Вправи після кесаревого розтину: що безпечно, а що ні

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Якщо ви хочете повернутися до фізичних вправ після пологів, слід враховувати кілька факторів. Оскільки немає двох однакових пологів, ваш випадок потрібно оцінити відповідно до ваших унікальних потреб.

7658_9707_one_max.jpg (22.46 Kb)

Починаючи з 1990-х років, кількість пологів шляхом кесаревого розтину неухильно зростає в усьому світі. Згідно з даними, зібраними у 169 країнах, у 2018 році 21% усіх пологів було проведено за допомогою кесаревого розтину. У Північній Америці понад 30% усіх пологів припадає на кесарів розтин.

Незважаючи на те, що кесарів розтин став поширеним явищем, ця процедура все ще є серйозною операцією, і її слід розглядати як таку. Як і всі інші серйозні операції, після кесаревого розтину потрібні тижні для належного відновлення та загоєння.

Вправи після кесаревого розтину зазвичай потрібно відкласти на довше, ніж після вагінальних пологів. Також важливо не напружуватися після кесаревого розтину: це може підвищити ризик інфекції та інших ускладнень, які можуть продовжити ваше одужання.

Коли безпечно займатися спортом після кесаревого розтину?

Якщо у вас були пологи через кесарів розтин, зачекайте, щоб перейти до режиму вправ після вагітності щонайменше через шість тижнів після пологів, після того як ви відвідаєте свого медичного працівника. Проходження цих двох етапів перед початком тренувань є життєво важливим для того, щоб ваше відновлення пройшло гладко.

Пологи та кесарів розтин травмують організм, а перенапруження може викликати проблеми.

Якщо ви хочете змусити своє тіло рухатися до 4–6-тижневого післяпологового огляду, почніть з м’якої фізичної активності з незначним навантаженням, наприклад ходьби.

Після того, як ваш медичний працівник схвалить виконування вправ після пологів, ви зможете повільно повернутися до звичайної рутини тренувань протягом кількох тижнів або місяців. Постнатальні вправи після кесаревого розтину можуть виглядати зовсім не так, як ваш режим вправ до вагітності, але це цілком нормально.

М’які вправи протягом перших шести тижнів

Інтенсивні вправи, тренування для підтягування живота та повномасштабні кардіотренування – однозначно не дозволені протягом перших шести тижнів після кесаревого розтину. Ось кілька речей, які ви можете зробити, як тільки відчуєте, що готові:

Ходьба — як тільки ви зможете встати і пересуватися, кілька разів вийдіть з дому та обійдіть житловий квартал.
Вправи для м’язів тазового дна — можливо, ви вже виконували вправи для м’язів тазового дна під час вагітності, і якщо ви робили це, ви знаєте, наскільки вони важливі. Як тільки вам дзволить лікар, ви можете продовжити виконання вправ Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна, які підтримують ваш сечовий міхур, кишечник і матку.
Практикуйте правильну поставу. Вагітність, кесарів розтин і годування грудьми можуть сприяти поганій поставі. Потренуйтеся сидіти з прямою спиною та відведеними плечами. Це допоможе вам зміцнити м'язи живота і підтримати спину.
Легка розтяжка — Зосередьтеся на розтягуванні шиї, плечей, рук і ніг легкими розтяжками, які не тиснуть на шрам після кесаревого розтину.

Вправи, яких слід уникати після кесаревого розтину
Вашому тілу потрібно кілька місяців, щоб відновитися, перш ніж ви знову почнете займатися інтенсивними фізичними вправами з високим навантаженням і певними вправами для живота. Уникайте наступних тренувань протягом кількох місяців після кесаревого розтину:

Вправи для зміцнення черевної порожнини, які викликають випинання живота, такі як присідання та стискання, а також вправи, які сильно навантажують черевну стінку, такі як підняття ніг і велосипед.
Вправи, які передбачають стрибки, як-от стрибки через скакалку, тяги в присіданнях, стрибки та пліометричні вправи.
Спринт або біг.
Заняття інтенсивними фізичними вправами.
Будь-яка вправа, яка тягне або створює тиск на шрам від кесаревого розтину.
Будь-які вправи, які викликають біль.

Протягом перших кількох місяців після кесаревого розтину зосередьтеся на тренуваннях без навантаження та з невеликим навантаженням і якщо ви не впевнені, що щось надто інтенсивне, краще просто уникати цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, пологи, кесарів, розтин, вправи, після пологів, тижні, вправи на живіт, лікар, післяпологовий період


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та

Зайва вага, гормональний збій та зів'яла шкіра: як відновити тіло після пологів

Післяпологовий період | 10:00, 13.02.2023

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та психіки. Досить часто після пологів молоді мами стикаються із зародженням комплексів та неприйняття

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних с

Що потрібно на виписку з пологового будинку

Вагітність та пологи | 10:00, 08.02.2023

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних ситуацій, слід подбати про список необхідних речей наперед. Розглянемо основні корисні поради та реко

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Післяпологові інфекції: як виявити ознаки

Післяпологовий період | 19:00, 06.02.2023

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні

Мікробіом грудного молока містить дріжджі та грибки: як це впливає на немовлят?

Мама | 23:00, 04.02.2023

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні гриби та бактерії є важливими пробіотиками для здоров’я немовлят.

Відновлення після кесаревого розтину триває довше, ніж після вагінальних пологів, тому не поспішайте відразу починати програму схуднення.

Найкращі способи схуднути після кесаревого розтину

Мама | 00:30, 01.02.2023

Відновлення після кесаревого розтину триває довше, ніж після вагінальних пологів, тому не поспішайте відразу починати програму схуднення.

Години та дні після народження дитини можна описати як хвилюючий і радісний час. Ви можете емоційно перебувати на високому рівні, але відчуваєте себе

Озноб після пологів: причини

Вагітність та пологи | 00:30, 09.01.2023

Години та дні після народження дитини можна описати як хвилюючий і радісний час. Ви можете емоційно перебувати на високому рівні, але відчуваєте себе трохи нижче фізично. Серед болю в тілі та втоми, які ви відчуваєте після пологів, ви також можете ст

Кесарів розтин передбачає розріз черевної порожнини, який дозволяє вивести дитину з матки. Це хірургічне видалення дитини виконується, коли вагінальні

Ознаки інфекції після кесаревого розтину

Інфекції | 23:00, 08.01.2023

Кесарів розтин передбачає розріз черевної порожнини, який дозволяє вивести дитину з матки. Це хірургічне видалення дитини виконується, коли вагінальні пологи неможливі через ускладнення, які можуть зробити вагінальні пологи небезпечними для матері чи

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: