ГРВІГРВІ
ГРВІ - гостре ураження верхніх дихальних шляхів, що спричиняється різними вірусами. В україномовній медичній термінології поки що не має офіційного термінування. Поняття в Україні існує під абревіатурою "ГРВІ" (гострі респіраторні вірусні інфекції). По суті до "застуди" відносять таку вірусну інфекційну хворобу, що перебігає з підвищенням температури тіла, кашлем, нежитем, дискомфортом в горлі та, зазвичай, проходить за 7-10 днів.

Джерелом збудників застуди є хворі з вираженими або стертими формами хвороби, рідше — здорові вірусоносії. Зараження відбувається повітряно-краплинним механізмом передачі. Інфікування частіше настає під час розмови, кашлю, чхання. Велика кількість серотипів більшості збудників ГРВІ та типоспецифічність імунітету є причиною того, що на застуду люди (передусім діти) захворюють багаторазово протягом життя. Рівень захворюваності підвищується в осінньо-зимовий період і ранньою весною, в вологу і холодну погоду. Захворюваність здебільшого спорадична, але можуть виникати й епідемічні спалахи.

Для профілактики застуди слід загартовувати організм за допомогою фізичних вправ, ходьби на свіжому повітрі, водних процедур, вітамінотерапії, природних фітонцидів, які містяться в часнику та цибулі, різноманітних ефірних олій. Слід привчати себе дихати тільки через ніс.

Хворі лікуються переважно вдома, для значної більшості епізодів застуди характерний самолімітуючий перебіг. Корисним є постільний режим і хороший сон. При легких неускладнених формах хвороби лікування симптоматичне (препарати для відновлення носової прохідності, для зменшення запалення у горлі, відхаркувальні тощо). Госпіталізують лише хворих з тяжким і ускладненим перебігом ураження, а також за епідеміологічними показаннями. Жарознижувальні, анальгетики не доцільні. Антибіотики призначають лише при приєднанні бактерійної флори і розвитку ускладнень.

Корисним при застуді є будь-яке гаряче пиття. Але найкраще спрацьовує поєднання овочів та курячого бульйону. Органосульфіди, які є в цибулі, у комбінації з вітамінами стимулюють виробництво імунних клітин. В курячому бульйоні міститься карнозин — речовина, яка допомагає імунній системі подолати хворобу на ранній стадії.
Оцінка і коментарі відвідувачів

Всі новини про: ГРВІ


Помилка:
Помилка запису у файл настройок /var/www/nashamama/data/www/nashamama.com/engine/conf/plugdata.php