Вчені: Соціальна ізоляція та самотність збільшують ризик смерті від інфаркту, інсульту

Adoption
Date
  • 782 Переглядів
Відповідно до нової наукової заяви Американської кардіологічної асоціації, соціальна ізоляція та самотність пов’язані з приблизно на 30% підвищенням ризику серцевого нападу чи інсульту або смерті.

02_d9e47e46d1d07ed7935d4ad5abb747443a99e3fe.jpg (28.51 Kb)«Понад чотири десятиліття досліджень чітко продемонстрували, що соціальна ізоляція та самотність пов’язані з несприятливими наслідками для здоров’я», — сказала Крістал Вайлі Сене, доктор медичних наук, голова групи авторів наукової заяви та професор клінічної медицини та головний адміністративний директор з питань справедливості, різноманітності та інклюзії в здоров’ї Каліфорнійського університету Сан-Дієго.

Ризик соціальної ізоляції зростає з віком через життєві фактори, такі як вдівство та вихід на пенсію. Майже чверть дорослих у віці 65 років і старше соціально ізольовані, а поширеність самотності ще вища, за оцінками, від 22% до 47%. Однак молоді люди також відчувають соціальну ізоляцію та самотність. Опитування проекту Making Caring Common Гарвардського університету описує «покоління Z» (наразі дорослі віком 18-22 роки) як найсамотніше покоління. Посилення ізоляції та самотності серед молодих людей можна пояснити активним використанням соціальних мереж і меншою залученістю до значущої особистої діяльності.

Дані також свідчать про те, що соціальна ізоляція та самотність могли посилитися під час пандемії COVID-19, особливо серед молодих людей віком 18-25 років, людей похилого віку, жінок і осіб з низьким рівнем доходу.

Соціальна ізоляція визначається як наявність рідкісних особистих контактів з людьми для встановлення соціальних стосунків, наприклад із сім’єю, друзями або членами однієї спільноти чи релігійної групи. Самотність - це коли ти відчуваєш, що ти самотній або маєш менше зв'язку з іншими, ніж хочеш. «Хоча соціальна ізоляція та відчуття самотності пов’язані, це не одне й те саме», — пояснює Сене. «Індивіди можуть вести відносно ізольоване життя і не почуватися самотніми, і навпаки, люди з багатьма соціальними контактами все ще можуть відчувати самотність».

Авторська група переглянула дослідження соціальної ізоляції, опубліковані до липня 2021 року, щоб вивчити зв’язок між соціальною ізоляцією та здоров’ям серцево-судинної системи та мозку. Вони дійшли до висновку, що:

Соціальна ізоляція та самотність є поширеними, але недостатньо визнаними детермінантами здоров’я серцево-судинної системи та мозку.

Відсутність соціальних зв’язків пов’язана з підвищеним ризиком передчасної смерті від усіх причин, особливо серед чоловіків.

Ізоляція та самотність пов’язані з підвищеними маркерами запалення, а люди, які були менш пов’язані з соціальними зв’язками, частіше відчували фізіологічні симптоми хронічного стресу.

При оцінці факторів ризику соціальної ізоляції взаємозв’язок між соціальною ізоляцією та її факторами ризику має обидві сторони: депресія може призвести до соціальної ізоляції, а соціальна ізоляція може збільшити ймовірність переживання депресії.

Соціальна ізоляція в дитинстві пов’язана зі збільшенням факторів ризику серцево-судинних захворювань у дорослому віці, таких як ожиріння, високий кров’яний тиск і підвищення рівня глюкози в крові.

Соціально-екологічні чинники, зокрема транспорт, умови проживання, незадоволення сімейними стосунками, пандемія та стихійні лиха, також є факторами, що впливають на соціальні зв’язки.

Докази найбільш переконливі щодо зв’язку між соціальною ізоляцією, самотністю та смертю від серцево-судинних захворювань та інсульту: ризик серцевого нападу та/або смерті від серцевих захворювань підвищується на 29%, а ризик інсульту та смерті від інсульту – на 32%. «Соціальна ізоляція та самотність також пов’язані з гіршим прогнозом для людей, які вже мають ішемічну хворобу серця або інсульт», – додала Сене.

У людей з серцевими захворюваннями, які були соціально ізольованими, під час шестирічного подальшого дослідження спостерігалося 2-3-кратне збільшення смертності. Соціально ізольовані дорослі, які мають три або менше соціальних контактів на місяць, можуть мати на 40% підвищений ризик повторного інсульту чи інфаркту. Крім того, 5-річна виживаність із серцевою недостатністю була нижчою (60%) для людей, які були соціально ізольованими, а також для тих, хто одночасно соціально ізольований і страждає на клінічну депресію (62%), порівняно з тими, хто має більше соціальних контактів і не має депресія (79%).

Соціальна ізоляція та самотність також пов’язані з поведінкою, яка негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи та мозку, наприклад, низький рівень фізичної активності за власними оцінками, менше споживання фруктів та овочів і більше сидячого часу. Кілька великих досліджень виявили значний зв'язок між самотністю та більшою ймовірністю куріння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, ізоляція, самотність, пов’язані, ізоляції, інсульту, соціальної, соціальна, соціальних, серцево-судинні, хвороби, інсульт, інфаркт, поведінка, стрес, вплив, причини, смерть, недостатність


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Алергія на харчові продукти може бути страшною, і до неї слід ставитися серйозно. Приблизно кожна 13 дитина має алергію на певну їжу, як правило, на м

10 фактів, які вам потрібно знати про харчову алергію

Алергія | 19:00, 29.11.2022

Алергія на харчові продукти може бути страшною, і до неї слід ставитися серйозно. Приблизно кожна 13 дитина має алергію на певну їжу, як правило, на молоко, яйця або сою. Щороку харчова алергія є причиною 200 000 відвідувань у відділення невідкладної

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Коли люди, які сидять на дієті, не споживають калорій, вони виснажують клітини свого мозку. Нове дослідження виявило, що ці голодні клітини мозку поті

Як клітини мозку можуть спричинити невдачу дієт

Харчування | 23:00, 28.11.2022

Коли люди, які сидять на дієті, не споживають калорій, вони виснажують клітини свого мозку. Нове дослідження виявило, що ці голодні клітини мозку потім видають сигнали «нагодуй мене», які викликають відчуття голоду, уповільнюють метаболізм і можуть с

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: