Компонент жіночого грудного молока покращує когнітивний розвиток немовлят

Adoption
Date
  • 466 Переглядів
Доведено, що материнські фактори, такі як грудне молоко, впливають на розвиток дитини, а попередні дослідження на тваринах показали, що вуглевод, олігосахарид 2'FL, який міститься в материнському молоці, позитивно впливає на розвиток нервової системи. Тепер, у першому дослідженні, проведеному на людях, дослідники з Дитячої лікарні Лос-Анджелеса у співпраці з Університетом Каліфорнії в Сан-Дієго показали, що 2'FL, який міститься в грудному молоці, покращує когнітивний розвиток.

3637_cw4uj9rfcxr4kejufjcf3ebiyqnbfgn8nhcl7zgj.jpeg (38. Kb)

У цьому дослідженні 50 матерів та їхніх дітей дослідники проаналізували склад грудного молока та частоту годування у віці 1 та 6 місяців. Когнітивний розвиток вимірювали через 24 місяці за допомогою шкали Bayley-III, стандартизованого тесту розвитку немовлят і дітей раннього віку. Дослідження показало, що кількість 2'FL у грудному молоці в перший місяць вигодовування була пов'язана зі значно вищими показниками когнітивного розвитку у дітей до 2 років. Кількість 2'FL у грудному молоці через 6 місяців вигодовування не була пов'язана з когнітивними результатами, що вказує на те, що ранній вплив може бути більш корисним.

Багато досліджень показали позитивний вплив грудного вигодовування на когнітивний розвиток. «Ми хотіли конкретно визначити, що спричиняло цей ефект», — сказав Майкл Горан, доктор філософії, директор програми з діабету та ожиріння в Науково-дослідному інституті Сабана дитячої лікарні Лос-Анджелеса та старший автор дослідження.

«Завдяки нашій високопродуктивній аналітичній платформі ми можемо кількісно визначити олігосахариди, такі як 2'FL та багато інших, у сотнях зразків грудного молока за короткий проміжок часу», — каже співавтор дослідження Ларс Боде, доктор філософії, професор педіатрії та директор Центру передових досліджень «Материнське молоко-немовля» Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. «Ця технологія дозволяє нам пов’язувати відмінності в складі молока з конкретними результатами для немовлят, такими як когнітивний розвиток, перевірка існуючих даних з доклінічних моделей або створення абсолютно нових гіпотез», — додає Боде.

Використовуючи статистичний метод під назвою медіаційний аналіз, дослідники змогли незалежно оцінити вплив грудного вигодовування в цілому та вплив олігосахариду 2'FL.

«Цей покращений когнітивний розвиток у перші 2 роки життя ставить питання про можливий довготерміновий вплив на дитину — у школі та за її межами», — сказала Пейдж Бергер, доктор філософії, науковий співробітник Дитячої лікарні Лос-Анджелеса.

Ці спостереження дозволили групі дійти висновку, що посилення розвитку нервової системи, яке забезпечується грудним вигодовуванням, було зумовлено насамперед матерями, які виробляли більше 2'FL для споживання дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, розвиток, грудного, когнітивний, молоці, вигодовування, молока, дослідження, грудному, дослідники


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для тих, хто досі вважає, що мова не має значення, наступна новина. І все починається ще з утроби.

Мова, яку дитина чує в утробі матері, впливає на розвиток її мозку

Вагітність та пологи | 11:20, 23.05.2024

Для тих, хто досі вважає, що мова не має значення, наступна новина. І все починається ще з утроби.

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: