Чи потрібно припиняти прийом антидепресантів, якщо ви намагаєтеся завагітніти?

Adoption
Date
  • 724 Переглядів
Чи потрібно припиняти прийом антидепресантів, якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Ось що потрібно знати майбутнім мамам.

4526_pregnant-women-taking-antidepressants-760x507.jpg (23.08 Kb)


Період до зачаття — чудовий час, щоб запровадити нові корисні для вас (і вашої майбутньої дитини) звички. Але хоча ви можете подумати, що викинути всі рецептурні ліки – це здоровий крок, коли ви намагаєтеся завагітніти, коли справа доходить до антидепресантів у вашій аптечці, чи можна приймати їх під час вагітності, не завжди зрозуміло чітко.

Це тому, що якщо вам дійсно потрібні антидепресанти, такі як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), відмова від них через вагітність і потенційне повернення до депресії може завдати вам (і вашій майбутній дитині) більше шкоди, ніж користі.

Дослідження показують, що жінки, які страждають від великої депресії під час вагітності, мають більше шансів передчасних пологів і дітей з низькою вагою при народженні. Вони також піддаються підвищеному ризику післяпологової депресії , через що їм може бути важко доглядати за своїми дітьми після їх народження.

Необхідно також ретельно зважити можливість продовження прийому антидепресантів під час вагітності. У минулому висловлювалося певне занепокоєння, що певні типи антидепресантів можуть бути пов’язані з вродженими дефектами, але останні дослідження показали, що ризик вроджених дефектів у дітей матерів, які приймали антидепресанти під час вагітності, низький.

Проте було виявлено, що деякі типи антидепресантів створюють проблеми для дитини, що розвивається, тому поговоріть зі своїм лікарем і терапевтом про те, чи є сенс для вас продовжувати або припиняти антидепресанти, коли ви намагаєтеся завагітніти.

Інгібітори зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну (ІЗЗСН) також зазвичай вважаються безпечними для прийому під час вагітності.

Якщо консенсус полягає в тому, що вам слід відмовитися від ліків або спробувати різні види, почніть принаймні за три місяці до початку спроб завагітніти, щоб у вас було достатньо часу, щоб побачити, як це піде.

Якщо ви починаєте помічати ознаки депресії, що повертаються — зміни сну та апетиту, занепокоєння, нездатність зосередитися, перепади настрою та відсутність інтересу до сексу — ви можете спробувати альтернативні методи лікування, такі як психотерапія, світлотерапія, медитація або йога .

Фізичні вправи також можуть чудово підняти настрій, як і підтримка друзів і близьких. І, звичайно, підтримуйте тісний зв’язок зі своїм практикуючим лікарем та/або терапевтом, який може скерувати вас до найбезпечнішого типу та дози антидепресантів, якщо вам знадобиться продовжити прийом ліків після того, як ви завагітнієте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антидепресанти при вагітності, завагітніти, депресія, ліки прийом, антидепресанти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому

Жінок, які перебувають в комі, запропонували використовувати для виношування дітей

Вагітність та пологи | 06:20, 27.09.2023

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому нічого надзвичайного.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть

Три найбільші шкідливі звички при вагітності

Вагітність та пологи | 23:44, 26.09.2023

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть негативно впливати на цей період.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новона

Вчері розповіли про сучасні тенденції у сфері пологів

Вагітність та пологи | 10:40, 26.09.2023

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новонародженим, пишуть у журналі Міжнародної федераціяї гінекології та акушерства.

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонк

Як насправді працює тест на вагітність?

Я вагітна | 07:30, 26.09.2023

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонками ембріона через 6-8 днів після запліднення. Саме в цей термін яйцеклітина прикріплюється до стінк

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: