Любов батька важливіша

Adoption
Date
  • 3983 Переглядів
83ae0b5b95bf.jpg

Дослідники з Університету Коннектикуту переконані, що любов батька грає важливу роль у формуванні особистості дитини.Психологи зробили аналіз, як на людині позначається недолік батьківської уваги. Статистика дослідження враховувала дані більш ніж 10 тис. осіб, різних за статтю та етнічною приналежністю.

Інтуїтивно кожен розуміє, що дитина, покинута батьками, може вирости невпевненою у собі, ворожою і навіть агресивною по відношенню до інших. Такий характер залишиться у людини до кінця його днів, що, природно, ускладнить життя в соціумі.

Виявляється, на фізичний та емоційний біль, що виникає через батьківську байдужість, реагують одні й ті ж ділянки мозку. Емоційний біль можна придушити, він може тліти роками, і наслідки цього майже непоправні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіки хочуть дітей більше, ніж жінки

Коли ж психологи спробували оцінити, хто з батьків важливіше, виявилося, що брак батьківської любові дитина переживає важче, ніж материнську неувагу. До такого висновку прийшли автори більш ніж 500 робіт; слід знову нагадати, що ні стать, ні культурні відмінності на такий перекіс у бік батьківської любові не впливали. В перекладі на практичну, сімейну мову це означає, що батько не повинен захоплюватися "чоловічими" методами виховання, тобто строгістю, суворістю, небагатослівністю і т. п., якщо, звичайно, він не хоче перетворити дитину в морального виродка.

Що ж до причин того, чому батьківська любов виявляється для дитини важливіше, то психологи вказують тут на соціальний статус батьків. Чоловік вважається главою сім’ї, його положення більш статусне, престижне, він володіє більшим авторитетом – це загальна риса безлічі культур і народів. Дитина розуміє важливість особистості батька, і батьківська любов стає більш бажаною, як любов більш могутнього і сильного.

Однак, поки що такі висновки - не більше, ніж гіпотеза, яка вимагає підтвердження – наприклад, у дослідженні культур, де і суспільне, і внутрішньосімейне становище жінки не нижче, ніж у чоловіка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні справи, мама, тато, любов, дитина, психологія, виховання, стосунки, вчені, дослідження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: