Добавки селену: коли варто приймати

Adoption
Date
  • 170 Переглядів
Селен є однією з «важливих» поживних речовин для людини, тобто наш організм не може його виробляти, тому ми повинні отримувати його з раціону. Без нього може постраждати серце, суглоби, очі, імунна система та репродуктивна система. Тим не менш, людям потрібно щодня споживати лише трохи селену, приблизно 55 мікрограмів або мільйонних часток грама.

0777_10-facts-about-painkillers.jpg (24.05 Kb)

Селен був відкритий як елемент у 1817 році шведським хіміком Йонсом Якобом Берцеліусом, який визначив атомну масу багатьох елементів і розробив систему хімічних символів. Спочатку вважалося, що це токсин, але в 1950-х роках вчені визначили, що селен є важливим мінералом. За даними онкологів, до 1960-х років лікарі почали досліджувати можливі властивості селену проти пухлин у тварин.

Тепер вчені знають, що селен необхідний для виробництва організмом селенопротеїнів, сімейства білків, які містять селен у формі амінокислоти.

Дослідження на людях і тваринах виявили, що селенопротеїни беруть участь у розвитку ембріона, метаболізмі гормонів щитовидної залози, антиоксидантному захисті, виробництві сперми, роботі м’язів і реакції імунної системи на щеплення.

Низький рівень селену частіше зустрічається у людей з певними захворюваннями в усьому світі, що викликало сумніви та сподівання, що добавки селену можуть принести користь здоров’ю.

Селен як добавка
Селен є однією з кількох поживних речовин, які, як відомо, мають антиоксидантні властивості, тобто селен бере участь у хімічних реакціях, які перешкоджають вільним радикалам пошкоджувати клітини та ДНК. Вільні радикали — це нестабільні молекули, що утворюються з токсинів навколишнього середовища або побічних продуктів метаболізму в організмі людини. Антиоксидантні добавки, в тому числі селен, часто рекламуються, щоб допомогти запобігти хворобам серця, раку та втраті зору.

Добавки селену, зокрема, мають на меті допомогти людям з астмою та зменшити ризик ревматоїдного артриту та серцево-судинних захворювань. Рівень селену падає з віком, тому деякі стверджують, що селен може уповільнити процес старіння, зниження когнітивних функцій і деменцію. Низький рівень селену також причетний до депресії, чоловічого безпліддя, слабкої імунної системи та проблем зі щитовидною залозою.

Кажуть, що селен уповільнює прогресування ВІЛ і протидіє отруйній дії важких металів. Шампуні від лупи використовують сульфід селену як місцевий засіб; однак ця форма селену може викликати рак при попаданні всередину. Головні болі, нудота і симптоми запаморочення від внутрішньочерепного тиску, як кажуть, покращуються добавками селену. Кажуть, що селен також покращує порушення всмоктування в травному тракті, особливо у дітей.

Селен і рак
Дослідження рівня селену та великих популяцій протягом тривалого часу виявили кореляцію між людьми, які їдять багато селену, та меншим ризиком деяких видів раку, зокрема раку сечового міхура, раку передміхурової залози, раку легенів та деяких видів раку шлунково-кишкового тракту. Більш ніж 100 експериментів на невеликих тваринах показали, що добавки селену зменшують кількість нових пухлин, згідно з оглядом у січні 2004 року, опублікованим у British Journal of Nutrition.

Селен і хвороби серця
Попередні дослідження показують, що селен може відігравати важливу роль у здоров’ї серця. Селен зменшує запалення та запобігає агрегації тромбоцитів — типу клітин згортання крові, що необхідно для утворення тромбів. Згустки крові можуть призвести до інсульту, інфаркту , ниркової недостатності, тромбоемболії легеневої артерії та інших проблем.

За даними Медичного центру Університету Меріленда, дефіцит селену може погіршити атеросклероз (зміцнення артерій). Дослідження на тваринах показали, що додавання селену після тривалого дефіциту їжі скасовувало серцево-судинні ушкодження у мишей. Однак дослідження на цій темі на людях показали неоднозначні результати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, дієта, селен, тварини, Дослідження, добавки, залози, ран, серце, судини, діабет, цукор, профілактика


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо у вас алергія на вітамін D, алергічна реакція може спричинити загострення кількох різних шкірних захворювань. Найпоширеніші захворювання шкіри, я

Захворювання шкіри та алергія на вітамін D

Вітаміни | 23:00, 06.03.2023

Якщо у вас алергія на вітамін D, алергічна реакція може спричинити загострення кількох різних шкірних захворювань. Найпоширеніші захворювання шкіри, які може викликати алергія на вітамін D, включають кропив’янку та екзему. Обидва алергічні стани шкір

При симптомах передменструального синдрому (ПМС) калій може допомогти зменшити деякі з них, такі як судороми, втому і занепад сил.

Калій при ПМС

Консультації | 01:30, 05.03.2023

При симптомах передменструального синдрому (ПМС) калій може допомогти зменшити деякі з них, такі як судороми, втому і занепад сил.

Вітамін D2 — це різновид вітамінної добавки, яка також називається ергокальциферол. Ваше тіло потребує вітаміну D головним чином для підтримки здоров’

Небезпека вітаміну D2

Вітаміни | 14:00, 03.03.2023

Вітамін D2 — це різновид вітамінної добавки, яка також називається ергокальциферол. Ваше тіло потребує вітаміну D головним чином для підтримки здоров’я кісток. Незважаючи на те, що вітамін D є важливою поживною речовиною, деяким людям не слід приймат

Овуляція  - це час, коли яєчник жінки випускає яйцеклітину для запліднення. Це відбувається приблизно раз на місяць і є окремою стадією менструального

Вітаміни, які допомагають покращити овулювяцію

Вітаміни | 01:30, 03.03.2023

Овуляція - це час, коли яєчник жінки випускає яйцеклітину для запліднення. Це відбувається приблизно раз на місяць і є окремою стадією менструального циклу. Зазвичай одна яйцеклітина вивільняється з яєчника приблизно за 2 тижні до початку кровотечі.

Добавки Омега-3 рекламуються за їх позитивний вплив на численні захворювання. Ви можете знайти комбіновані добавки як омега-3, так і вітаміну D. Спіль

Вітамін D і омега-3 в одній добавці

Вітаміни | 14:00, 02.03.2023

Добавки Омега-3 рекламуються за їх позитивний вплив на численні захворювання. Ви можете знайти комбіновані добавки як омега-3, так і вітаміну D. Спільним для цих поживних речовин є сприятлива роль у здоров’ї кісток – це справжня характеристика вітамі

Високий кров'яний тиск, або гіпертензія, є серйозною проблемою для багатьох людей по всьому світу. На щастя, існує багато способів зниження високого т

Вітаміни, які знижують високий тиск

Вітаміни | 01:30, 28.02.2023

Високий кров'яний тиск, або гіпертензія, є серйозною проблемою для багатьох людей по всьому світу. На щастя, існує багато способів зниження високого тиску, включаючи прийом вітамінів, які можуть допомогти підтримати здоров'я серця та судин.

Вітамін С виконує багато важливих функцій в організмі. Але є багато міфів, які пов'язують з ним.

Міфи про вітамін С

Вітаміни | 19:00, 24.02.2023

Вітамін С виконує багато важливих функцій в організмі. Але є багато міфів, які пов'язують з ним.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: