Чому сон - найпростіший спосіб боротьби зі стресом?

Adoption
Date
  • 452 Переглядів
Сон - найпростіший спосіб боротьби зі стресом, який має надзвичайно важливе значення для фізичного та психологічного здоров'я людини. Дослідники давно вивчають зв'язок між стресом і сном, і їхні висновки свідчать про те, наскільки сон впливає на нашу здатність здолати стресові ситуації.

3299_237662.jpg (26.9 Kb)

Сон відіграє ключову роль у відновленні організму після важких денних навантажень. Під час сну наше тіло відновлює енергію, ремонтує пошкоджені клітини та зміцнює імунну систему. Брак сну може призвести до зниження працездатності, подразнювати та робити організм більш вразливим до стресових факторів.

Психологічно сон також відіграє важливу роль у зменшенні стресу. Під час сну наш мозок обробляє емоційні враження та допомагає розслабитися. Глибокий сон сприяє зниженню рівня гормону стресу - кортизолу. Брак належного сну може призвести до збільшення ризику розвитку депресії та тривожних розладів.

Існує також важливий цикл сну, в якому ми переживаємо REM-фазу (фаза швидких рухів очей), під час якої сни стають особливо яскравими і емоційно насиченими. Цей етап важливий для обробки емоцій та збереження психічного здоров'я.

Отже, наукові дослідження і спостереження підтверджують, що регулярний і якісний сон допомагає знизити рівень стресу, підвищити здатність адаптуватися до стресових ситуацій та зберегти психічне і фізичне здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, стрес, сон, профілактика стресу


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кашель - це не захворювання, а лише СИМПТОМ хвороби. І потрібно лікувати не кашель, а його причину!

Кашель у дітей при інфекціях - наш друг: лікарка про шкоду неправильного лікування

Хвороби | 14:50, 10.04.2024

Кашель - це не захворювання, а лише СИМПТОМ хвороби. І потрібно лікувати не кашель, а його причину!

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Вагітним і не тільки: банани проти печії

Здоров'я | 12:10, 10.04.2024

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Дорослих не рідко турбують вушні пробки, а до лікаря йти так не хочеться, бо процедура видалення пробки не надто приємна. Не біда, є народний метод, я

Як легко позбутися вушної пробки: метод не для дітей

Здоров'я | 09:30, 10.04.2024

Дорослих не рідко турбують вушні пробки, а до лікаря йти так не хочеться, бо процедура видалення пробки не надто приємна. Не біда, є народний метод, який допоможе позбутися цієї проблеми.

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як со

Через 15 хвилин стане краще: Як швидко позбутися алергії?

Алергія | 07:40, 10.04.2024

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як собі допомогти у таких випадках?

Батьки знають, що як тільки дитина йде в садок, вона починає хворіти. Так організм пристосовується до нових умов і вчиться боротися з вірусами, виробл

Організм дітей розучився захищатися: німецькі лікарі лякають прогнозами

Хвороби | 06:20, 10.04.2024

Батьки знають, що як тільки дитина йде в садок, вона починає хворіти. Так організм пристосовується до нових умов і вчиться боротися з вірусами, виробляючи імунітет. Однак, у німецьких лікарів сумні прогнози.

Для того, аби повністю

Які проблеми зі здоров'ям можуть з'явитися через сон із увімкненим світлом?

Здоров'я | 14:50, 09.04.2024

Для того, аби повністю "відключитися" від турбот і хвилювань, які були у нас протягом дня, дуже важливо подбати про якість сну. І, перш за все, - це вимкнути усе світло в кімнаті.

Виробники миючих засобів не рідко обманюють споживачів, запевняючи, що засіб їхнього виробництва є абсолютно безпечним навіть для дітей, тобто, ним мо

Що буде зі здоров'ям, якщо погано змити посуд від миючого засобу?

Здоров'я | 11:20, 09.04.2024

Виробники миючих засобів не рідко обманюють споживачів, запевняючи, що засіб їхнього виробництва є абсолютно безпечним навіть для дітей, тобто, ним можна мити дитячий посуд. Проте, це абсолютна брехня! Немає такого засобу, який би не шкодив нашому зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: