Як дивитися мультики з дитиною: поради експертів

Adoption
Date
  • 3025 Переглядів
Мультфільми – одна з гарячих тем у батьківстві. Коли починати, із чого починати, як довго дивитися? Шкідливо чи все ж таки не так, як ми надумуємо? Ми можемо переживати багато про що, включаючи мультики дитині. Хтось зовсім не включає їх і теж замислюється, чи не позбавляє він так дитину чогось важливого.

3613_122042.jpg (36. Kb)

Мультфільми це не так страшно, як здається. Звичайно, що пізніше ми почнемо показувати мультфільми дітям, тим краще. Але ситуації бувають різні.

Американська академія педіатрії рекомендує до півтора-двох років зовсім уникати екранів (крім відеочата). Дошкільнятам краще обмежити екранний час до години на день. Для дітей старшого віку чітких рекомендацій за часом немає, але наголошується на важливості щоденних фізичних навантажень, хорошого сну. І найголовніше — гаджети не повинні повністю замінювати спілкування із сім'єю.

Якщо ви все ж таки вирішили почати показувати мультфільми, постарайтеся в цей час бути поряд з дитиною: вибирати, дивитися, спостерігати, обговорювати.

Яким може бути перший мультфільм? Залежить від вас. На що варто звернути увагу під час виборів?

Вік. Офіційне маркування (0+, 6+, 12+, 16+, 18+) має рекомендаційний характер. Він призначений для батьків, які виходять від нього, приймають рішення з приводу перегляду.

Залучення до тематики. Про що мультфільм? Про дружбу, дорослішання, стосунки в сім'ї? Наскільки ця тема буде близькою і зрозумілою вашій дитині?

Сюжет. Дуже важливо, щоб у мультфільмі був сюжет, навіть найпростіший.

Візуал. Оцінити, наскільки приємна картинка. Жирні лінії, однакові нецікаві фони, смикані, неплавні рухи говорять, швидше за все, про те, що мультфільм дешевий та непророблений. Оцінити, чи не буде страшно та неприємно дитині.

Психологія (чи філософія) мультфільму. Які закладені цінності? Визначте свою межу допустимого. Комусь не близькі бійки, вибухи у мультфільмах, а комусь покарання та заборона на емоції.

Діалоги. Є мультфільми, в яких неякісно прописані діалоги, і тоді зовсім не передаються думки, закладені спочатку.

Розвиваючий елемент. Є непогані мультфільми, що розвивають. Але є і псевдо-розвиваючі мультики, в яких, наприклад, просто показують кольори без сюжету та героїв.

Уподобання. Що подобається вашій дитині? А вам? Нехай мультфільми приносять задоволення всім.

Нагляд. Чим старша дитина, тим більшою стає досвід, бекграунд. І тоді можна поступово ускладнювати теми, включати нові історії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, мультфільми, дивитися, дитині, зовсім, мультики, мультфільм, провини, закладені, показувати


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

9 причин, чому дитина не хоче їсти

Дитяче харчування | 00:30, 29.11.2023

"Ложечку за маму, ложечку за тата ... З'їж кашку, а то не виростеш ... Якщо не їстимеш, мультик не дивитимешся ..." Умовляннями, погрозами, хитрощами, з піснями і танцями батьки намагаються нагодувати своїх малоїжок.

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворюван

Як допомогти дитині почати говорити: поради психолога

Розвиток дитини | 02:00, 27.11.2023

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворювання чи аутизм.

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Яким лікарям потрібно показати дитину до року?

Немовля | 07:30, 26.11.2023

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: