Вчені: високий рівень естрогену в утробі матері пов'язаний з аутизмом

Adoption
Date
  • 962 Переглядів
Вчені виявили зв'язок між впливом високого рівня статевих гормонів естрогену в утробі матері та ймовірністю розвитку аутизму.

2847_i_755.jpeg (27.33 Kb)

У 2015 році група вчених з Кембриджського університету та Державного інституту сироватки в Данії виміряла рівні чотирьох пренатальних стероїдних гормонів, у тому числі двох, відомих як андрогени, в амніотичній рідині в утробі матері та виявила, що вони були вищими у плодів чоловічої статі, у якого пізніше розвинувся аутизм. Ці андрогени в середньому виробляються у вищих кількостях у чоловічих плодів, ніж у жіночих плодів, тому також можна пояснити, чому аутизм частіше виникає у хлопчиків. Відомо також, що вони маскулінізують частини мозку та впливають на кількість зв’язків між клітинами мозку.

Сьогодні ті ж вчені спиралися на свої попередні висновки, перевіривши зразки амніотичної рідини тих самих 98 осіб, взяті з датського Біобанку, який зібрав зразки амніотичних вод понад 100 000 вагітностей, але цього разу розглядають інший набір пренатальних статевих стероїдних гормонів, званих естрогенами.

Усі чотири естрогени були значно підвищені в середньому у 98 плодів, у яких пізніше розвинувся аутизм, у порівнянні зі 177 плодами, у яких цього не було. Високі рівні пренатальних естрогенів були навіть більш передбачуваними для ймовірності аутизму, ніж високі рівні пренатальних андрогенів (таких як тестостерон). Всупереч поширеній думці, яка пов’язує естрогени з фемінізацією, пренатальні естрогени впливають на ріст мозку, а також маскулінізують мозок у багатьох ссавців.

Професор Саймон Барон-Коен, директор Дослідницького центру аутизму в Кембриджському університеті, який керував цим дослідженням і який першим запропонував пренатальну теорію аутизму про статеві стероїди, сказав: «Це нове відкриття підтверджує ідею про те, що підвищені пренатальні статеві стероїдні гормони одна з потенційних причин цього стану. Генетика добре відома як інша, і ці гормони, ймовірно, взаємодіють із генетичними факторами, щоб впливати на мозок плода, що розвивається».

Алекс Цомпанідіс, аспірант у Кембриджі, який працював над дослідженням, сказав: «Ці підвищені гормони можуть надходити від матері, дитини або плаценти. Нашим наступним кроком має бути вивчення всіх цих можливих джерел і того, як вони взаємодіють під час вагітності».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, аутизм, пренатальні, естроген, гормони, плоду, матері, в утробі, статеві гормони, причини аутизму, вчені, дослідження, плід, дитина в утробі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: