Навіщо одягати шапку у холод?

Adoption
Date
  • 1223 Переглядів
Чому не можна ходити без шапки у холод? Чи правда, що відсутність головного убору призведе до менінгіту?

0376_shutterstock_326459951.jpg (44.55 Kb)


Нічого дивного в тому, що головна функція взимку шапки – збереження тепла. Лікарі рекомендують захищати голову за мінусових температур.

Існує міф, що саме через голову тіло лишається теплим. Але це не так. Як мовиться в університеті Рочестера, тепло з однаковою швидкістю йде через будь-яку другу відкриту ділянку тіла – все залежить від площі. А у випадку з головою – ще ось густоти та товщини волосся, які теж захищають голову від холоду. До речі, для дітей шапка обов'язкова в мороз саме з цієї причини: площа голови дитини щодо тіла більша, ніж у дорослого, в цьому випадку і справді тепло виходить швидше.

Незважаючи на очевидний висновок, що утеплювати треба все, саме голову найчастіше залишають непокритою в мороз. На ній дуже тонкий шар підшкірного жиру, тобто природного захисту. Температура тіла падає, і щоб її підтримувати організм працює інтенсивніше. Тому через переохолодження часто підскакує тиск.

Охолодження голови іноді призводить до рефлекторного спазму судин внутрішніх органів та провокує напад стенокардії або астми. До того ж страждають черепні нерви: лицьовий та трійчастий. Їхнє запалення веде до проблем у рухових функціях м'язів обличчя, а ще – до сильного болю.
Як зазначає Медична школа Гарварда, кровоносні судини на самій голові у відповідь на холод звужуються несильно, воно й зрозуміло – мозок має функціонувати. При цьому звуження судин перекидається на інші частини тіла, так що руки і ноги можуть замерзнути при непокритій голові, навіть якщо людина надягла рукавиці і тепле взуття.

Незважаючи на це, кровоносні судини на голові все ж таки спазмуються, хоча і несильно, - організм намагається ущільнити стінки судин, щоб запобігти замерзанню крові. Це веде до головного болю, найчастіше страждає чоло. Найкращі ліки в такому разі – шапка.

Якщо з внутрішніми процесами зрозуміло: мороз для організму – неймовірний стрес, то як бути із зовнішніми? Як тільки температура повітря опускається помітно нижче за нуль, у лікарнях починається бум звернений з обмороженнями. Найчастіше йдеться про пальці рук і ніг, і, звичайно, вуха та носи.

Чим нижча температура і вище швидкість вітру, тим швидше настає обмороження. Якщо людина ходить без шапки, то наражає вуха на небезпеку: через анатомічне становище, щодо мізерного кровопостачання, тонкого кожного покриву і майже відсутності підшкірного жиру, вуха найбільш уразливі в мороз. Це відноситься до носа і щік.

Обмороження – це не єдина загроза слуховим органам. Вуха чутливі не лише до низьких температур, а й до вітру, протягів. Переохолодження цілком може перерости в отит. Оскільки слухові проходи, слизові носа і мигдалини перебувають близько, часто запалення одного органу веде до захворювання інших. Є ризик захворіти на риніт, синусит, гайморит і ангіну.

І до головної приказки з дитинства на користь шапки, яку говорили батьки та вчителі, що гола голова у мороз приведе до менінгіту. Звісно, це не так. Менінгіт – це запалення мозкових оболонок, спричинене інфекцією. Розвиток захворювання без вірусу чи бактерії неможливий.

Сам по собі холод не несе у себе жодних інфекцій, і шапка не врятує, якщо вірус потрапить до організму через ніс чи рот. Це саме стосується і ГРВІ. При цьому багато лікарів впевнені, що в мороз знижується імунітет і організм більше схильний до інфекцій. І все ж – якщо зв'язок і є, то лише опосередкований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, голову, голові, запалення, організм, судини, несильно, зрозуміло, температур, кровоносні судини, мороз, холод, менінгіт, поради лікарів, площа шкіри, покриви, руки, пальці, органи, замерзають


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Найпоширенішим газованим напоєм є газована вода, але надмірне вживання під час вагітності може бути нездоровим.Більшість акушерів рекомендують обмежит

Чи можна пити газовані напої під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 08.08.2022

Найпоширенішим газованим напоєм є газована вода, але надмірне вживання під час вагітності може бути нездоровим.Більшість акушерів рекомендують обмежити споживання газованої води заради свого здоров’я та здоров’я вашої дитини. Кожна вагітність різна,

Багато людей погано переносять спекотні дні, але можна змінити самопочуття на краще, якщо правильно харчуватися.

Вчені розповіли, що потрібно їсти і пити в спеку

Харчування | 08:00, 08.08.2022

Багато людей погано переносять спекотні дні, але можна змінити самопочуття на краще, якщо правильно харчуватися.

Регулярне прослуховування музики людьми похилого віку позитивно впливає на роботу мозку та покращує пам'ять. Такого висновку дійшла група терапевтів,

Людям з поганою пам'яттю треба слухати музику - медики

Профілактика і лікування | 07:00, 08.08.2022

Регулярне прослуховування музики людьми похилого віку позитивно впливає на роботу мозку та покращує пам'ять. Такого висновку дійшла група терапевтів, неврологів та геріатрів під керівництвом директора лабораторії музичної візуалізації та нейронної ди

Регулярне споживання цілісних необроблених фруктів асоціюється з кращою чутливістю до інсуліну. Тобто люди, які споживали більше фруктів, виробляли ме

Які фрукти можна їсти людям з підвищеним рівнем цукру в крові?

Харчування | 05:00, 08.08.2022

Регулярне споживання цілісних необроблених фруктів асоціюється з кращою чутливістю до інсуліну. Тобто люди, які споживали більше фруктів, виробляли менше інсуліну для зниження рівня цукру в крові. За словами вчених, це важливо, оскільки високий рівен

Згідно з дослідженням на тваринах, у самок щурів, які чули звуки крику, може бути зменшений резерв яєчників і знижена фертильність.

Стрес може бути пов’язаний із проблемами фертильності у жінок

Здоров'я | 01:30, 08.08.2022

Згідно з дослідженням на тваринах, у самок щурів, які чули звуки крику, може бути зменшений резерв яєчників і знижена фертильність.

Гормональний протизаплідний засіб містить естроген, який може викликати у жінки відчуття нудоти.

Як зупинити нудоту, спричинену протизаплідними засобами

Вагітність та пологи | 23:00, 07.08.2022

Гормональний протизаплідний засіб містить естроген, який може викликати у жінки відчуття нудоти.

Якщо вам потрібно якнайшвидше зняти стрес, ми зібрали найкращі методи, які ви можете включити у свою щоденну рутину.

ТОП-10 найкращих методів зняття стресу

Психологія | 19:00, 07.08.2022

Якщо вам потрібно якнайшвидше зняти стрес, ми зібрали найкращі методи, які ви можете включити у свою щоденну рутину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: