Чи безпечні штучні підсолоджувачі при вагітності?

Adoption
Date
  • 372 Переглядів
Існує багато занепокоєння щодо дієти та харчування під час вагітності. Одна з цих проблем стосується штучних підсолоджувачів і вагітності. Чи варто використовувати ці підсолоджувачі під час вагітності? Багато жінок виключать цукор зі свого раціону лише для того, щоб замінити його їжею та напоями зі штучним цукром.

9915_thinkstockphotos-466120262_large.jpg (40.58 Kb)
Штучні підсолоджувачі - це інгредієнти, які додають солодкість їжі. Підсолоджувачі - це інгредієнти безалкогольних напоїв, десертів, цукерок і тістечок. Існує дві категорії підсолоджувачів: поживні (містять калорії) і непоживні (без калорій).

Поживні підсолоджувачі (такі як столовий цукор) містять так звані «порожні» калорії. Ці добавки вносять калорії в раціон, але містять мало вітамінів і мінералів. При помірному вживанні поживні підсолоджувачі вважаються безпечними для вживання під час вагітності, якщо припустити, що вони не сприяють набору надмірної ваги.

Однак жінкам з непереносимістю вуглеводів, наприклад гестаційним діабетом, цукровим діабетом або резистентністю до інсуліну, необхідно обмежити вживання поживних підсолоджувачів.

Поживні підсолоджувачі включають такі цукри, як сахароза, декстроза, мед, кукурудзяний цукор, фруктоза та мальтоза. Цукрові спирти також є поживними підсолоджувачами, які часто містяться в продуктах, позначених як «без цукру». Технічно цукрові спирти не є цукрами, але вони містять калорії, які можна перетворити на жир. Приклади цукрових спиртів включають сорбіт, ксиліт, ізомальт, маніт і гідрогенізований крохмаль.

Нехарчові підсолоджувачі додають у дуже невеликих кількостях до харчових продуктів для значного підсолоджуючого ефекту та схвалені для використання в дієтичних або низькокалорійних продуктах і напоях. Дослідження щодо безпеки використання нехарчових підсолоджувачів під час вагітності обмежені.

Нижче наведено нехарчові підсолоджувачі, які вважаються безпечними під час вагітності:

Ребаудіозид А (Стевія)
Це новий і поширений підсолоджувач, який часто використовується в безалкогольних напоях і соках. ВООЗ вважає стевію безпечною під час вагітності.

Ацесульфам калію
Цей підсолоджувач додають у випічку, заморожені десерти, желатин без цукру, пудинги та напої. ВООЗ визнало ацесульфам калію безпечним для використання в помірних кількостях під час вагітності.

Аспартам
Аспартам неефективний ні в теплі, ні протягом тривалого часу в рідкому вигляді. Його часто можна знайти як добавку до безалкогольних напоїв, желатину, десертів, пудингових сумішей, сухих сніданків, напоїв, жувальної гумки, молочних продуктів та інших харчових продуктів і ліків.

Аспартам безпечний для використання під час вагітності та лактації. Рекомендується обмежити споживання до помірного рівня.
Аспартам не слід вживати особам із рідкісним порушенням обміну речовин, рідкісним захворюванням печінки або вагітним жінкам із високим рівнем фенілаланіну в крові. Фенілаланін є компонентом аспартаму, і він може не метаболізуватись належним чином у тих, хто має ці захворювання.

Сукралоза
Це некалорійний підсолоджувач, виготовлений з цукру. Сукралоза дозволена для використання в хлібобулочних виробах, сумішах для випічки, безалкогольних напоях, жувальній гумці, продуктах з кави та чаю, кондитерських виробах і глазурі, жирах і оліях, заморожених молочних десертах і сумішах, фруктових соках, замінниках цукру, солодких соусах, начинках і сиропах. Підсолоджувач також можна використовувати як «настільний підсолоджувач».

Сукралоза не впливає на рівень цукру в крові, не містить калорій і вважається безпечною під час вагітності та лактації. За даними Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA), сукралоза безпечна для споживання всіма, включаючи вагітних жінок.

Штучні підсолоджувачі, які НЕбезпечно використовувати під час вагітності

Сахарин
Хоча сьогодні він використовується не так активно, як у минулому, він все ще міститься в багатьох продуктах харчування, напоях та інших речовинах. ВООЗ вважає сахарин безпечним для використання.

Дослідження показують, що сахарин проникає крізь плаценту і може залишатися в тканинах плоду, тому його використання вагітними жінками все ще залишається під питанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, підсолоджувачі, використання, напоях, містять, калорії, підсолоджувачів, продуктах, безалкогольних напоях, напої, безпека


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть

Три найбільші шкідливі звички при вагітності

Вагітність та пологи | 23:44, 26.09.2023

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть негативно впливати на цей період.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новона

Вчері розповіли про сучасні тенденції у сфері пологів

Вагітність та пологи | 10:40, 26.09.2023

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новонародженим, пишуть у журналі Міжнародної федераціяї гінекології та акушерства.

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонк

Як насправді працює тест на вагітність?

Я вагітна | 07:30, 26.09.2023

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонками ембріона через 6-8 днів після запліднення. Саме в цей термін яйцеклітина прикріплюється до стінк

Інес Рамірес Перес – єдина жінка, яка зробила собі кесарів розтин.

Жінка, яка сама собі зробила кесарів розтин (фото)

Пологи | 06:20, 26.09.2023

Інес Рамірес Перес – єдина жінка, яка зробила собі кесарів розтин.

Під час вагітності жінка може мати бажання з'їсти певну їжу, іноді в досить дивних поєднаннях. Вчені виявили нейронні механізми, які контролюють смако

Причина дивних смакових вподобань у їжі при вагітності

Дієта для вагітних | 02:00, 26.09.2023

Під час вагітності жінка може мати бажання з'їсти певну їжу, іноді в досить дивних поєднаннях. Вчені виявили нейронні механізми, які контролюють смакові вподобання в цьому стані.

Так, може, хоч і відбувається це вкрай рідко, жінка, що виношує дитину, може завагітніти знову, хоч це і здається неможливим.

Чи може відбутися зачаття під час вагітності?

Я вагітна | 02:00, 25.09.2023

Так, може, хоч і відбувається це вкрай рідко, жінка, що виношує дитину, може завагітніти знову, хоч це і здається неможливим.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: