Жінки, які співчують собі, рідше хворіють на серцево-судинні захворювання

Adoption
Date
  • 406 Переглядів
Співчуття до себе часто сприймається як слабкість. Людям, незадоволеним обставинами, кажуть: «Зберись!» або «Досить себе шкодувати!» Але вчені довели, що жінки, здатні від душі співчувати самим собі, менше ризикують своїм здоров'ям, ніж ті, хто схильний до самокритики.

3231_80e31dc6b4e59e327d5dee5c9fd42f.jpg (24.8 Kb)


Ребекка Терстон, докторка філософії та професорка психіатрії, яка проводила це дослідження, каже: «Багато фахівців вивчали, як стрес та інші негативні фактори можуть впливати на здоров'я серцево-судинної системи, але про вплив позитивних психологічних факторів, таких як самоспівчуття, відомо набагато менше».

Практикувати усвідомленість та виявляти співчуття до себе часто рекомендують своїм клієнтам клінічні психологи. Ці методи довели свою ефективність при лікуванні тривожних розладів, дратівливості та навіть легких форм депресії.

Але чи надають ці практики будь-який фізіологічний вплив на організм? Терстон та її колеги з університету Піттсбург спробували відповісти на це питання.

Вони відібрали майже 200 жінок віком від 45 до 67 років. Їм дали заповнити коротку анкету, в якій їх запитували, як часто вони відчувають неповноцінність, чи часто вони розчаровуються через свої недоліки або, навпаки, дарують собі турботу та ніжність у важкі життєві моменти. Далі жінкам провели стандартне діагностичне ультразвукове дослідження сонних артерій.

Вчені виявили, що у жінок, які набрали вищі бали за шкалою самоспівчуття, стінки сонної артерії були тоншими, а бляшок утворювалося менше, ніж у жінок із нижчим рівнем самоспівчуття. Іншими словами, жінки, які виявляють співчуття до себе, менше схильні до ризику серцево-судинних захворювань.

Вчені брали до уваги інші фактори, які можуть вплинути на розвиток серцево-судинних захворювань, такі як фізична активність, куріння та депресивні симптоми. І все одно результати залишалися незмінними!

Жінка, яка не займається фізкультурою, але практикує самоспівчуття, має менше шансів постраждати від інфаркту, ніж така ж малорухлива жінка, яка себе не жаліє.

Терстон стверджує: "Ми всі переживаємо надзвичайно стресові часи, і наші дослідження показують, що співчуття до себе необхідне як для нашого психічного, так і для фізичного здоров'я".

Співчувати собі так само, як ми співчували б найкращому другові, що потрапив у неприємності, надзвичайно корисно. Це дозволяє не впасти в прірву самокопання, тверезіше оцінювати ситуацію та виправляти свої помилки. І навіть на здоров'я серця ця практика, як виявилось, впливає позитивно. Але багато хто забуває про це, вважаючи, що самоспівчуття дорівнює жалю до себе.

Насправді, це не так. Це практика, що дозволяє змінити свої думки, зробити їх менш саморуйнівними та більш конструктивними. Особливо корисно практикувати його матерям, які зазнають величезного соціального тиску і регулярно через це стикаються з почуттям провини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, самоспівчуття, здоров, серцево, Терстон, дослідження, співчуття, фактори, захворювань, судинних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після поповнення в родині у бабусь і дідусів відкривається друге дихання. Найсучасніші бабусі по знаку Зодіаку.

Астрологи назвали найбільш сучасних бабусь за знаком Зодіаку

Сімейні справи | 09:30, 28.02.2024

Після поповнення в родині у бабусь і дідусів відкривається друге дихання. Найсучасніші бабусі по знаку Зодіаку.

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослід

У грудному молоці знайдений компонент, який відповідає за розум дитини

Немовля | 00:30, 28.02.2024

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго і Лос-Анджелеського дитячого госпіталю встановили, що

Вона викликає суцільний дискомфорт.

Чому вас так часто мучить печія

Здоров'я | 21:00, 27.02.2024

Вона викликає суцільний дискомфорт.

Колір волосся визначається спеціальним пігментом — меланіном. Зниження його синтезу призводить до появи сивого волосся. В середньому — нормальний вік,

Причини сивини у дітей

Дитина | 12:10, 27.02.2024

Колір волосся визначається спеціальним пігментом — меланіном. Зниження його синтезу призводить до появи сивого волосся. В середньому — нормальний вік, при якому починає проявлятися сивина волосся вважається 25-43 роки. Але до 50 років 50% людей мають

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нор

Чим пізніше ви станете татом, тим краще буде для вашої дитини - медики

Плануємо дитину | 08:30, 27.02.2024

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нормально. А вже рішення народити дитину і зовсім вимагає зваженого і відповідального підходу.

Існують рослини, які чудово очищають повітря і борються зі шкідливими токсинами. Такі квіти фахівці рекомендують розташовувати у дитячій кімнаті, оскі

5 рослин, які варто поставити у дитячій кімнаті

Дитина | 01:20, 27.02.2024

Існують рослини, які чудово очищають повітря і борються зі шкідливими токсинами. Такі квіти фахівці рекомендують розташовувати у дитячій кімнаті, оскільки це позитивно позначається на здоров'ї дитини.


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: