Як настрій матері впливає на здатність дитини говорити

Adoption
Date
  • 1367 Переглядів
Спілкування з немовлятами спрямованим мовленням вважається важливою передумовою для успішного мовного розвитку малюків. Дослідники з Інституту когнітивних функцій людини та мозку Макса Планка тепер дослідили, як настрій матерів у післяпологовий період впливає на розвиток їхньої дитини. Вони виявили, що навіть діти, чиї матері страждають від легкого депресивного настрою, які ще не потребують медичного лікування, виявляють ранні ознаки затримки мовного розвитку. Причиною цього може бути те, як жінки розмовляють з новонародженими. Результати можуть допомогти запобігти потенційному дефіциту на ранніх стадіях.

3211_728x5_1_db76f8f1a1b7ce4f503e45b4e05cc0261200x800_0xac120003_1246726216623704.jpeg (36.21 Kb)


До 70 відсотків матерів після народження дитини розвивають постнатальний депресивний настрій, також відомий як дитячий блюз. Аналізи показують, що це також може вплинути на розвиток самих дітей та їх мовлення. Однак досі було незрозуміло, як саме це порушення проявляється в ранньому розвитку мови у немовлят.

У дослідженні вчені з Інституту когнітивних функцій людини та мозку Макса Планка в Лейпцигу дослідили, наскільки добре діти можуть розрізняти звуки мови один від одного залежно від настрою матері. Ця здатність вважається важливою передумовою для подальших кроків до добре розвиненої мови. Якщо звуки можна відрізнити один від одного, окремі слова також можна відрізнити одне від одного. З'ясувалося, що якщо матері вказують на більш негативний настрій через два місяці після народження, їхні діти демонструють в середньому менш зрілу обробку звуків мови у віці шести місяців. Немовлятам було особливо важко розрізняти висоту складів. Зокрема, вони показали, що розвиток їхньої так званої відповіді на невідповідність сповільнюється, ніж у тих, чиї матері були в більш позитивному настрої. Ця відповідь на невідповідність, у свою чергу, служить мірою того, наскільки добре хтось може відокремлювати звуки один від одного. Якщо цей розвиток до вираженої реакції невідповідності відбувається із затримкою, це вважається показником підвищеного ризику страждання від розладу мовлення в подальшому житті.

«Ми підозрюємо, що постраждалі матері менше використовують орієнтоване на немовля мовлення», — пояснює Геза Шаадт, перший автор дослідження. За її словами, це також призводить до більш обмеженого сприйняття різними висотами звуку у дітей. Це сприйняття, у свою чергу, вважається передумовою подальшого розвитку мови.

Результати показують, наскільки важливо, щоб батьки використовували орієнтоване на немовля мовлення для подальшого мовного розвитку своїх дітей. Спрямоване немовлям мовлення, яке значно змінюється за висотою, чіткіше наголошує певні частини слів і таким чином зосереджує увагу малюків на сказаному, вважається прийнятним для дітей. Матері, у свою чергу, які страждають від депресивного настрою, часто використовують більш одноманітну, менш орієнтовану на малюка мову. «Щоб забезпечити належний розвиток маленьких дітей, необхідна відповідна підтримка також матерям, які страждають від легких розладів, які часто ще не потребують лікування», — каже Шаадт. Це не обов’язково повинні бути організовані заходи втручання. «Іноді батькам просто потрібно бути більш залученими».

Дослідники вивчали ці стосунки за допомогою 46 матерів, які повідомили про різні настрої після пологів. Їхній настрій вимірювали за допомогою стандартизованої анкети, яка зазвичай використовується для діагностики післяпологового розладу. Вони також використовували електроенцефалографію (ЕЕГ), яка допомагає виміряти, наскільки добре діти можуть розрізняти звуки мови один від одного. Для цього використовується так звана реакція на невідповідність, коли певний сигнал ЕЕГ показує, наскільки добре мозок обробляє та розрізняє різні звуки мови. Дослідники зафіксували цю реакцію у немовлят у віці двох і шести місяців, коли їм пропонували різні склади, такі як «ба», «га» і «бу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, розвитку, матері, розвиток, наскільки, одного, настрій, вважається, мовлення, страждають


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, ва

Дитина зустрічає маму з роботи капризами. Чому?

Мама | 12:10, 23.07.2024

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, валяння на підлозі, істерики?

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки,

Наукові дослідження: Діти дуже перебірливі в їжі

Дитяче харчування | 11:20, 23.07.2024

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки, неможливо змусити з'їсти жодними вмовляннями.

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: