Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Adoption
Date
  • 543 Переглядів
Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьох батьків наводить паніку і призводить до розгубленості. Найголовніше, не лякайтеся великої кількості питань, не тікайте від розмови, тому що якщо дитина не отримає відповіді від вас, вона дізнається в іншому місці.

6075_1069.jpg (27.26 Kb)

Головне – правильно підготуватися до відповіді, приділити належну увагу цьому цікавому для дитини питанню, бути тактовними та делікатними. З дітьми будь-якого віку батьки повинні бути чесними заради довірчих відносин, так батьки допоможуть дітям зрозуміти те, що вони можуть їм довіряти, і надалі відкрито розмовляти на будь-які теми (не треба розповідати про капусту чи лелеку).

Пояснення в цьому питанні давайте за віком, щоб не зруйнувати своїми надмірними одкровеннями дитячу психіку. Ця розмова повинна відбуватися у формі бесіди, де ви і ваша дитина у розмові берете участь на рівних. Не перекладайте розмову на лекцію чи нотації. Не обговорюйте з дітьми, навіть підрослими, свій власний сексуальний досвід, вдаючись у всі фарби.

Розмова з дитиною 3-5 років

Це вік, коли у дітей виникає цікавість про статеві відмінності, відбувається самоідентифікація. Найчастіше саме у цьому віці дитина ставить запитання: «Звідки я взявся?». Не лякайтеся, а розкажіть вашу історію знайомства з мамою/татом, розкажіть, що ви мріяли про дитину і чекали на неї. ("Ми дуже хотіли, щоб ти народився, і ти народився. Ми тебе дуже любимо"). Дитину цього віку не цікавлять фізіологічні подробиці, їй важливий факт її появи світ. Необхідно надавати дитині тільки ту інформацію, яку вона зараз може зрозуміти, не використовуйте анатомічні терміни. Поясніть, що він з живота, де йому було затишно і тепло, де він ріс. Потім підріс і перестав поміщатися в животі, тоді ви поїхали до лікарні до спеціального лікаря, а він уже допоміг йому народитися. Разом з розповіддю покажіть дитині фотографії в період очікування малюка. Наголошуйте не на фізіології, а на почуттях. Перетворіть свою історію на цікаву казку.

Розмова з дитиною 6-10 років

Дитина дорослішає, набуває певного життєвого досвіду, зараз йому цікаві фізіологічні питання. Ми не завжди можемо захистити дитину від відвертих сцен в інтернеті або по телевізору, дитина освоює світ почуттів та стосунків. Зараз ви можете пояснити, як влаштовано тіло чоловіка і жінки. Сміливо вимовляйте слова "пеніс" та "статевий член". Розкажіть, як діти ростуть в утробі. Тему народження з усіма подробицями не чіпайте. Можна сказати, що дитина з'являється на світ у пологовому будинку, а допомагають їй лікарі. Не можете самі підібрати слова, то вам допоможуть різні посібники для дітей: енциклопедії, дитячі книжки, навчальні мультфільми, але подивіться або прочитайте спочатку самі.

Дитині 8-9 років вже можна розповісти про те, як сперматозоїд потрапляє в жіночу піхву, як зустрічається з яйцеклітиною, як відбувається запліднення і розвиток зародка в матці, народження немовляти. Якщо говорите про те, що пологи проходять болісно, ​​тут же додайте, яке щастя відчуває мама, дивлячись на малюка, що народився. Які ви були щасливі і раді народженню дитини. У цьому віці дитина розуміє, що діти беруться внаслідок взаємин чоловіка і жінки. Зараз важливо пояснити, що секс можливий лише між дорослими людьми та після закоханості, тривалої дружби та рішення про те, що вони хочуть бути разом та створити сім'ю.

Розмова з дитиною 11-14 років

Якщо ви не говорили про фізіологічні зміни підлітків, то вже час про це. Підлітку необхідно розповідати заздалегідь про те, що з ним відбуватиметься (про менструації та полюції).

Крім того, варто торкнутися теми першої закоханості, почуттів, сексу. Коли торкнутися теми контрацепції дивіться самі, тому що все індивідуально і залежить від того, дозріла дитина для статевого життя чи ні. Однак, хто попереджений, той озброєний. За статистикою, сучасні діти починають статеве життя віком 14-16 років.

Інтимні питання складні, але про це треба говорити з дітьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, питання, дітьми, народився, фізіологічні, Розмова, дитиною, дитині, пояснити, дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Психологія | 05:00, 29.05.2022

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з

До яких проблем з вигодовуванням можуть призвести пустушки?

Дитина | 01:30, 29.05.2022

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з ГВ.

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, біл

Червоні ясна у малюків: причини

Дитина | 00:30, 29.05.2022

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, більшість дітей мають певний ступінь гінгівіту.

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А

Дітям, які ростуть з бабусею і дідусем, дуже пощастило - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 28.05.2022

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А ще вони більш емоційно стабільні.

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в

Як тато впливає на формування особистості дитини?

Тато | 10:00, 28.05.2022

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в фольклорі? Він виступає майже чужою людиною, стороннім спостерігачем. Але і його роль у розвитку ди

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті

Цитати, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей

Дитина | 08:00, 28.05.2022

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті методи виховання, які застосовували до них. Але чи не були ті методи травматичними для дітей?

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: