Вчені з'ясували, чому жінки більш стійкі до неалкогольної жирової хвороби печінки, ніж чоловіки

Adoption
Date
  • 424 Переглядів
Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є однією з головних причин смерті в усьому світі. Однак чому жінки в пременопаузі більш стійкі до НАЖХП, ніж чоловіки, наразі невідомо. Тепер вчені продемонстрували за допомогою експериментів зі статтю на мишах, що печінка самки виробляє більшу кількість білка, який має захисну дію проти НАЖХП. Їхні висновки можуть призвести до нових терапевтичних стратегій для лікування НАЖХП.

4187_mini-64-207223-hrzyeeor-1024x6.jpg (28.56 Kb)


Одне з найпоширеніших захворювань у всьому світі, неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є основною причиною смерті в усьому світі. Його прогресуюча форма, яка називається «неалкогольний стеатогепатит» (НАСГ), вражає близько 30% усіх пацієнтів з НАЖХП і може призвести до цирозу та раку печінки.

Вчені кажуть, що здається, захворювання частіше зустрічається серед чоловіків, ніж жінок, особливо жінок у період передменопаузи. Чому це так, не зовсім ясно, але сучасні дані свідчать про те, що статевий гормон естроген відіграє захисну роль. З іншого боку, відомо, що білковий формилпептидний рецептор 2 (FPR2) відіграє важливу роль у опосередкуванні запальних реакцій у багатьох органах. Однак досі жодне дослідження не визначило його роль у печінці. Чи може FPR2 бути залученим до пов’язаних зі статтю відмінностей щодо поширеності та тяжкості НАЖХП?

Вирішуючи це питання, дослідницька група під керівництвом професора Янгмі Юнга з Пусанського національного університету, Корея, нещодавно провела дослідження на моделі мишей, проливаючи світло на роль FPR2 у НАЖХП/НАСГ та його зв’язок із спостережуваними відмінностями за статтю. Ця робота є одним із небагатьох досліджень НАЖХП, які спираються на експерименти на тваринах зі збалансованим статтю, а не на більш поширені проекти лише для чоловіків.

Дослідники вперше виявили, що Fpr2 сильно експресується в здоровій печінці самок мишей. Крім того, він по-різному експресувався в печінці самців і самок мишей, яких годували спеціальною дієтою, що індукує НАЖХП. Замовчування гена Fpr2 зробило самців і самок мишей однаково вразливими до НАЖХП, що свідчить про те, що FPR2 має захисну дію на печінку.

Цікаво, що дослідники також виявили, що виробництво FPR2 у печінці опосередковується естрогеном. Чоловічі особини, які отримували зовнішній естроген, виробляли більше Fpr2 і були більш стійкими до НАЖХП, тоді як жіночі, яким видаляли яєчники, демонстрували знижений рівень Fpr2 у печінці. «У сукупності наші результати свідчать про те, що FPR2 є потенційною терапевтичною мішенню для розробки фармакологічних агентів для лікування НАЖХП/НАСГ», — говорить професор Юнг. «Крім того, наші результати можуть допомогти в розробці гендерно орієнтованої терапії НАСГ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, печінці, печінки, стаття, лікування, захисну реакцію, самці, результати, збалансованим харчуванням, дослідження, вчені


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, т

Як допомогти дитині при енурезі?

Хвороби | 00:30, 21.04.2024

За статистикою, від енурезу страждають до 33% дітей у віці до 10 років. Ця проблема має багато причин і розбиратися з нею потрібно як через фізичне, так і через психологічне здоров'я. І батьки тут відіграють важливу роль. А точніше - їхня реакція на

Діагноз

Прості методу захистити себе і рідних від раку

Хвороби | 11:20, 20.04.2024

Діагноз "рак" - це велике потрясіння як для самого хворого, так і для його близьких. Проте, це не вирок. Сучасна медицина має багато методів для боротьби з недугою. А якщо ви здорові, але боїтеся захворіти, у нас є кілька порад.

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Стало відомо, як дітям і дорослим перемогти алергію на кішок

Алергія | 10:30, 20.04.2024

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Чому ви почуваєтеся втомленими, навіть якщо спите достатньо?

Здоров'я | 09:30, 20.04.2024

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не

Симптомом якої хвороби може бути посмикування ока?

Хвороби | 08:30, 20.04.2024

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не має зв'язку із серйозними недугами.

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприй

Медики знайшли негативний вплив парацетамолу на дітей і дорослих

Хвороби | 07:40, 20.04.2024

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприйняття.

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: