Як розмовляти з дитиною

Adoption
Date
  • 2840 Переглядів
dsc_3768-web.jpg

Іноді мамі важко "достукатись" до свого чада. Як же правильно спілкуватись з дитиною, щоби вона тебе почула і правильно зробила висновки?Дитина - це самостійна особистість зі своїм характером і життєвими цінностями. Але правильне спілкування з боку батьків - це запорука довіри і взаєморозуміння з дитиною, а це набагато важливіше сліпого послуху.

Ваші благання від безсилля лише пошлють дитині повідомлення про те, що ви слабші, що ви перед нею безсилі і що вона не зобов'язана вас слухатися. "Будь ласка, ти можеш хоч цього разу скласти іграшки? Заради мами!" - неправильне звертання. "Я хочу, щоб ти за 5 хвилин прибрала усе, що розкинула!" - так повинне звучати ваше звертання.

Дайте дитині ілюзію вибору, але завжди будьте чесні. Наприклад, "З чим ти сьогодні ввечері хочеш їсти котлети - з гречаною кашею чи з рисом?" І те, й інше корисно, але при цьому дитина відчуває, що сама приймає рішення. Будьте обережні - ніколи не пропонуйте того, чого реально не можете забезпечити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спілкування з братами і сестрами знижує ймовірність розлучення в дорослому житті

Будьте конкретні і уникайте формулювань з часткою "не". "Я не хочу, щоб ти так багато дивився телевізор вечорами". Замість цього скажіть: "Я хотіла б, щоб ти дивився лише один мультик перед сном".

Діти часто витають у хмарах або занурюються у власний світ ілюзій і це нормально. І якщо вони пропустили ваше прохання повз вуха - це також нормально, а не привід їх лаяти. Просто встановіть з дитиною візуальний контакт, а потім можна в жартівливо-ігровій формі поясніть, чого ви хочете від неї.

Ваша дитина завжди найкраща! І ДУЖЕ важливо, щоб чадо завжди про це пам'ятало. У своїх зауваженнях НЕ переходьте на особистість - це викличе лише образу з її боку і призведе до непотрібних комплексів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, спілкування, батьки, мама, психологія, стосунки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: