Як мова мами і тата покращує мовні навички немовлят

Adoption
Date
  • 483 Переглядів
Коли йдеться про те, щоб допомогти немовлятам навчитися говорити, важливо не лише те, скільки говорять батьки, а й те, як вони це говорять.

2138_kogda-rebyonok-nachinaet-govorit_1_i.jpg (77.74 Kb)

Розмова безпосередньо з дитиною за допомогою стилю мовлення, відомого як «батьківський» — повільна й чітка розмова, часто з перебільшеними голосними та інтонацією — здається, покращує розвиток мови немовляти. Нове дослідження Інституту навчання та наук про мозок Університету Вашингтона (I-LABS) показує, що батьки, які навчаються, як і навіщо говорити «по-батьківськи», можуть мати прямий вплив на словниковий запас своїх дітей.

«З понад 30 років досліджень у лабораторії ми знаємо, що немовлята віддають перевагу батьківському мовленню, а не стандартному мовленню, і що немовлята, які більше спілкуються з батьками вдома, мають більший словниковий запас у дитинстві», — сказала Патриція Кул, професорка кафедри мовлення та слуху, директорка I-LABS. «Ми хотіли дослідити, чи отримують батьки користь від «навчання», адаптуючи свій власний стиль мовлення, і чи вплине це на мовні результати їхньої дитини».

У новому дослідженні, вчені використовували аудіозаписи типових сімей-учасників. Батьки були випадковим чином розподілені до «наставницьких» або «контрольних» груп: тих, хто входив у контрольну групу, записували, а тих, хто входив у наставницьку групу, не лише записували, але й брали участь в індивідуальних заняттях для батьків, під час яких вони отримували поради щодо мовної взаємодії у вигляді карток з порадами «brain building» та обговорили їхні записи з тренером. Діти, чиї батьки навчалися під час дослідження, були значно більш вербальними до 14 місяців.

Парентез — це не те, що багато хто вважає «дитячою розмовою». Останнє, як правило, є сумішшю безглуздих слів і дурних звуків, тоді як парентез — це повністю граматичне мовлення, яке включає справжні слова, подовжені голосні та перебільшені тони голосу — воно звучить радісно та передає повноту заняттям з дитиною.

«Більшість батьків знають, що кількість мови, яку чує їхня дитина, є важливою. Те, що ми поділилися з ними під час коучингів, полягає в тому, що те, як вони розмовляють зі своєю дитиною, може мати ще більше значення», — сказала Наджа Ферджан Рамірес, співробітниця I-LABS і керівниця дослідження. «Ми пояснили їм дослідження, що стосуються батьківства, і переконалися, що вони усвідомлюють зв’язок між своїм мовним введенням і стилем розмови, зокрема, з мовними результатами їхньої дитини».

Дослідницька група вирішила вивчити роль інструктажу, тому що батьки дуже різняться в розумінні того, як діти вчаться говорити, і своєї ролі в розвитку мови. Таким чином, в дослідження навмисно включали людей з різним соціально-економічним становищем.

У дослідженні взяли участь 77 батьків та їхні немовлята, яким на початку проекту було 6 місяців. Усім сім’ям дали легкий диктофон, який дитина носила в спеціальному жилеті, і попросили записати всі два вихідні дні, коли дітям було 6, 10 і 14 місяців. Пристрій може записувати все, що чує та говорить дитина, тож це дозволило дослідникам відстежувати мову як батьків, так і дитини. Індивідуальні тренінги відбувалися у шість і 10 місяців. Дослідники оцінили записи сімей в обох групах.

Тренування для батьків у групі втручання надавали уроки та відгуки про конкретні стратегії спілкування: батьківство, розмова безпосередньо з дитиною та використання мови під час спілкування один на один. Під час сеансів тренер програвав записи певних стилів мовлення та порівнював власні записи батьків із дослідницькими цілями розвитку мови дитини. Потім батькам дали поради щодо використання цих комунікаційних стратегій у повсякденному житті, наприклад під час прийому їжі чи ванни.

Згідно з дослідженням, між 6 і 14 місяцями батьки в групі тренувань збільшили обсяг мовлення, спрямованого на свою дитину, і збільшили «батьківський» стиль мовлення на 15 відсотків. Батьки в контрольній групі продемонстрували менший ріст у використанні обох стратегій, у середньому близько 7 відсотків.

Щоб виміряти мовні навички дитини, команда класифікувала дитячі записи як «лепетання» — використання голосних, приголосних і голосних складів і рядків словоподібних звуків — або як слова, якщо це були чітко впізнавані слова.

Дослідники виявили, що діти з тренованих сімей лепетали в середньому на 43 відсотках проаналізованих записів, тоді як діти контрольної групи лепетали на 30 відсотках записів. Крім того, у віці 14 місяців інтервенційні діти вимовляли значно більше слів, ніж контрольні діти, як було визначено записами, а також звітами батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мова, мама, тадо, немовля, дитя, вимова, розмова, спілкування, розвиток, навчання, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, батьки, мовлення, дитиною, немовлята, говорити, записи, місяців, дослідження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: