Як розмовляти з дитиною

Adoption
Date
  • 3037 Переглядів
dsc_3768-web.jpg

Іноді мамі важко "достукатись" до свого чада. Як же правильно спілкуватись з дитиною, щоби вона тебе почула і правильно зробила висновки?Дитина - це самостійна особистість зі своїм характером і життєвими цінностями. Але правильне спілкування з боку батьків - це запорука довіри і взаєморозуміння з дитиною, а це набагато важливіше сліпого послуху.

Ваші благання від безсилля лише пошлють дитині повідомлення про те, що ви слабші, що ви перед нею безсилі і що вона не зобов'язана вас слухатися. "Будь ласка, ти можеш хоч цього разу скласти іграшки? Заради мами!" - неправильне звертання. "Я хочу, щоб ти за 5 хвилин прибрала усе, що розкинула!" - так повинне звучати ваше звертання.

Дайте дитині ілюзію вибору, але завжди будьте чесні. Наприклад, "З чим ти сьогодні ввечері хочеш їсти котлети - з гречаною кашею чи з рисом?" І те, й інше корисно, але при цьому дитина відчуває, що сама приймає рішення. Будьте обережні - ніколи не пропонуйте того, чого реально не можете забезпечити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спілкування з братами і сестрами знижує ймовірність розлучення в дорослому житті

Будьте конкретні і уникайте формулювань з часткою "не". "Я не хочу, щоб ти так багато дивився телевізор вечорами". Замість цього скажіть: "Я хотіла б, щоб ти дивився лише один мультик перед сном".

Діти часто витають у хмарах або занурюються у власний світ ілюзій і це нормально. І якщо вони пропустили ваше прохання повз вуха - це також нормально, а не привід їх лаяти. Просто встановіть з дитиною візуальний контакт, а потім можна в жартівливо-ігровій формі поясніть, чого ви хочете від неї.

Ваша дитина завжди найкраща! І ДУЖЕ важливо, щоб чадо завжди про це пам'ятало. У своїх зауваженнях НЕ переходьте на особистість - це викличе лише образу з її боку і призведе до непотрібних комплексів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, спілкування, батьки, мама, психологія, стосунки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Принципи правильного дитячого харчування

Дитяче харчування | 00:40, 20.04.2021

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Татуювання у підлітковому віці не завжди доречні

Дитина | 00:20, 20.04.2021

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: