Вправи для фізичного розвитку дітей дошкільного віку

Adoption
Date
  • 411 Переглядів
Діти дошкільного віку вчаться контролювати та розвивати свій фізичний розвиток і моделі руху за допомогою діяльності та гри. Навички великих м’язів, або велика моторика, необхідні для бігу та метання, розвиваються швидше, ніж навички дрібної моторики, які в цьому віці розвиваються повільніше. Фізична активність, яка розвиває координацію, дрібну та загальну моторику дошкільнят, допоможе їм фізично розвиватися та може покращити їх взаємодію та час гри один з одним.

1905_2a6c271e5f3ace612f97b61350f35f44.jpg (.14 Kb)


Ігри на координацію

У дошкільника центр ваги розташований у верхній частині тіла; нижня половина дитини ще не розвинулася пропорційно верхній половині. Цей дисбаланс робить дітей дошкільного віку вразливими до падінь, і вони можуть відчувати труднощі, намагаючись зберегти рівновагу. Стрибки на одній нозі та балансування на одній нозі якомога довше забезпечують фізичну активність, покращуючи координацію та рівновагу. «Стрибкові» перегони дозволяють кільком дошкільникам брати участь і спостерігати за проблемами та успіхами своїх однолітків. Це може призвести до підвищення впевненості в собі та допомогти навчити дітей дошкільного віку підтримувати один одного.

«Завмирання» вимагає як фізичної участі, так і координації рухів тіла. Поки звучить музика, учні танцюють. Коли ви натискаєте паузу, вони «завмирають» або перестають танцювати. Замість того, щоб усунути учнів для переміщення, просто повторіть мету гри та дозвольте всім дітям грати щоразу. Інакше вибулі діти можуть занудьгувати та бути неактивними, а інші залишаться в грі.

Розвиток дрібної моторики


Дії, що вимагають дрібної моторики, такі як письмо, гра з дрібними предметами та зав’язування взуття, є проблемою для дітей дошкільного віку. Вибір фізичної активності для ігрового часу є більш відповідним для розвитку, ніж вимагання від дошкільнят сидіти й займатися тихими видами діяльності. Включення ігор, які відточують і зміцнюють дрібну моторику дошкільнят, у фізичну діяльність допоможе їм навчитися контролювати дрібніші фізичні рухи. Наприклад, відправте дітей дошкільного віку на прогулянку на природу через ліс як неформальний спосіб активізуватися та вдосконалити їх дрібну моторику. Під час прогулянки зробіть паузу і попросіть дітей зібрати палички та камінчики. Кидання камінців у річку чи струмок ускладнює їхню координацію, водночас задіявши різні м’язи тіла.

Ігри на розвиток великих м'язів

Навички великих м’язів у дошкільнят зазвичай розвиненіші, ніж інші навички. Бігання по ігровому майданчику, стрибки – все це сприяє розвитку м’язів. Ці заняття допомагають навчити дошкільнят, як опанувати моделі рухів і фізичні навички стосовно себе, свого оточення та однолітків.

Забезпечення дітей дошкільного віку м’ячами для кидання та ударів ногою, без диктування правил гри (вони занадто маленькі щедля правил), дозволяє дошкільникам досліджувати та вдосконалювати свої навички фізичного розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дошкільного, дошкільнят, навички, координацію, розвитку, моторики, м’язів, дрібної, дрібну


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: