Чому люди похилого віку погано пахнуть?

Adoption
Date
  • 414 Переглядів
За характерний «аромат старості» відповідають певні зміни у організмі. Давай розбиратися, в чому насправді справа.

1625_2.jpg (32.71 Kb)


Більшість людей після 70 років починають виділяти особливий запах, який у народі називають старечим. У когось він дуже різкий, у когось ледве вловимий, проте сплутати його з іншим просто неможливо.

Чому ж він з’являється і чи правда, що в старості кожен з нас також буде його мати? Вчені стверджують, що так і це обумовлено банальною фізіологією. Після проведення низки експериментів з’ясувалося, що специфічний «запах старості» з’являється через хімічні зміни, що відбуваються в організмі людини похилого віку.

Пов’язано це не з поганою гігієною чи неправильним харчуванням. Виною всьому речовина під назвою 2-ноненаль, кількість якого збільшується прямо пропорційно до віку людини. Звідки саме воно виникає, вчені поки що до кінця не з’ясували. Однак одне можна сказати точно: кількість 2-ноненалю у людей похилого віку значно вища, ніж у молодих.

Японські вчені з’ясували, що 2-ноненаль утворюється при окисленні жирних кислот омега-7, вміст яких у себумі з віком лише збільшується. Існує й інша версія, згідно з якою речовина утворюється через діяльність бактерій.

Чому ж людям похилого віку не вдається повністю позбутися цього запаху, навіть при дотриманні гігієни? Справа в тому, що ноненаль — це жирова сполука, тому подолати «аромат старості» не допоможе навіть найретельніше миття. На жаль, запах повернеться всього за кілька годин після душу чи ванни, — щойно шкірний жир почне окислюватися.

Проте взяти цей неприємний запах під контроль все ж таки можна. Лікарі радять добре відлущувати і зволожувати шкіру та носити одяг із натуральних тканин. Деякі бренди навіть виробляють спеціальну косметику, яка допомагає боротися із специфічним ароматом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: здоров'я, люди похилого віку


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволя

Біопсія ворсин хоріона: ризики та ускладнення для майбутньої дитини

Вагітність та пологи | 19:00, 03.06.2023

Біопсія ворсин хоріона є діагностичною процедурою, яка використовується для виявлення певних генетичних аномалій або хвороб у плоду. Цей метод дозволяє медичним фахівцям отримати зразок тканини з плода для подальшого аналізу. Хоча біопсія може бути н

Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організм

Вітамін D для дітей літом: чи варто давати та думки лікарів

Дитина | 14:00, 03.06.2023

Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організму синтезувати вітамін D. Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров'я дітей, оскільки він сприяє ро

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітній?

Я вагітна | 12:00, 03.06.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Догляд за зубами дітей та дорослих суттєво відрізняється, особливо, якщо це стосується немовлят. Про це пише лікар Катерина Саннікова в Instagram.

Як правильно доглядати за зубами дітей

Дитина | 10:00, 03.06.2023

Догляд за зубами дітей та дорослих суттєво відрізняється, особливо, якщо це стосується немовлят. Про це пише лікар Катерина Саннікова в Instagram.

Загально відомо, що газовані напої можуть мати негативний вплив на здоров'я, зокрема на зубну емаль. Проте, не всі газовані напої однаково шкідливі дл

Які газовані напої не шкодять зубній емалі?

Харчування | 08:30, 03.06.2023

Загально відомо, що газовані напої можуть мати негативний вплив на здоров'я, зокрема на зубну емаль. Проте, не всі газовані напої однаково шкідливі для зубів. Є деякі види газованих напоїв, які можуть бути менш шкідливими для зубної емалі. Давайте ро

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції можуть призвести до хвороб?

Хвороби | 08:00, 03.06.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Які хвороби лікують тварини?

Хвороби | 07:00, 03.06.2023

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: