Що робити, якщо дитина відмовляється їсти?

Adoption
Date
  • 372 Переглядів
Дуже часто діти починають вередувати, що вони не будуть те чи інше їсти, бо воно їм не смакує, або просто не хочуть. Що робити в такій ситуації, як нагодувати чадо?
2106_ditina_ne_hoche_isti.jpg (33.11 Kb)


1. Завжди їжте за столом. Дітям потрібен порядок, щоб навчитися харчуватися за правилами, а стіл - спеціальне місце для прийому їжі. Отримавши запрошення сісти за стіл, вони розуміють, що прийшов час поїсти і треба відкласти всі інші справи. Не можна дозволяти малюкам дивитися під час їжі телевізор або користуватися гаджетом. Під час їжі - тільки їжа і спілкування, і більше нічого.

2. Сидіть на своїх місцях. Дошкільнятам подобається сидіти на одному і тому ж місці, і інших вони теж хочуть бачити на постійних місцях. Це те саме що режим: стабільність заспокоює. Коли у кожного члена сім'ї є своє місце, формується своєрідний ритуал, що налаштовує на прийом їжі.

3. Коли дитина поїла, її час за столом закінчився. Більшість дітей, особливо двох і трьох років, не сидітимуть за столом, якщо вони все з'їли, і нерозумно чекати цього від них. Скажіть їм: "Ти знаєш, що наївся. Якщо все - йди пограй. Вечеря закінчена". Так ви покажете, що довіряєте дітям самим вирішувати, коли вони наїлися. І ще ви закріпіть важливу установку: сидять - коли їдять, встають - коли наїлися.

4. Малюк кидає їжу? Це означає, що він уже ситий. Ви можете прокоментувати його поведінку так: "Я бачу, ти наївся. Можеш виходити з-за столу". Приберіть тарілку дитини, щоб він зрозумів, що ви маєте на увазі. Якщо він кидає їжу, ледь почавши їсти, пропоную сказати: "Ми не кидаємося їжею. Якщо ти доїв, я забираю твою тарілку", щоб дитина мала можливість ще поїсти. Але якщо він не припиняє - значить все.

5. Ви купуєте їжу, ви її подаєте на стіл. Якщо ви задоволені тим, що потрапляє на стіл, то подумайте, чому вас хвилює питання про те, що ви їсте. У маленьких дітей апетит менший, ніж ми думаємо, і неможливо передбачити, що саме вони з'їдять. Краще покласти на тарілку різну їжу, і нехай дитина сама вибере, що їй хочеться. Деякі почнуть вередувати і взагалі ні до чого не доторкнуться; поважайте це рішення.

6. Не обіцяйте дитині солодощі для того, щоб вона доїла основну страву. Солодощі дуже привабливі і повністю займуть думки малюка. Він почне їх клянчити і ні про що інше думати не захоче. Уникайте цього і не заманюють його ніякої їжею. Краще нехай вся їжа сприймається однаково. Ви все ще воюєте за столом? Нехай вдома не буде тієї їжі, яка провокує конфлікти.

7. Не розраховуйте на хороші манери в цьому віці - демонструйте їх самі. Ваша дитина бере приклад з вас. Якщо ви ставитеся до неї з повагою, самі говорите їй "будь ласка" і "дякую", добре поводитеся за столом, дитина тоді навчиться ввічливості, коли стане старшою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, їжа, харчування, відмова, виховання, батьки і діти


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитина знайшла собі друга в іграшці і не може заснути без неї, а вас це дуже хвилює? Говоримо про топ-5

Вас хвилює, що дитина спить з іграшкою?

Психологія | 09:00, 17.03.2018

Дитина знайшла собі друга в іграшці і не може заснути без неї, а вас це дуже хвилює? Говоримо про топ-5 "не" у даній ситуації.

Виховуючи дитину батьки вдаються до мотивацій, але деякі з них є неправильними. Детальніше читайте у матеріалі.

Чотири головні види мотивації

Дитина | 14:00, 16.03.2018

Виховуючи дитину батьки вдаються до мотивацій, але деякі з них є неправильними. Детальніше читайте у матеріалі.

Криком нічого не досягнеш, так лише налякаєте дитину, вона вас буде боятися, але продовжуватиме робити по-своєму. Як же тримати себе в руках і донести

5 дієвих порад, як не кричати на дитину

Виховання | 10:00, 16.03.2018

Криком нічого не досягнеш, так лише налякаєте дитину, вона вас буде боятися, але продовжуватиме робити по-своєму. Як же тримати себе в руках і донести до сина чи дочки свою точку зору?

Думаєте, чим суворішими ви будете щодо дитини, тим краще це для неї? Насправді, все навпаки.

Страшні наслідки суворого виховання

Дитина | 09:00, 16.03.2018

Думаєте, чим суворішими ви будете щодо дитини, тим краще це для неї? Насправді, все навпаки.

Вас хвилює, що дитина не вимовляє окремі звуки чи навіть слова, а ви не впевнені, чи варто вже йти до логопеда. Говоримо про це далі.

Як знати, коли дитині потрібен логопед?

Розвиток дитини | 01:00, 16.03.2018

Вас хвилює, що дитина не вимовляє окремі звуки чи навіть слова, а ви не впевнені, чи варто вже йти до логопеда. Говоримо про це далі.

Хочете, щоб у вашої дитини було щасливе дитинство - тоді дотримуйтесь цих правил.

Як робити приємно дітям, але щоб їх не розбалувати?

Дитина | 12:30, 15.03.2018

Хочете, щоб у вашої дитини було щасливе дитинство - тоді дотримуйтесь цих правил.

Не рідко трапляється так, що батьки, прагнучи заохотити свою дитину добре вчитися, платять їй за оцінку

Чому не можна платити дитині за оцінку "відмінно"?

Дитина | 10:00, 15.03.2018

Не рідко трапляється так, що батьки, прагнучи заохотити свою дитину добре вчитися, платять їй за оцінку "5" чи "12", як тепер правильніше сказати. Однак, так робити категорично не можна. Пояснюємо чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: