддає перевагу вуглеводам як джерелу енергії, а не жирам. Порушена здатність цієї групи реагувати на інсулін для стимулювання використання палива може бути шкідливою, оскільки вказує на більший ризик діабету 2 типу та/або серцевих захворювань. Причина цього зсуву метаболічних переваг між жайворонками та совами поки невідома та потребує подальшого дослідження, кажуть вчені.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, енергія, захворювання, інсулін, дослідження, Дослідники, вчені, сови, жайворонки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів хо

Як освіжити тіло, коли вдома немає води?

Здоров'я | 12:00, 27.11.2022

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів ходиш із брудним волоссям, то сухий шампунь допоможе трохи освіжити волосся і привести його до ладу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: