ПологиПологи
Пологи - фізіологічний процес, який завершує вагітність; вихід з тіла матері зрілого плоду і плаценти та зародкових оболонок.

Пологи за нормальних умов відбуваються наприкінці 40-го тижня вагітності (строкові, або своєчасні пологи). Тривають пологи у першорожениць близько 18—20, у повторно народжуючих — 12—14 годин (залежить від величини плоду, розмірів тазу жінки, піддатливості родових шляхів тощо).

У пологів розрізняють 3 періоди:

- розкриття шийки матки під впливом скорочень матки (перейми) і тиску плодового міхура — триває у первородящих 15—18, а у повторнородящих — 9—12 годин;
- вигнання плоду — продовжуються скорочення матки, що супроводиться потугами, передлежача частина плода (найчастіше голова) розтягує зовнішні статеві органи, і плід народжується (через 3—5 хвилин після народження перерізають пуповину);
- послідовий період — через 20—40 хвилин після народження дитини виходить плацента (дитяче місце).

Переважна більшість пологів перебігає без ускладнень. Пологи, що відбуваються після 28 тижня вагітності, називають передчасними, переривання вагітнос­ті між 16 і 28 тижнями називають пізнім абортом.

Передчасні пологи зумовлені неправильною імплантацією, порушенням функції плаценти або травмою, перенесеною матір'ю тощо. Після пологів настає післяродовий період.

Для зниження больових відчуттів у І періоді пологів необхідно виконувати наступні прийоми у певній послідовності: спокійно лежати, під час переймів глибоко та ритмічно дихати, поєднувати вдох та видих з легким поглажуванням нижньої половини живота кінчиками пальців рук від середньої лінії живота над лоном назовні та вверх до дна матки, поглажувати шкіру у попереково-крижовій ділянці у поєднанні з диханням, притискати шкіру до внутрішньої поверхні гребінця підвздошної кістки в обох передньоверхніх остей та у зовнішніх кутів попереково-крижового ромбу, рахувати перейми, у паузі між переймами відпочивати та по можливості дрімати.

Медикаментозні методи знеболювання пологів застосовують при відсутності ефекту від психопрофілактичної підготовки, а також жінкам, які її не пройшли. Знеболювання проводять при нормальному перебігу пологів при відкритті зіву на 2-3 пальці.
Оцінка і коментарі відвідувачів

Всі новини про: Пологи
Помилка:
Помилка запису у файл настройок /var/www/nashamama/data/www/nashamama.com/engine/conf/plugdata.php