8 переваг глутатіону для здоров’я

Adoption
Date
  • 414 Переглядів
Якщо ви хочете значно покращити своє здоров’я та самопочуття, ви можете розглянути глутатіон (GSH).

35_glutation-22-12-1.jpg (42.67 Kb)Глутатіон — це молекула, яка міститься в кожній клітині організму і складається з трьох амінокислот (цистеїну, глутамінової кислоти та гліцину), які утворюють простий білок.

Коли окислювальний стрес, який визначається як дисбаланс, що призводить до пошкодження клітин і тканин, стає занадто високим в організмі, ми починаємо бачити всілякі захворювання: ожиріння, діабет, гіпертонію, хвороби серця, метаболічні розлади — ми можемо навіть доходить до раку.

Що стосується хороших новин, ми можемо підвищити рівень цього потужного антиоксиданту різними способами. Глутатіон природним чином міститься в білках (наприклад, яловичині та птиці), зелені (наприклад, капусті та шпинаті) і багатих на сірку хрестоцвітих овочах (таких як брокколі, цвітна капуста та брюссельська капуста). Вживання продуктів з високим вмістом вітаміну С, включаючи цитрусові, ківі та полуницю, також може підвищити рівень глутатіону. Добавка - ще один варіант.

Ось вісім доведених переваг цього головного антиоксиданту для здоров’я:

1. Зменшує окислювальний стрес
Глутатіон був визнаний «перспективним» засобом для боротьби з пошкодженням клітин і тканин. Додавання GSH амінокислот (включаючи L-гліцин) і мікроелементів (включаючи вітамін С, вітамін Е та магній), а також певні схеми харчування (вегетаріанство, середземноморська дієта та дієта DASH) мали потенціал підвищити концентрацію глутатіону, що, у свою чергу, уповільнило швидкість руйнування тканин. Глутатіон може зменшити окислювальний стрес в організмі і, отже, може знизити ризик розвитку раку.

2. Допомагає підвищити рівень інсуліну
Більш високі рівні GSH можуть призвести до зменшення жиру, що накопичується в животі, що може призвести до зниження ризику певних типів діабету. Дослідники медичного коледжу Бейлора в Х'юстоні об'єднали дослідження літніх людей і літніх мишей, оскільки обидві групи мали дефіцит глутатіону, що є поширеним побічним ефектом старіння. Менш ніж через два тижні після того, як добровольцям було дано вказівку споживати продукти, що містять амінокислоти цистеїн і гліцин, такі як сочевиця та насіння соняшнику, їх здатність спалювати жир в організмі підскочила до швидкості, подібної до середньостатистичної молодої людини. (І так, миші мали той самий результат.)

3. Може зменшити побічні ефекти діабету 2 типу
Автори дослідження зібрали невелику групу малорухливих дорослих з неконтрольованим діабетом 2 типу, а також із «серйозним дефіцитом» рівня глутатіону, і вводили їм дієтичні добавки з цистеїном і гліцином протягом двох тижнів. Результати показали, що добавки відновлюють рівень GSH і знижують окисне пошкодження, спричинене високим вмістом глюкози.

4. Зменшує ризик серцевих захворювань
У дослідженні на тваринах, проведеному в системі охорони здоров’я Мічиганського університету, вчені годували щурів з гіпертонією (хронічно високим кров’яним тиском), які мали підвищений ризик серцевої недостатності, їжею, збагаченою виноградом. Через 18 тижнів автори виявили, що антиоксиданти у фруктах «увімкнули» шляхи антиоксидантного захисту, що зрештою підвищило активність генів, які стимулюють виробництво глутатіону. Крім того, у щурів рідше спостерігалося збільшення серцевого м’яза, а також краща діастолічна функція (нижнє число в показниках артеріального тиску, яке вказує на те, який тиск кров чинить на стінки артерії з кожним ударом серця).

5. Може сприяти роботі печінки
Глутатіон може бути ефективним засобом для печінки, яка була пошкоджена надмірним вживанням алкоголю. Медичні дослідники з Італії лікували дорослих з алкогольною або неалкогольною жировою хворобою печінки за допомогою внутрішньовенної крапельниці з високими дозами GSH. Мало того, що обидві групи показали «значне» покращення рівня білірубіну (речовина, що утворюється в печінці під час нормального процесу розщеплення еритроцитів, яку здорова печінка регулярно видаляє) через кілька місяців після закінчення дослідження, вони також спостерігали зниження малонового діальдегіду, маркеру пошкодження клітин у печінці.

6. Допомагає запобігти ожирінню
Якщо в організмі мало глутатіону, токсини навколишнього середовища метаболізуватимуться в жирових тканинах, а це означає, що організм утримуватиме зайву вагу. Відповідно до дослідження, опублікованого в журналі Experimental and Therapeutic Medicine, дорослі, у яких був діагностований метаболічний синдром — низка станів здоров’я (таких як високий кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, високий рівень холестерину та велика талія), які можуть підвищити ризик серцево-судинних захворювань, діабету та інсульту, і ті , хто спочатку тестував вищий рівень глутатіону, продемонстрували більше зниження маси тіла та відсотка жиру в організмі після дотримання індивідуального плану здорового харчування протягом шести місяців.

7. Може допомогти в боротьбі з аутоімунними проблемами
Дослідження, опубліковане в журналі Autoimmunity Reviews, виявило тісний зв’язок між окисним стресом і апоптозом — контрольованим процесом клітинної смерті — у пацієнтів, які живуть з вовчаком, аутоімунним захворюванням, при якому імунна система помилково атакує здорові клітини та тканини. Було виявлено, що виснаження глутатіону «тісно пов’язане» з руйнуванням клітин.

8. Може допомогти в боротьбі з COVID-19
Вчені Медичного коледжу Бейлора порівняли зразки крові здорових дорослих людей до пандемії з тими ж віковими категоріями, які були госпіталізовані з COVID-19, і пацієнти з вірусом (наймолодшому з них 21 рік) показали значно підвищений рівень окислювального стресу та пошкодження окисниками, а також помітно знижений рівень глутатіону. Їхні висновки, опубліковані в журналі Antioxidants, свідчать про те, що тим, у кого позитивний тест на COVID-19 , додають комбінацію прекурсорів глутатіону (які, як було показано в попередніх дослідженнях, покращують ці рівні разом із зменшенням запалення) можуть бути ефективним лікуванням.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, глутатіону, рівень, дослідження, здоров’я, організмі, журналі, пошкодження, можуть, печінки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо хочете якомога довше виглядати молодими та привабливими, не спіть у приміщенні, де дуже тепло. Бо тепле повітря прискорює процес старіння, у цьом

Чому жінкам шкідливо спати у теплій кімнаті?

Мама | 12:10, 14.06.2024

Якщо хочете якомога довше виглядати молодими та привабливими, не спіть у приміщенні, де дуже тепло. Бо тепле повітря прискорює процес старіння, у цьому переконані фахівці.

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто

Не лише для вагітних: Фолієва кислота потрібна навіть чоловікам

Здоров'я | 10:30, 14.06.2024

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто думати, що фолієва килота потрібна лише вагітним або щоб завагітніти. Вона необхідна навіть чоловіка

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нуди

Як дізнатися, чи в дитини є глисти?

Здоров'я | 09:30, 14.06.2024

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нудити, вони можуть бути нервозними і страждати на безсоння.

Медики рекомендують щодня випивати мінімум 2 літри рідини. І вони наголошують, що це має бути чиста вода. Та чи можна замінити її кавою або чаєм?

Чи можна пити замість води каву і чай?

Харчування | 08:30, 14.06.2024

Медики рекомендують щодня випивати мінімум 2 літри рідини. І вони наголошують, що це має бути чиста вода. Та чи можна замінити її кавою або чаєм?

Бути з гаджетом завжди і всюди - це вже звичка більшості людей. Навіть коли ми лягаємо спати, кладемо його біля подушки, чи не так? А коли кудись йдем

Лікарі розповіли, чому чоловікам небезпечно носити телефон в кишені

Здоров'я | 07:40, 14.06.2024

Бути з гаджетом завжди і всюди - це вже звичка більшості людей. Навіть коли ми лягаємо спати, кладемо його біля подушки, чи не так? А коли кудись йдемо - кладемо в кишеню. Особливо це стосується чоловіків. Адже вони часто використовують передню кишен

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім а

5 ознак, що ви стаєте алкоголіком

Шкідливі звички | 01:20, 14.06.2024

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім алкоголіком.

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться

Плануємо вагітність: коли і як робити тест на овуляцію?

Плануємо дитину | 12:10, 13.06.2024

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться "попітніти". І навіть якщо немає діагнозу "безпліддя", трапляється, що жінка довго не вагітніє. Для досягнення бажаного варто запастися терпінням і... тестами на овуляц

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: